top of page

University of Helsinki

4.png

Helsinki

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Helsinki
University of Helsinki
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

5 závěrečných zpráv

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Chodila jsem na lekce do několika různých budov rozesetých ve středu města, dalo se tam dojít pěšky během 10-15 minut. Budovy měly části zcela historické i zcela nové. Obojí bylo příjemné. Všude byly počítače a promítací zařízení, mikrofony ve velkých auditoriích. V učebnách byly tabule na fixy pro učitele a normální školní lavice. Vše nové a čisté. Líbilo se mi, že jsem měla v centru na výběr i ze dvou univerzitních jídelen.

Hana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Progresivní přístup, předvídatelné požadavky na studenty, tolerance.
Co se týká prostor a vybavení, nádherná univerzitní i městská knihovna s volným přístupem.

Matěj

průměrné hodnocení je 5 z 5

Výuka byla online (kvůli Covidu). Pokud jsme potřebovali s něčím poradit, spolehlivě odpovídali na emaily.
V Helsinkách spolupracují 3 univerzity (Aalto, Hanken a University of Helsinki). Vy si můžete vybírat předměty ze všech tří a uznají vám je na University of Helsinki.

Karolína

průměrné hodnocení je 5 z 5

Nejvíc mě tu zaujal přátelský a otevřený přístup pedagogů. To, že jsme je mohli oslovovat křestními jmény by ani nebylo potřeba, spíš fakt, že se pořád nabízeli s pomocí, byli ochotni posunout závěrečné termíny esejí, konzultační hodiny byli též ochotni uzpůsobit studentům... poněkud jiný přístup než v ČR, kde máte zodpovědnost dospělého, ale musíte se adaptovat pouze vy na pravidla pedagogů.
Na druhou stranu je tu kvůli tomu i poměrně mírný systém známkování, což může být na jednu stranu příhodné (člověk si opravdu užívá svůj Erasmus party život), ale přeci jen, vysoká nemá být úplně jednoduchá. Ať si každý myslí, co chce, ale kdyby šlo nakombinovat oba dva tyto přístupy, tedy vstřícnější pedagogy a trochu realističtější systém hodnocení, bylo by to perfektní. I takhle ovšem dávám 8/10 (pokud by se to mělo známkovat :D)

Anastasija

průměrné hodnocení je 5 z 5

Překvapilo mě, jak velký důraz univerzita klade na zájem o studenty a jejich duševní pohodu. Z univerzity jsme dostali několik informačních e-mailů, jejichž obsahem bylo kam se obrátit v případě potřeby, za tímto účelem se také konaly informační přednášky. Prostředí Právnické fakulty bylo příjemné a všechny učebny, které jsem navštívila, měly vybavení pro interaktivní způsob výuky (počítač, projektor).

000

město

2.6

finance hodnotili 5 studenti

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Hanken School of Economics

Helsinki

FSV

detail

HAAGA-HELIA University of Applied Sciences

Helsinki

FTVS