top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Kateřina Marcollová

Autor(ka):

fakulta:

Kateřina

Marcollová

Přírodovědecká fakulta

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Kateřina je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Kateřina

Přírodovědecká fakulta

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

INIA

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Kateřina hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 3 z 5

město

průměrné hodnocení je 4 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 3 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Výzkumný ústav INIA, konkrétně department reprodukční biologie je hezká budova s čistým prostředím. Laboratoře jsem velice dobře vybavené, ale především všude jsou usměvaví lidé, kteří jsou velice milí.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Postavení stážistů? Tak nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, jelikož se všichni v organizaci k sobě chovají moc hezky. Neřeší se žádní nadřízení nebo podřízení, vše probíhá na úrovni přátelství. Všichni se k sobě chovají jako jeden druhému rovni. Samozřejmě, že bych instituci doporučila hlavně v ohledu na množství biologického materiálu, kterým disponují. Bohužel jen pro domluvu angličtina nestačí a je potřeba mluvit alespoń španělštinou na základní úrovni.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
-
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Moje stáž byla primárně v angličtině. Ovšem Španělé anglicky opravdu moc neumí, takže nakonec jsem používala španělštinu více než angličtinu.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Královské město Madrid a srdce celého Španělska je velice živé. Oproti jiným španělským městům je Madrid čisté město. Je to multikulturní město, se spoustou specifických čtvrtí. Mezi dominanty se samozřejmě řadí královský palác, hlavní nákupní třída Gran Via a z přírody je to třeba park Retiro nebo příměstský les Casa Campo. Mé nejoblíbenější místa jsou zastřešené markety, tržnice, kde člověk může vzít sklenku vína, koupit si tapas u různých stánků a cestou domů nakoupí zeleninu a ovoce od farmářů. Město žije hlavně večer, odpoledne je mrtvo.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Veškeré stipendium stačilo na pokrytí pouze ubytování. Madrid je metropole, ačkoliv jsem bydlela ve sdíleném bytě, i nejlevnější nájmy jsou drahé. Celkový životní náklady jsou až na bydlení srovnatelné s ČR, nějaká odvětví jsou dražší nějaká levnější.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Nakupovat samozřejmě v supermarketech nebo na trzích a ze surovin si potom doma vařit. Protože když jde člověk na jídlo do restaurace pro jednu osobu cena vychází přibližně na 18€.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Koleje v Madridu jsou úplně jiného rázu než v Čechách. Jedná se o plně vybavené komplexy (bazény, sauny, posilovny atd) s plným servisem, ovšem cena za měsíc nejde pod 1000€. Takže já jsem volila levnější variantu a to jsou sdílené byty.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cestování se studentům v Madridu úplně nabízí, jelikož za 20€ může student do 25ti let cestovat po celé madridské provincii jakýmkoliv dopravním prostředkem. V okolí Madridu se nachází spousta královských malých sídel, kam se člověk dostane příměstským vlakem v řádu desítek minut. Co mohu doporučit je letecká přeprava po Španělsku. Nemůžu říci, že nedoporučuji rychlovlaky, jedná se jen o to, že člověk zaplatí okolo 150€ za jízdu, ale za 3 hodiny se dostanete přes polovinu celého Španělska, cena odpovídá výkonu.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Moje stáž byla primárně v angličtině. Ovšem Španělé anglicky opravdu moc neumí, takže nakonec jsem používala španělštinu více než angličtinu.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Protože jsou na jednu stranu pracovití a pečliví, na druhou stranu si užívají "dolce vita". A raději si budou povídat s přáteli než aby měli vše uklizené a navařené. Z výzkumného hlediska je úžasné kolik mají kvalitního materiálu,

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
-
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
hlavním jídlem jsou brambory, že jídlo se vždy sharuje a platí se stejným dílem za celý stůl. Ovoce a zelenina jsou místní a jednoduše výborné.
Nejvíc mě překvapilo, že...
lidé mohou být milí, pracovití a usměvaví zároveň.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
v Madridu se vyznat ve 12ti linkách metra

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Španělsko