top of page

Náš tým

410846621_913155506820422_5273215419631075062_n.jpg
415300595_215039938341157_3100152216874631072_n.jpg

Adéla Kozelková

Koordinátorka projektu

Adéla Kozelková působí jako koordinátorka projektu Charles Abroad, která propojuje tento projekt s Odborem zahraničních vztahů na Rektorátu Univerzity Karlovy. Její role zahrnuje průběžnou administraci projektu, finanční správu, komunikaci mezi rektorátem UK a členy týmu Charles Abroad a organizaci schůzek pro lepší vzájemnou informovanost fakult. Aktivně prezentuje Charles Abroad na informativních schůzkách a seznamuje studenty s možnostmi zapojení se do projektu.

Johanna Mylonaki 

Správkyně sociálních sítí

Sociální sítě Charles Abroad jsou především zásluhou Johannky Mylonaki, která to s námi táhne od samého začátku. Byla součástí úplně první skupiny dobrovolníků, kteří nám pomáhali s rozjezdem. Nyní je už dva roky skvělou administrátorkou sociálních sítí. Má na starosti komunikaci se studenty a podílí se na přípravě našich online i offline aktivit. Publikování jakéhokoli textu bez její odborné korektury si už ani nedokážeme představit. Johannka ale na sítě není sama, pomáhají jí každý rok desítky šikovných studentů, toho času v různých koutech světa v rámci projektu TAKE OVER na IG, kde ukazují, jak vypadá studium v zahraničí.

1.png

Anna Hroudová

Webmaster, technická podpora

Po odchodu na mateřskou dovolenou funguje Anna jako technická podpora pro web a další systémy, bez kterých se projekt už neobejde. Vytvořila a spravuje pro vás databázi závěrečných zpráv DAMO a její automatizace vám posílají maily v rámci projektu “Příležitost volá”. Zkrátka když něco nefunguje, bude s vámi o tom mluvit ona. A zvukovou kulisu může dotvářet dětský pláč nebo štěkot jejích dvou mopsů. 

Vratislav Kozák

Vedoucí Odboru zahraničních vztahů, iniciátor projektu

Odbor zahraničních vztahů na Rektorátu Univerzity Karlovy se zaměřuje na podporu internacionalizace univerzity. Jako vedoucí považuji zvyšování zájmu studentů o studijní pobyty na našich partnerských univerzitách za klíčový úkol. S dlouhodobou vizí vytvořit moderní a interaktivní online katalog možností výjezdů do zahraničí. Projekt Charles Abroad vznikl z této myšlenky a vyvinul se do platformy, kde studenti sdílejí své příběhy, zážitky a fotografie z mezinárodních pobytů. Věřím v úspěch tohoto projektu a doufám, že i kolegové a studenti sdílí moje přesvědčení o jeho velkém potenciálu.

Anchor 1

Kdo jsme aneb příběh Charles Abroad

Projekt Charles Abroad vznikl na konci roku 2019. Spouštět projekt na podporu studia v zahraničí na počátku jedné z největších globálních pandemií jakou svět viděl, bylo jako stavět aquapark v saharské poušti - zdálo se to jako šílený nápad. Když se ale vše zlé přehnalo a prach si sedl, ukázalo se, že v době post-covidové je našeho projektu ještě více zapotřebí. Začali jsme tedy systematicky pracovat na tom, abychom postavili Erasmus a další programy mobilit zase na nohy a rozvíjeli je dál. A zvolili jsme způsob komunikace, který se nám zdál nejpřirozenější pro mladé lidi, ke kterým chceme mluvit-  sociální sítě, online i offline webináře a informační web, který to celé bude zastřešovat.

Projekt by nemohl vzniknout bez nezištného úsilí mnoha dobrovolníků, kteří začali sdílet své zážitky a předávat zkušenosti, i když věděli, že publikum je zatím malé a výsledek nejistý. Někteří jsou dodnes součástí našeho interního týmu a s mnohými z nich jsme stále v kontaktu. Dnes na Charles Abroad spolupracují už stovky šikovných studentů a jestli jsme na něco opravdu hrdí, tak je to jejich úsilí, které nepochybně padá na úrodnou půdu. Dali dohromady už více než tisíc zpráv z pobytu, desítky hodiny takeoverů a videí z místa, odpovídají na dotazy a šíří nejen praktické rady ale i radost z cestování a poznávání nových míst a zajímavých lidí.

Dnes jsou čísla univerzitních programů úplně jiná, než před čtyřmi lety - tolik studentů chce vyjet, že nám docházejí místa. A to je dobře! Charles Abroad je se studiem v zahraničí pevně spjat. Provázíme studenty celou jejich cestou na UK - poprvé je potkáváme ještě jako uchazeče o studium, vídáme je po zápise a nechybíme ani na informačních schůzkách v průběhu studia i před samotným výjezdem. Vyzkoušeli jsme si podcasty, živé semináře i webináře. Připravili jsme největší veřejnou databázi zpráv z mobilit, kterou české vysoké školství má a inspirovali jsme i další české a zahraniční vysoké školy k vytvoření podobných projektů.

Odměnou za naši práci je nám každý student, který díky nám začne o výjezdu uvažovat a obrovskou radost nám dělá každý, kdo třeba právě díky našemu projektu skutečně vyjede a získá nové zkušenosti a zážitky. 

Projekt vzniká pod záštitou 

Odboru zahraničních vztahů Rektorátu Univerzity Karlovy, se sídlem:

Ovocný trh 560/5,

116 36 Staré Město

napište nám na email:

info@charlesabroad.cz

Kontakt

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png
bottom of page