top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Anna Vlčková

Autor(ka):

fakulta:

Anna

Vlčková

2. Lékařská fakulta

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Anna je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Anna

2. Lékařská fakulta

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Ghent University Hospital

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Anna hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 2 z 5

město

průměrné hodnocení je 3 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzitní nemocnice v Ghentu mě asi ničím úplně nepřekvapila. Je to typ pavilonové nemocnice, mají dobře vymyšlený systém značení. Nejvíce se mi líbila místní jídelna, kde je možné si dát velmi chutný oběd za 3,85 eur.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Celkově mě stáž bohužel velmi zklamala. Organizace byla velmi špatná, řekla bych, že až téměř žádná. Nikdo o mě nevěděl, nikdo se mnou nepočítal, každý den jsem se musela znovu a znovu představovat a snažit se, aby mě někdo alespoň trochu bral na vědomí. Doktoři na mě neměli moc čas a většina z nich nebyla příliš ochotná se mnou mluvit anglicky, takže můj výsledný pocit je takový, že kdybych se mohla rozhodnout znovu, tak na stáž do této nemocnice rozhodně nepojedu a ani bych to nikomu nedoporučila.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
K této otázce se nemohu vyjádřit, byla jsem pouze v nemocnicí, takže o fungování na univerzitě nic nevím.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Stáž měla být vedená v angličtině, ale v Ghentu se mluví holandsky a i když většina lékařů uměla dobře anglicky, tak jejich ochota se mnou komunikovat nebo mi překládat do angličtiny a umožnit mi tak se zapojit vuce do chodu oddělení nebyla úplně velká. Takže bych stáž doporučila asi pouze těm, kdo umí holandsky.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Stáž jsem absolvovala v červenci a sprnu a jelikož je Ghent studentské město, tak se mi zdálo až na úplné historické centrum velmi prázdné, protože všichni studenti byli pryč. I spousta podniků a míst k trávení volného času (např. bazény) byly zavřené. Osobně mi asi chyběla zeleň a obecně nějak hezky upravený veřejný prostor, to v Belgii bohužel moc neumí..

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Pouze se stipendiem se dá vyjít jen velmi těžko. Po odečtení výdajů na ubytování (bydlela jsem na koleji, což vycházelo jako nejlevnější varianta) mi ze stipendia zbylo cca 10 eur na den, s čímž by se dalo vyjít pouze pokud by člověk neutrácel za nic jiného než nejlevnější základní potraviny, vzhledem k tomu, že jídlo v nejlevnějších restauracích začíná na 15 eurech, studentský lístek na vlak stojí cca 6 eur atd..
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Ušetřit se dá tím, že si budete nakupovat základní potraviny a vařit si, jídlo v restauracích je opravdu velmi drahé. Pokud chcete cestovat, tak se dá ušetřit koupí měsíčního studentského lístku na vlak za 29 euro, který se va vyplatí od 4. jízdy.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolila jsem si ubytování na koleji a byla jsem s ním v rámci možností spokojená, měla jsem na pokoji vlastní toaletu, koupelnu i lednici. V létě byly koleje velmi prázdné, takže jsem měla i kuchyň jen pro sebe, protože jsem bydlela na celém patře sama.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Z Belgie jako takové jsem byla taktéž zklamaná. Ta země se mi moc nelíbila, přijde mi, že není ničím zajímavá. Já mám velmi ráda hory, lesy a přírodu a oni žádné hory ani přírodní parky nemají. Navštívila jsem belgická města, kam se dalo dojet vlakem, podívala jsem se i k moři. Ale že bych z toho byla nadšená, to se říct nedá. Přijde mi, ze se tam lidé moc nestarají o svůj veřejný prostor, ve městech nejsou úplně místa, kde by člověk mohl trávit nějak příjemně čas Na dovolenou bych asi Belgii nikomu nedoporučila. Je to ale můj osobní názor, neříkám, že by se tam někomu nemohlo líbit, ale já jsem si asi špatně vybrala. Možná by se dala objevit hezká místa na venkově nebo někde stranou u moře, ale to by si člověk musel půjčit auto.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Stáž měla být vedená v angličtině, ale v Ghentu se mluví holandsky a i když většina lékařů uměla dobře anglicky, tak jejich ochota se mnou komunikovat nebo mi překládat do angličtiny a umožnit mi tak se zapojit vuce do chodu oddělení nebyla úplně velká. Takže bych stáž doporučila asi pouze těm, kdo umí holandsky.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Jak už jsem psala, já bych pobyt v Belgii bohužel rozhodně nikomu nedoporučila.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Více letního oblečení. Bylo tam většinu času opravdu poměrně horko, s čímž jsem úplně nepočítala, průměrné letní teploty, které jsem si před odjezdem našla byly o dost nižší.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
Se na více místech (např. v obchodním řetězci albert) nedalo zaplatit kartou Visa ani MasterCard
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Vůbec zvládnout ty 2 měsíce na stáži. Na začátku se mi chtělo to zabalit a odjet a kdyby to šlo a nemusela bych vracet stipendium, tak bych to určitě udělala. Opravdu mě to celé velmi zklamalo, citila jsem se osaměle a měla jsem často pocit, že tam jen marním svůj čas. Ve výsledku mi to asi něco dalo, ale poměr "cena/výkon" pro mě osobně opravdu nestál za to.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Belgie