top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Jana Heinrichová

Autor(ka):

fakulta:

Jana

Heinrichová

Farmaceutická fakulta Hradec Králové

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jana je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

jani.heinrichu

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Jana

Farmaceutická fakulta Hradec Králové

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Groupe Hospitalier Paris Sain Joseph

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Jana hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 4 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Nemocnice Saint Joseph je privátní nemocnice ve 14. pařížském okrsku. Vybavení nemocnice i samotné lékárny bylo velmi moderní. V areálu se nachází mnoho parků, kaváren a jídelna.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
V nemocniční lékárně jsem byla plně zapojena do provozu a měla stejné povinnosti jako francouzští studenti, kteří v lékárně Saint Joseph absolvovali svou stáž. Všichni na mě byli moc milí, takže tuto nemocnici určitě všem doporučuji.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
V nemocnici jsem komunikovala pouze ve francouzštině. Vzhledem k tomu, že jsem ve Francii 1 rok studovala na střední škole, tak to pro mě problém nebyl. Anglicky jsem mluvila jen v rámci setkání s Erasmus studenty. V nemocnici některé farmaceutky či stážisté anglicky uměly, ale většina personálu mluvila jen francouzsky.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Paříž je nádherné, romantické město. K vidění je toho zde opravdu hodně. Velkou výhodou je např. to, že občané EU do 26 let mají do všech muzeí a na některé památky vstup zdarma. Mezi má oblíbená místa patří zámek Versailles, čtvrť Le Marais, bazilika Sacré-Cœur nebo např. Musée d'Orsay.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Když do celkových výdajů nezapočítám výlety, tak mi stipendium pokrylo přibližně 80%. Obecně považuji Francii za dražší zemi a to platí obzvlášť o Paříži, ale určitě se dají najít cesty jak ušetřit (např. hledat ubytování s předstihem).
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Nejčastěji jsem nakupovala potraviny v Lidlu, tam mi přišly ceny podobné těm v ČR. Dále jsem využívala aplikaci TooGoodToGo, přes kterou si můžete například večer koupit pekárenské výrobky, které se přes den nestihly prodat.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem na dívčí koleji Foyer Pierre Olivaint. Tuto kolej jsem si zvolila, protože nebyla daleko od mého pracoviště a zároveň byla cenově dostupná. Měla jsem samostatný pokoj se sprchou, umyvadlem a WC a kuchyňka (včetně zamykatelného boxu v lednici) pak byla na patře, kde bydlelo celkem 20 dívek. Na koleji se také konaly různé akce, od jógy přes lekce angličtiny po lekce vaření a všechny byly zdarma.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Během svého pobytu jsem kromě Paříže navštívila také Étretat v Normandii, kde jsem byla na organizovaném výletě od ESN Paris. Dále jsem se podívala na jih Francie do oblasti Camargues, kam jsem jela společně s mými kamarády z ČR. Dále jsem autobusem navštívila Grenoble nebo například region Franche-Comté. Cestování během pobytu rozhodně doporučuji, ať už se jedná o organizované výlety či sólo tripy.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
V nemocnici jsem komunikovala pouze ve francouzštině. Vzhledem k tomu, že jsem ve Francii 1 rok studovala na střední škole, tak to pro mě problém nebyl. Anglicky jsem mluvila jen v rámci setkání s Erasmus studenty. V nemocnici některé farmaceutky či stážisté anglicky uměly, ale většina personálu mluvila jen francouzsky.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Francie je nádherná a rozmanitá země, která toho nabízí opravdu mnoho. Samotná Paříž je krásné romantické město a určitě všem doporučuji si město zažít nejen z pohledu turisty, ale objevit kouzlo Paříže i z pohledu Pařížana.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Deštník :)
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Na koleji bude wifi a naopak nebude peřina :)
Nejvíc mě překvapilo, že...
Jsem měla možnost si vyzkoušet na stáží úplně to stejné jako francouzští stážisté (včetně vypracování vlastního projektu, auditů na chirurgických sálech a kontroly preskripce a připravených chemoterapeutik).
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Asi si zvyknout na pracovní dobu 9:00-17:00, tudíž že po práci už toho člověk přes týden moc nestihne.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o