top of page

University of Helsinki

4.png

Helsinki

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Helsinki
University of Helsinki
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

15 závěrečných zpráv

73

Průměrné hodnocení univerzity:

4.87

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Helsinkách je organizačně skvěle fungující univerzit. Kampus, kde studuješ jako student práv, je několik budov v centru, nedaleko helsinské katedrály. Místnosti, ve kterých jsou semináře, jsou dobře vybavené, některé budovy mají i dost stylové interiéry, je tam radost trávit čas. Součástí kampusu je knihovna, tam jsem trávila hodně času a příjemně se tam studuje.

Duc Anh

průměrné hodnocení je 5 z 5

Katedra ekonomie Helsinské univerzity má svoji vlastní budovu pár minut od hlavního centra, která působí velice moderním dojmem a celkově byla budova a její místnosti slušně vybavené. V budově panovala komorní atmosféra, což byla hlavně dáno tím, že zde byla pouze jedna přednášková místnost a 4 seminární místnosti.

Andrej

průměrné hodnocení je 5 z 5

S kľudným svedomím môžem povedať, že University of Helsinki vo všetkých ohľadoch prevyšovala našu univerzitu o minimálne 1 triedu. Všetko perfektne fungovalo, vybavenie bolo na skvelej úrovni, akademickí aj neakademickí pracovníci boli taktiež úžasní.

Vít

průměrné hodnocení je 4 z 5

Moderní prostředí kampusu pro příjemné studium sám i ve skupinách se sportovním zázemím, knihovnami i nezvykle levnou menzou.

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita má čtyři kampusy rozmístěné po městě, poměrně daleko od sebe, ale každý kampus je oborově zaměřen, takže člověk většinou nemusí příliš často přejíždět mezi nimi. Většinu přednášek jsem měla v kampusu ve Viikki, kde jsou přednášky přírodovědných oborů. Učebny byly prostorné, standardně vybavené. Také jsem oceňovala, že všude v prostorách fakulty bylo spoustu míst, kde si student mohl sednout a studovat, když měl třeba delší pauzu mezi přednáškami. Univerzita je moderní a díky informačním dotykovým tabulím rozmístěným po budovách, se student neztratí a může si najít, kde se nachází která učebna. Obecně, organizace je dobře promyšlená a vše působí velmi "student-friendly".

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Chodila jsem na lekce do několika různých budov rozesetých ve středu města, dalo se tam dojít pěšky během 10-15 minut. Budovy měly části zcela historické i zcela nové. Obojí bylo příjemné. Všude byly počítače a promítací zařízení, mikrofony ve velkých auditoriích. V učebnách byly tabule na fixy pro učitele a normální školní lavice. Vše nové a čisté. Líbilo se mi, že jsem měla v centru na výběr i ze dvou univerzitních jídelen.

Celeste

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita je praktická, moderní, kampus se nachází přímo v centru, což je příjemné. Všechno je u sebe blízko, což se hodí hlavně v zimních měsících. Některé budovy jsou i propojené mezi sebou a s univerzitní knihovnou. Často jsou přímo v budovách i menzy a kavárny. Součástí kampusu je Think Corner, co-working místo s kavárnou a posilovnou v suterénu.

Zuzana

průměrné hodnocení je 5 z 5

Je to skvělá univerzita, všechny budovy jsou blízko centra, nejkrásnější byla hlavní budova na Senaatintori. Nejvíc se mi asi líbil vztah studentů a profesorů. Všichni se oslovovali jmény a tak jsem měla pocit, že jsem skutečně na akademické půdě s kolegy a ne ve škole. Přes to, že studium nebylo jednoduché a nic jsme "nedostali zadarmo", panovala všude uvolněná atmosféra.

Adam

průměrné hodnocení je 5 z 5

Velmi moderná a pokročilá univerzita so skvelým vybavením a peknými novými priestormi.

Martin

průměrné hodnocení je 5 z 5

Skvělá komunikace skrze email a velká vstřícnost, vždy se snažili vyjít vstříc. Nádherné prostory, obzvláště místo komunitní místo ke studiu v centru, kde jsme mohli pracovat na týmových projektech.

Maria

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory univerzity jsem bohužel nepoznala, protože byl covid. Výuka tak byla přenesena do online prostoru a z mého pohledu byla zvládnuta velice dobře. Chodit se dalo alespoň do univerzitní knihovny, která je bohatě zásobena a její personál je velmi přátelský, se vším dokáží poradit. Zejména pro můj obor, tj. teritoriální studia (specificky se zaměřuji na Rusko), bylo rozhodující výzkumné zázemí University of Helsinki - Aleksanteri Institute. Doporučuji tuto univerzitu pro její přístup k výuce předmětů spadajících do sociálních věd.

Karolína

průměrné hodnocení je 5 z 5

Nejvíc mě tu zaujal přátelský a otevřený přístup pedagogů. To, že jsme je mohli oslovovat křestními jmény by ani nebylo potřeba, spíš fakt, že se pořád nabízeli s pomocí, byli ochotni posunout závěrečné termíny esejí, konzultační hodiny byli též ochotni uzpůsobit studentům... poněkud jiný přístup než v ČR, kde máte zodpovědnost dospělého, ale musíte se adaptovat pouze vy na pravidla pedagogů.
Na druhou stranu je tu kvůli tomu i poměrně mírný systém známkování, což může být na jednu stranu příhodné (člověk si opravdu užívá svůj Erasmus party život), ale přeci jen, vysoká nemá být úplně jednoduchá. Ať si každý myslí, co chce, ale kdyby šlo nakombinovat oba dva tyto přístupy, tedy vstřícnější pedagogy a trochu realističtější systém hodnocení, bylo by to perfektní. I takhle ovšem dávám 8/10 (pokud by se to mělo známkovat :D)

0

město hodnotili 15 studenti

2.93

finance hodnotili 15 studenti

4.07

ubytování hodnotili 15 studenti

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Tampere University

Tampere

FF

detail

Diaconia University of Applied Sciences

Helsinki

ETF

detail

University ofJyväskylä

Jyväskylä

PedF, FF, FSV, FTVS

detail

Savonia University of Applied Sciences

Kuopio

FTVS

detail

College Alkio-Opisto

Korpilahti

FF

detail

Arcada University of Applied Sciences

Helsinki

FSV

detail

Kajaani University of Applied Sciences

Kajaani

FTVS

detail

University of Eastern Finland

Kuopio

PřF, PedF, 1.LF, 3.LF, FaF, LFP, FF

detail

Hanken School of Economics

Helsinki

FSV

detail

HAAGA-HELIA University of Applied Sciences

Helsinki

FTVS

detail

Humak University of Applied Sciences

Helsinki

FF

detail

Lahti University of Applied Science

Lahti

FHS, FTVS

detail
bottom of page