top of page

University of Helsinki

4.png

Helsinki

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Helsinki
University of Helsinki

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

19 závěrečných zpráv

93

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Heřman

průměrné hodnocení je 5 z 5

Helsinská univerzita má asi 4 kampusy, ale právníci jsou jen v tom centrálním (Keskustakampus), který je opravdu v centru města - kousek od sídla vlády a Helsinské katedrály - kde je většina humanitních fakult a zázemí, přičemž samotná právnická fakulta sídlí v domě Porthania, což je takový činžák jako ze 60. let, takže nic moc vzhledově. Celý kampus je hned vedle metro stanice Helsingin yliopisto (je hlášena i anglicky, takže se neztratíte), ze které se dá jít i přímo takovým průchodem kolem Jysku a R-Kioski výtahem do hlavní univerzitní knihovny. Od hlavního nádraží je to asi 10 minut pěšky. V kampusu je i celá řada menz - Unicafe má i menzu přímo v Porthanii, ale i v dalších několika budovách okolo, a jednu Sodexo, která byla osobně moje nejoblíbenější (troufám si tvrdit, že až pochopíte, jak to tam funguje, tak i vaše ;)), a ta sídlí přímo v krásné hlavní budově (Päärakennus) ve suterénu, ale dá se tam dostat i z uliční úrovně ze dvou stran.
Hlavní univerzitní knihovna v Kaisa-talo (dům Kaisa) je několikapatrový komplex s mnoha místy k sezení a učení (stoly, křesílka apod.), ale dlužno dodat, že místa u stolů bývají pořád plná, ale stejně tam budete trávit většinu učebního času, nebo pak ještě v Tiedekulma (Think Corner), což je takový workspace naproti Porthanii. Mezi Porthanií a Kaisa-talo se dá projít skrz další univerzitní domy - přes Café Portaali a chodbou okolo Kielikeskus (jazykové centrum, často tam také probíhá výuka) a Alexandrie (workspace pro studenty). Může se vám taky stát, že si zapíšete finštinu v kampusu Viikki (která byla super), tam se dá dostat z centra autobusem od nádraží, ale je to už docela z ruky. Pokud si uděláte výlet do Laponska, může se vám stát, že se setkáte s nejsevernějším kampusem Helsinské univerzity, který je v Kilpisjärvi - 1200 km severně od Helsinek (ten je ale primárně pro přírodovědce, co tam dělají diplomky nebo výzkum).

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita je velice moderní a progresivní, dle mého názoru. Prirodovedecky kampus je opravdu nový, moc přátelský a najde se tam vše od knihovny, hromady míst na sezení, bufetu ,menzy a další.

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Helsinkách je organizačně skvěle fungující univerzit. Kampus, kde studuješ jako student práv, je několik budov v centru, nedaleko helsinské katedrály. Místnosti, ve kterých jsou semináře, jsou dobře vybavené, některé budovy mají i dost stylové interiéry, je tam radost trávit čas. Součástí kampusu je knihovna, tam jsem trávila hodně času a příjemně se tam studuje.

Duc Anh

průměrné hodnocení je 5 z 5

Katedra ekonomie Helsinské univerzity má svoji vlastní budovu pár minut od hlavního centra, která působí velice moderním dojmem a celkově byla budova a její místnosti slušně vybavené. V budově panovala komorní atmosféra, což byla hlavně dáno tím, že zde byla pouze jedna přednášková místnost a 4 seminární místnosti.

Andrej

průměrné hodnocení je 5 z 5

S kľudným svedomím môžem povedať, že University of Helsinki vo všetkých ohľadoch prevyšovala našu univerzitu o minimálne 1 triedu. Všetko perfektne fungovalo, vybavenie bolo na skvelej úrovni, akademickí aj neakademickí pracovníci boli taktiež úžasní.

Vít

průměrné hodnocení je 4 z 5

Moderní prostředí kampusu pro příjemné studium sám i ve skupinách se sportovním zázemím, knihovnami i nezvykle levnou menzou.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Helsinkách má 3 kampusy, já navštěvovala Kumpula kampus, který se zaměřuje na přírodní vědy. Kumpula kampus je moderní s výbornou menzou. Prostory fakulty jsou industriální se spoustou zákoutími na studium. Je zde i moc pěkná knihovna.

Karolína

průměrné hodnocení je 5 z 5

Kampus Meilahti je nový, moderní komplex propojený s HUS nemocnicí, největší v celých Helsinkách. Výuka probíhala v prostorách Biomedicum, kde jsou všechny učebny, přednáškovny i tréninkové centra na jednom místě. Klinická výuka potom probíhala i na odděleních v nemocnici, což je prakticky přes cestu.
V podzemních prostorách pod kampusech je klubovna, kde si můžeš udělat filtrovanou kávu zdarma kdykoliv a v jakémkoliv množství, protože je dotovaná studentskou unií. Na oběd, kde si nabereš plný talíř za cenu 2,99 e do finské menzy Unicafe to máš zase jen přes cestu

Celeste

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita je praktická, moderní, kampus se nachází přímo v centru, což je příjemné. Všechno je u sebe blízko, což se hodí hlavně v zimních měsících. Některé budovy jsou i propojené mezi sebou a s univerzitní knihovnou. Často jsou přímo v budovách i menzy a kavárny. Součástí kampusu je Think Corner, co-working místo s kavárnou a posilovnou v suterénu.

Zuzana

průměrné hodnocení je 5 z 5

Je to skvělá univerzita, všechny budovy jsou blízko centra, nejkrásnější byla hlavní budova na Senaatintori. Nejvíc se mi asi líbil vztah studentů a profesorů. Všichni se oslovovali jmény a tak jsem měla pocit, že jsem skutečně na akademické půdě s kolegy a ne ve škole. Přes to, že studium nebylo jednoduché a nic jsme "nedostali zadarmo", panovala všude uvolněná atmosféra.

Adam

průměrné hodnocení je 5 z 5

Velmi moderná a pokročilá univerzita so skvelým vybavením a peknými novými priestormi.

Martin

průměrné hodnocení je 5 z 5

Skvělá komunikace skrze email a velká vstřícnost, vždy se snažili vyjít vstříc. Nádherné prostory, obzvláště místo komunitní místo ke studiu v centru, kde jsme mohli pracovat na týmových projektech.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Tampere University

Tampere

FF

detail

Diaconia University of Applied Sciences

Helsinki

ETF

detail

University ofJyväskylä

Jyväskylä

PedF, FF, FSV, FTVS

detail

Savonia University of Applied Sciences

Kuopio

FTVS

detail

College Alkio-Opisto

Korpilahti

FF

detail

Arcada University of Applied Sciences

Helsinki

FSV

detail

Kajaani University of Applied Sciences

Kajaani

FTVS

detail

University of Eastern Finland

Kuopio

PřF, PedF, 1.LF, 3.LF, FaF, LFP, FF

detail

Hanken School of Economics

Helsinki

FSV

detail

HAAGA-HELIA University of Applied Sciences

Helsinki

FTVS

detail

Humak University of Applied Sciences

Helsinki

FF

detail

Lahti University of Applied Science

Lahti

FHS, FTVS

detail
bottom of page