top of page

faq

king charles-03.png
Anchor 1
3.png

Erasmus+

4.png

meziuniverzitní dohody

Přidat nadpis.png

Fond Mobility

Mám dotazy ohledně víza. Na koho se mám obrátit?

4.png

Nejprve si pečlivě prostuduj informace na webových stránkách příslušného zastupitelského úřadu (tedy ambasády/konzulátu) státu, kam plánuješ vycestovat. Případné otázky pak adresuj přímo úřadu a zároveň koordinátorům zahraničního odboru partnerské univerzity, na kterou jsi byl/a nominován/a.

Univerzita po mně požaduje potvrzení o studiu, kde si jej obstarám?

4.png

Obrať se, prosím, na studijní oddělení své fakulty.

Uspěl/a jsem ve výběrovém řízení. Co mám dělat teď?

4.png

Gratulujeme! Nyní je potřeba začít shromažďovat vše potřebné pro přihlášku na zahraniční univerzitu. Pokud jsi tak dosud neučinil/a, prostuduj si důkladně pokyny od zahraniční univerzity, které nalezneš na jejím webu. Koordinátor/ka zahraničního odboru Rektorátu tě bude kontaktovat s informacemi o tom, jak bude proces probíhat dál. V případě některých univerzit zajistí koordinátor/ka tvou nominaci a přihlášku vyplníš již po vlastní ose, u jiných univerzit budete spolupracovat více. Vždy je však třeba, abys byl/a na následující kroky připraven/a a řešil/a je s předstihem. To se týká především jazykových certifikátů – pokud jej univerzita požaduje a ty jej nemáš, je třeba se co nejdřív přihlásit na termín jazykové zkoušky, protože pozdější termíny bývají obsazené.

Pokud chceš na výjezd získat finance z Fondu mobility, je třeba začít připravovat také podklady k žádosti o finanční podporu.

U států s vízovou povinností si nastuduj podmínky udělení víza na stránkách příslušného zastupitelského úřadu a začni se připravovat na žádost o vízum. To je obvykle podmíněno předložením akceptačních dokumentů ze zahraniční univerzity.

Může se stát, že nebudu vybrán/a i přesto, že je k dispozici dostatek míst?

4.png

Ano, může a stává se to. Ve výběrovém řízení jsou kandidáti hodnoceni na základě Kritérií pro výběr v rámci meziuniverzitních dohod. Maximální počet bodů, které můžeš získat, je 25 a pro úspěch ve výběrovém řízení je třeba získat alespoň 13. Pokud se ti tedy nepodaří získat alespoň 13 bodů, nemůžeš být na univerzitu nominován/a.

Kdy se dozvím výsledky výběrového řízení?

4.png

Od termínu pro podání přihlášek do zveřejnění výsledků rektorátního kola obvykle uplynou přibližně dva měsíce. Výsledky výběrového řízení jsou nejprve oznámeny fakultám, které informují studenty. Výsledek se dozvíš také v univerzitní aplikaci. Úspěšné kandidáty bude následně kontaktovat rektorátní teritoriální referent/ka.

273880596_969956167229933_5335875522776843518_n.jpg

chceš mít FAQ neustále při ruce i offline? 

stáhni si PDFko do kapsy!

bottom of page