top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Ivana Krouparová

Autor(ka):

fakulta:

Ivana

Krouparová

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Ivana je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Ivana

Fakulta sociálních věd

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Stuart Delivery SL

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Ivana hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 4 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Velmi přátelské a neformální prostředí. Moderní open-space kanceláře v centru města, káva a občerstvení zdarma, časté mimo pracovní aktivity.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Velmi otevřeně a rovnocenně. I jako stážistka jsem od samého začátku byla v přímém kontaktu s nejvyšším vedením firmy a nikdy nebyla vynechána z žádné diskuze ani programu. Celkově jsem se cítila, že můj názor je vítan a užitečný, určitě bych firmu každému doporučila.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
NA
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Vystačila jsem si s angličtinou. Ačkoliv španělština je zde velké plus, jak v osobním životě, tak v pracovním prostředí.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Rušné, vlídné, pro studenty i rodiny, kavárenské povaleče i sportovce. Každý si zde něco najde. Velkou přidanou hodnotu Barceloně dodává krásná dlouhá pláž a poloha +/- hodinu od hor.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Jedná se o západní stát, takže běžné ceny potravin i ubytování jsou tu dle očekávání vyšší. Stipendium stačilo na pokrytí slušného ubytování a nejnutnějších potřeb. Je třeba ale počítat s tím, že pokud zde chce člověk život i plně užít a ne se stále jen hlídat, je lepší si najít placenou stáž. V mém případě jsem byla schopná bez problému pokrýt i několik cest mimo Španělsko.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Podobně jako doma v ČR - nakoupit si zásobu potravin a vařit si co nejvíce doma. To v Barceloně, kde jsou bary a restaurace doslova na každém kroku, není vůbec jednoduché. To samé platí o nočním životě. Zkrátka se člověk musí snažit místní dovolenkové atmosféře příliš nepropadnout.
Pokud se vám opravdu nechce moc vařit, ale zárověň neutrácet v restauracích, je slušnou studentskou alternativou i aplikace TooGoodToGo, doporučuji vyzkoušet. Pokud patříte mezi více aktivní jedince, je také možnost místo drahé tříměsiční karty na MHD investovat do ročního předplatného místních kol (i elektrokol) Bicing.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Kolej určitě ne, ty jsou tu bohužel až dvojnásobně dražší než soukromé ubytování. Pro studenty je nejlepší volbou hledat soukromý pokoj ve sdíleném bytě. Máte tak navíc možnost seznámit se s dalšími lidmi v podobné situaci.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Ano, kromě cestování po Španělsku (to je velice snadné i díky rychlovlakům) a občasných návštěv doma v Čechách jsem se dvakrát podívala i do Portugalska a do Paříže. Tím, že jsou obě země blízko, jsou letenky relativně dostupné.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Vystačila jsem si s angličtinou. Ačkoliv španělština je zde velké plus, jak v osobním životě, tak v pracovním prostředí.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Já volila zejména kvůli moři a atmosféře. Zároveň se mi zamlouvala i pracovní nabídka. Město bych doporučila každému, kdo si rád užívá volného života, ale zároveň se chce cítít bezpečně.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
český kmín a naši Plzeň :)
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
je potřeba pro cizince, co zde chtějí pracovat získat místní registraci/číslo NIE a není to vůbec jednoduché. A je moudré si pojistit mobilní telefon, jelikož se v centru dost krade.
Nejvíc mě překvapilo, že...
ani mladí zde ne vždy vládnou angličtinou.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
získat NIE.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Španělsko

bottom of page