top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Magdalena Titlbachová

Autor(ka):

fakulta:

Magdalena

Titlbachová

Filozofická fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Magdalena je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

majda.titlbachova

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Magdalena

Filozofická fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Centro de Linguas Modernas de USC

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Magdalena hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 5 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Centrum moderních jazyků, ve kterém jsem pracovala, vede paní Vlasáková, která je neskutečně milá, se vším ráda pomůže a zároveň poskytuje dostatečný prostor pro vaší vlastní iniciativu a kreativitu. Centrum je vybavené všemi materiály, které jsou pro výuku češtiny potřebné.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Ve vaší režii je organizovat výuku kurzu češtiny a to ryze podle vašich představ. Dále organizovat jednou týdně Cafe de linguas, což je neformální setkávání jazykových nadšenců, kteří si chtějí procvičit konverzaci v cizím jazyce. Tuto stáž vřele doporučuji, ačkoliv bych řekla, že je časově náročnější, oproti jiným stážím. Často se mi stávalo, že jsem v práci byla od 9 do 7, i když s pauzou.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Určitě je velkou výhodou umět španělsky, nicméně to není podmínkou. Já sama bych doporučovala přijet alespoň s A1, protože se dostanete do hodně situací, ve kterých vám angličtina bude k ničemu. Pro stáž samotnou to ale není třeba (ačkoliv jak říkám, je to lepší).
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Santiago jsem si zamilovala. Každou ulici, každý park, každý výhled. Opravdu je to neskutečně nádherné město, takže i přes nepřízeň počasí, která je poměrně velká (připravte se, že celý ZS proprší a to takovým stylem, že minimálně 3 deštníky během pobytu vyhodíte), mě očarovalo a vím, že se tam budu pravidelně vracet. Má sto tisíc obyvatel, ale třetinu tvoří studenti. Proto budete běžně na ulicích potkávat své kamarády, což je za mě skvělé a přispívá to k tomu, že se tam člověk cítí jako doma. Všude se dá dojít do 30 minut pěšky, což je taky skvělé (ale připravte se na kopce). Je tam opravdu hodně barů a podniků a v noci to tam žije. Zároveň všude panují velmi příjemné ceny, které jsou podobné jako tady, možná dokonce příznivější.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Se stipendiem se dá krásně vyjít. 4 měsíce mi pokrylo úplně všechno včetně výletů, jídla, ubytování a to jsem opravdu nešetřila. Procestovala jsem celou Galicii a zaletěla jsem si na Gran Canaria. Poslední měsíc už jsem platila ze svého.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Ušetřit lze pokud si člověk bude vařit, protože restaurace i menzy jsou drahé na každodenní stravování (menu v menze je tuším 7€). Dále se dá ušetřit na MHD, protože po městě se dá chodit pěšky.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem ve sdíleném bytě se dvěma dalšími erasmáky a vyhovovalo mi to. Koleje jsou drahé, není lehké se na ně dostat a všichni na ně nadávali. Ve sdíleném bytě se lze vejít do 300€/měsíc.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Doprava je bohužel drahá a složitá, ale i tak jsem zvládla procestovat celý region. Doporučuji organizované zájezdy od ESN a Sharing Galicia, případně se složit s kamarády na auto. Také tam docela funguje bla bla car.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Určitě je velkou výhodou umět španělsky, nicméně to není podmínkou. Já sama bych doporučovala přijet alespoň s A1, protože se dostanete do hodně situací, ve kterých vám angličtina bude k ničemu. Pro stáž samotnou to ale není třeba (ačkoliv jak říkám, je to lepší).

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Protože si neumím představit, že by mi nějaké město a jeho obyvatelé mohli přírůst k srdci víc :) Galicie je poměrně neznámý kousek světa, ale je to země snů, alespoň těch mých. :)

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Kvalitní nepromokavou bundu a boty! Ale všechno jde koupit.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Dojít pěšky do nemocnice s vyvrtnutým kotníkem a všechno si tam vybavit ve španělštině. Ale dalo se…

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Španělsko

zpět na katalo zpráv
bottom of page