top of page

damo

mobility database at Charles University

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

author

Kateřina Marcollová

Kateřina

Marcollová

faculty

Přírodovědecká fakulta

academic year of the stay

2021/2022

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

email:

Kateřina is available on social networks:

2.png
4.jpg
Návrh bez názvu (37).png

Návrh bez názvu (26).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

author

Kateřina

faculty

Přírodovědecká fakulta

academic year of the stay

logotyp fakulty rgb1 (3).png

2021/2022

traineeship

study stay

short-term mobility

other

INIA

How does Kateřina rate their stay?

university

average rating is 3 out of 5

city

average rating is 4 out of 5

accommodation

average rating is 3 out of 5

financial demands

average rating is 2 out of 5

about university

What made your university special? What were the facilities where you studied and the university equipment like?
Výzkumný ústav INIA, konkrétně department reprodukční biologie je hezká budova s čistým prostředím. Laboratoře jsem velice dobře vybavené, ale především všude jsou usměvaví lidé, kteří jsou velice milí.
What is the first thing that comes to mind when you think about your "adoptive" university? What made it special? What were the premises where you studied and the university facilities like?
Postavení stážistů? Tak nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, jelikož se všichni v organizaci k sobě chovají moc hezky. Neřeší se žádní nadřízení nebo podřízení, vše probíhá na úrovni přátelství. Všichni se k sobě chovají jako jeden druhému rovni. Samozřejmě, že bych instituci doporučila hlavně v ohledu na množství biologického materiálu, kterým disponují. Bohužel jen pro domluvu angličtina nestačí a je potřeba mluvit alespoń španělštinou na základní úrovni.
What is student life like at university?
-
Did you study in English or in the language of the host country? What language requirements does the university have?
Moje stáž byla primárně v angličtině. Ovšem Španělé anglicky opravdu moc neumí, takže nakonec jsem používala španělštinu více než angličtinu.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

about the city

What was your impression of the city? How would you describe it? What is interesting to see here?
Královské město Madrid a srdce celého Španělska je velice živé. Oproti jiným španělským městům je Madrid čisté město. Je to multikulturní město, se spoustou specifických čtvrtí. Mezi dominanty se samozřejmě řadí královský palác, hlavní nákupní třída Gran Via a z přírody je to třeba park Retiro nebo příměstský les Casa Campo. Mé nejoblíbenější místa jsou zastřešené markety, tržnice, kde člověk může vzít sklenku vína, koupit si tapas u různých stánků a cestou domů nakoupí zeleninu a ovoce od farmářů. Město žije hlavně večer, odpoledne je mrtvo.

about finances

In your experience, how far does the scholarship go? What percentage of your expenses did it cover? What is your opinion on prices in the country in general?
Veškeré stipendium stačilo na pokrytí pouze ubytování. Madrid je metropole, ačkoliv jsem bydlela ve sdíleném bytě, i nejlevnější nájmy jsou drahé. Celkový životní náklady jsou až na bydlení srovnatelné s ČR, nějaká odvětví jsou dražší nějaká levnější.
Please advise your classmates on how to save money—Where to shop? What services can be used to save money?
Nakupovat samozřejmě v supermarketech nebo na trzích a ze surovin si potom doma vařit. Protože když jde člověk na jídlo do restaurace pro jednu osobu cena vychází přibližně na 18€.
Návrh bez názvu (42).png

about accommodation

What type of accommodation did you choose? Would you recommend it to others? If not, what type of accommodation do you think is best based on your experience (dormitory, private apartment, private dormitory, shared room, etc.)?
Koleje v Madridu jsou úplně jiného rázu než v Čechách. Jedná se o plně vybavené komplexy (bazény, sauny, posilovny atd) s plným servisem, ovšem cena za měsíc nejde pod 1000€. Takže já jsem volila levnější variantu a to jsou sdílené byty.

about experiences

Did you use Erasmus stay to travel around your country/Europe? What are your best travel experiences? What would you not recommend?
Cestování se studentům v Madridu úplně nabízí, jelikož za 20€ může student do 25ti let cestovat po celé madridské provincii jakýmkoliv dopravním prostředkem. V okolí Madridu se nachází spousta královských malých sídel, kam se člověk dostane příměstským vlakem v řádu desítek minut. Co mohu doporučit je letecká přeprava po Španělsku. Nemůžu říci, že nedoporučuji rychlovlaky, jedná se jen o to, že člověk zaplatí okolo 150€ za jízdu, ale za 3 hodiny se dostanete přes polovinu celého Španělska, cena odpovídá výkonu.
Language and culture: what cultural differences did you notice? How did you cope with the national language? Was it also the language of your studies? Do you feel that your language skills improved during your stay?
Španělé si hodně povídají a jsou to kliďasové. Vše se nějak vyřeší. Ačkoliv jsou ve stejném pásmu, čas je zde trochu posunutý. Sluníčko vstává později a s ním i Španělé. Pauza na kávu a dlouhá obědová přestávka jsou na každodenním pořádku. Jen o to déle zůstávají v práci. Španělé nemluví o tolik rychleji než Češi, ale vše několikrát zopakují. Nesetkala jsem se s tím, že by si někdo stěžoval, když jsem ho žádala aby mi to pověděl ještě jednou a lépe artikuloval. Jazyk mého studia byla angličtina, se kterou obecně ve Španělsku neuspějete. Zato v mluvené španělštině jsem se zlepšila.

final rating

Why here? What makes this location special? Why would you send your friends to your country/city?
Protože jsou na jednu stranu pracovití a pečliví, na druhou stranu si užívají "dolce vita". A raději si budou povídat s přáteli než aby měli vše uklizené a navařené. Z výzkumného hlediska je úžasné kolik mají kvalitního materiálu,

live-saving tips

If I went again, I would definitely remember to pack...
-
king charles-03_edited_edited.png
Before leaving, I would like to know that...
hlavním jídlem jsou brambory, že jídlo se vždy sharuje a platí se stejným dílem za celý stůl. Ovoce a zelenina jsou místní a jednoduše výborné.
What surprised me most was that...
lidé mohou být milí, pracovití a usměvaví zároveň.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
The hardest thing for me was...
v Madridu se vyznat ve 12ti linkách metra

gallery

Návrh bez názvu (41).png

Did this survey help you? Like it and move it up the list!

0

Rate this survey!

How would you rate the report?

rate this survey

Check out reports from other authors about:

More reports from Španělsko

ERASMUS+

INTER-UNIVERSITY AND FACULTY AGREEMENTS

4EU+ ALLIANCE

OTHER MOBILITY PROGRAMMES

image_preview.png

Have a question or comment? Write to us!

​Thank you for your message, we will get back to you soon :)

The project is carried out under the auspices of the International Relations Office

at Charles University

info@charlesabroad.cz

You can also write to us on socials: facebook or instagram

UK-logo-specialni-EN_hd.jpg
bottom of page