top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Daniela Kolarczyková

Autor(ka):

fakulta:

Daniela

Kolarczyková

Přírodovědecká fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Daniela je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Daniela

Přírodovědecká fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Universitat Rovira i Virgili

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Daniela hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 4 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 5 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita, kde jsem byla na stáži byla fakulta medicíny. Pracovala jsem na oddělení mikrobiologie, které se nacházelo v kampusu ve městě Reus. Univerzita byla výjimečná hlavně svým personálem, který byl nesmírně milý a ochotný. Kdykoliv jsem něco potřebovala, bylo mi vyhověno.
Co se týče vybavení, jednalo se o starší laboratoř, ale vše bylo dostačující. V laboratoři byl pořádek, vše bylo dobře zorganizované, tudíž se mi zde dobře pracovalo.
Také musím vyzdvihnout knihovnu, která byla hezky vybavená, byl zde klid na učení a dostatek místa ke studiu.
Výhodou byla i lokace univerzity, která se nacházela téměř v centru města.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Jako stážista jsem byla akceptována jako všichni ostatní doktorantští studenti. Měla jsem jednoho školitele, který mi zadával úkoly a společně jsme konzultovali náplň mého projektu. Ostatní studenti mě okamžitě přijali mezi sebe a byla jsem tedy začleněna do kolektivu.
Oddělení mikrobiologie bych určitě doporučila jak už z profesního, tak i z kolegiálního hlediska s možností zlepšit si španělský jazyk.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem hlavně v angličtině, ale snažila jsem si procvičovat i španělský jazyk. Žádné speciální požadavky na jazyk univerzita nevyžadovala.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město Reus, ve kterém jsem bydlela, je poklidné město plné krásných ulic a zajímavých míst k navštívení. Hlavní zajímavostí je to, že byl v tomto městě narozen Antoní Gaudí. Nachází se zde jeho rodný dům a je zde také krásná katedrála, ve které byl pokřtěn. Poblíž Reusu se nachází přímořské město Tarragona, které je plné antických památek a má krásné pobřeží s průzračným mořem. Tohle místo jsem hodně navštěvovala a pokud jsem měla možnost, chodila jsem se koupat do moře. Další obec, kam jsem ráda chodila byl Castelvell, kde se nacházela krásná vyhlídka na Reus, Tarragonu, Salou a moře. Toto místo se nacházelo 4 km od Reusu, proto jsem sem chodívala běhat či na procházku.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Jelikož je Reus malé město, nájem i ceny potravin jsou zde poměrně nízké. Pokud bych bydlela například v Barceloně, stipendium by mi určitě nestačilo. Zde mi stipendium pokrylo všechny mé náklady, co se týče výdajů za jídlo, ubytování a cesty. Pokrylo mi tedy 100 % výdajů.
Ceny zde byly lehce dražší než v Česku, některé potraviny byly levnější než u nás, některé zase dražší. Co se týče restaurací, byly ceny vyšší. Doprava vlakem do jiných měst byla lehce dražší než u nás.
Protože jsem bydlela hned vedle univerzity, nemusela jsem platit za městskou hromadnou dopravu, a tím, že bylo město velmi malé, šlo všude dojít pěšky.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Ušetřit se dá hlavně na jídle, co se týče vaření. Pokud chodíte do restaurací, vyjde vás oběd za 15 euro a více. Proto jsem si hlavně vařila, a tím, že jsem bydlela hned vedle univerzity, nebyl problém dojít domů a uvařit si.
Nakupovala jsem převážně v supermarketu Consum, který byl ze všech supermarketů nejlevnější.
Cestovala jsem pouze pokud jsem potřebovala jet například do Barcelony nebo do Tarragony. Ve městě nebylo potřeba cestovat městskou hromadnou dopravou, takže jsem v tomto ohledů také dost ušetřila.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Byla jsem ubytovaná v samostatném pokoji ve sdíleném bytě vedle univerzity. Před příjezdem jsem kontaktovala svého zahraničního školitele, který věděl o tomto bytě a zajistil mi v něm ubytování. Bydlela jsem s dvěma doktorandskými studenty a měla jsem také speciální cenu jako student. Co se týče kolejí, tak jsem nezjišťovala jaké jsou zde podmínky a jak jsou koleje drahé, jelikož mi bylo nabídnuto tohle místo ve sdíleném bytě. Určitě doporučuji před pobytem kontaktovat profesory, kteří většinou o nějakém ubytování vědí.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Ano, cestovala jsem například do Barcelony, což je krásné přímořské město plné kulturních a historických památek. Barcelona se nacházela přibližně 100 km od mého města, kam mi jel přímý vlak, proto jsem Barcelonu několikrát navštívila. Dále jsem navštěvovala Tarragonu a také Salou, což bylo přímořské město, kam jsem se také chodila koupat.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem hlavně v angličtině, ale snažila jsem si procvičovat i španělský jazyk. Žádné speciální požadavky na jazyk univerzita nevyžadovala.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Vybrala jsem si toto místo převážně kvůli profesorům, kteří se znají s mým školitelem a dělají velmi kvalitní výzkum. Chtěla jsem se zlepšit ve svých laboratorních dovednostech a naučit se nové věci. Dále také kvůli španělštině, kterou jsem si chtěla zlepšit.
Nikdy jsem předtím ve Španělsku nebyla, protože byla pro mě tato destinace poměrně drahá, a proto jsem velmi vděčná, že jsem si mohla splnit svůj sen a žít ve Španělsku.
Toto místo bych doporučila svým kamarádům kvůli krásné přírodě, teplu, milých lidech a kvalitního výzkumu.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Naštěstí jsem si zabalila vše potřebné a nic mi nechybělo.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Se nemusím bát sama cestovat a že Španělsko není tak nebezpečné, jak se říká a nikdo Vás nemusí nutně okrást.
Nejvíc mě překvapilo, že...
Například ceny léků jsou stejné jako u nás.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Zvyknout si na denní režim a změnu teploty.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Španělsko