top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Matyáš Mrkous

Autor(ka):

fakulta:

Matyáš

Mrkous

3. Lékařská fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Matyáš je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

@matyasmrkous

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Matyáš

3. Lékařská fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Stage Malta (Rise Physiotherapy +)

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Matyáš hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je null z 5

město

průměrné hodnocení je 3 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 1 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Rise physiotherapy + je neuvěřitelně moderní klinika, která dokázala skloubit profesionalitu a rodinou atmosféru. Spolupráce týmu byla na špičkové úrovni a jejich specializace a různorodost byla neuvěřitelná. Všichni mi byli naprosto otevřeni, pomáhali všemi možnými prostředky, díky kterým jsem byl schopný objevit fyzioterapii z úplně nového úhlu pohledu. Tento pohled mě do teď fascinuje a posouvá dále v mých studijních směrech. Přes moji praxi mi byla umožněna i spolupráce s profesionálním týmem vodního póla, se kterým se nám podařilo vyhrát národní šampionát. Všichni lidé, kteří byli součástí této kliniky se staly mými dobrými přáteli a jsem s nimi stále v blízkém kontaktu.

Pokud si mám ale vzpomenout na Stage Malta (organizaci která celou praktickou stáž zaštitovala) nejsou mé zkušenosti nijak potěšující. Ubytování, ve kterém jsme byli ubytováni bylo naprosto neadekvátní, cenově extrémně drahé a jejich neochota vyjít mě a mým třinácti spolubydlícím vstříc byla totálně neakceptovatelná. Dva měsíce ve sdíleném pokoji ve 40°C bez klimatizace, malé lednice pro 14 lidí, nefunkčního sporáku byl mírně řečeno křest ohněm. I přes měsíční snahu o vzájemný kompromis a naleznutí řešení jsem byl na konci svého pobytu křivě obviněn z rozbití 20 talířů, ukradnutí příborů a nožů, zašpiněním celého ubytování a zničení lina v kuchyni. Toto je jen špička ledovce, který byl opravdu velkou zábranou v mém pobytu.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Jak jsem již zmínil, soukromá klinika, ve které jsem plnil svoji stáž mi byla druhým domovem. Každý den byli ochotni mi pomáhat rozšiřovat mé znalosti. vždy mi vyšli vstříc a to nejen v oblasti mých zájmů sledovat specifické pacienty a učit se novým technikám, ale i osobnímu prostoru a rozvoji. Tuto praxi bych určitě doporučil všem zájemcům o sportovní fyzioterapii, kteří se na tuto problematiku chtějí podívat z moderního evidence based pohledu.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Pro pobyt na maltě je klíčová Angličtina, ostatní jazyky jako například Italština nebo Maltština jsou spíše pro poznávání místních lidí.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Malta je jedno velké město, které spolu žije dnem i nocí. člověk musí být připraven na konstantní salvu ohňostrojů, hlučnost aut a ne úplně čisté ulice. Na druhou stranu je de ale stále co poznávat a různorodost lidí mu jen přidává.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Kompletní stipendium jsem utratil za ubytování, které bylo naprosto ohyzdné, a co se týče živobytí, tak je cenově mírně dražší než v české republice.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
ušetřit lze leda za dopravu a to zařízením autobusové kartičky PŘEDEM.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolil jsem ubytování od organizace zařizující moji praxi a byla to veliká chyba. Ubytování bylo ve sdíleném pokoji s jedním člověkem, společně s dalšími 12 lidmi v celém domě, kde byla polovina věcí v naprosto neadekvátním stavu. Doporučil bych si najít vlastní ubytování.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Po Ostrově se nedá cestovat jinak než pěšky nebo autobusem. Autobusy jsou v ranních a odpoledních hodinách přeplněné, ale člověk zde nemá jinou možnost.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Pro pobyt na maltě je klíčová Angličtina, ostatní jazyky jako například Italština nebo Maltština jsou spíše pro poznávání místních lidí.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
malta je neuvěřitelné místo plné zážitků. je zde neuvěřitelná možnost zažívat nové věci, objevovat nové komunity lidí a v neposlední řadě i studovat západní přístupy k fyzioterapii. Pro mnohé to ze začátku bude drastická změna do státu kde se vše řeší v klidu a pohodě; právě tak je potřeba se k životu někdy postavit.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
čepici, věci na potápění a lezení.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
je potřeba si objednat autobusovou kartičku měsíc předem
Nejvíc mě překvapilo, že...
Je zde možnost tolika outdoorových aktivit.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Spolupráce se STAGE MALTA

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Malta

zpět na katalo zpráv
bottom of page