top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Petra Lemfeldová

Autor(ka):

fakulta:

Petra

Lemfeldová

3. Lékařská fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Petra je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Petra

3. Lékařská fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Rise Physiotherapy +

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Petra hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 4 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 1 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Rise Physiotherapy je soukromá klinika v centru Sliemy. Výjimečná je rozhodně tím, že tu funguje tým sestávající jak z fyzioterapeutů, tak i z osteopatů, fitness, sportovního maséra a ortopeda. Klinika je vybavena 3 ambulancemi, velmi dobře vybavenou posilovnou a bazénem, kde probíhaly hydroterapie s fyzioterapeuty.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
V prvních dnech stážista sleduje fyzioterapeuty při práci s pacienty. Výhodou je , že si stážista si může sám vybrat s jakého fyzioterapeuta/fyzioterapeuty chce doprovázet. V případě zájmu může provázet i fitness trenéry či osteopaty. Pokud je stážista dostatečně aktivní, dostane i některé své pacienty, se kterými pracuje i po několik týdnů. Všichni členové týmu se ke mě chovali velmi vstřícně a ochotně mi se vším pomohli a poradili. Tuto kliniku bych určitě doporučila, a to zvláště těm, kdo si chtějí vyzkoušet práci v ambulantní fyzioterapii.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
X
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Jelikož je angličtina na Maltě úředním jazykem, není problém se kdekoliv domluvit. Nejsou kladeny žádné požadavky.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Klinika se nacházela ve Sliemě, což je poměrně velké pobřežní město. Kolem celého pobřeží vede pěkná promenáda a je tu spousta městských pláží, obchůdků, kaváren a restaurací. Město je to poměrně rušné, protože kolem celé promenády se táhne silnice s hustou dopravou. Mým oblíbeným místem je pláž Font Ghadir, jedna z městských pláží, která však nebývala tolik přelidněná a bylo to mé oblíbené místo pro popracovní koupání.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Jelikož jsme zde byli přes organizaci Stage Malta, která si dle mého názoru účtovala nepřijatelné peníze, padla většina stipendia pouze za ubytovaní a odvoz z a na letiště. Jinak je Malta nepatrně dražší než Česká Republika, což se při dvouměsíčním pobytu bohužel projeví. Některé potraviny jsou zde levnější, jiné zase výrazně dražší.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Velmi dobře se dá ušetřit za dopravu. Vyplatí se zařídit si personalizovanou kartičku na autobus tzv. Personalised tallinja card. Za kartičku zaplatíte 15 euro a poté už můžete jezdit jak chcete a kartička je platná navždy. Doporučuju si ji ale objednat minimálně 2 týdny před letem na Maltu, protože trvá než vám ji zašlou na poštu.
Nejlevnějším obchodem je zde Spar, kde seženete víceméně vše potřebné. Levně se dá koupit ovoce od místních ve stánkách u cest.
Doporučuji si také zařídit Revolut, kde si jednoduše a za výhodný kurz vyměníte na eura. Výhodou je také, že ho zde používá většina lidí, takže jsou případné převody peněz jednodušší.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Ubytování nám zajišťovala organizace Stage Malta. Z nabídky jsme si vybraly cenově střední variantu - dvoulůžkový pokoj v baráku pro cca 15 studentů. Za ubytování jsme zaplatily opravdu hodně peněz, ale bohužel to tomu vůbec neodpovídalo. Prostory byly velmi špinavé a neudržované. V jedu chvílí se nás tu sešlo 12 na barák a fungovala pouze jedna malá plynová plotna. Organizace bohužel příliš neřešila naše stížnosti a prosby, spíše nám vyhrožovala různými poplatky například za nepořádek či za zapnutý větrák v pokoji, i když se šel člověk pouze nasnídat. Pro používání klimatizaci a pračky se muselo platit navíc a to vhozením peněz do automatu.
Lepší variantou by tedy asi bylo nevázat se na organizaci a zařídit si ubytování například přes airbnb či sdílené ubytování.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Za svůj pobyt jsem stihla procestovat v podstatě celý ostrov, včetně ostrovů Gozo a Comina. Nejvíce jsem si užila túry po maltském pobřeží a koupání v průzračném moři. Velmi jsem si také oblíbila sledování západů Slunce na západním pobřeží Malty - Dingli Cliffs. Malta je také vyhlášenou potápěčskou lokalitou, proto jsem svůj pobyt zakončila kurzem potápění s přístroji.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Jelikož je angličtina na Maltě úředním jazykem, není problém se kdekoliv domluvit. Nejsou kladeny žádné požadavky.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Malta je země pozitivních a velmi přívětivých lidí. Člověk se tu snadno nakazí dobrou náladou a duševním klidem. Klinika Rise Physiotherapy je výjimečná svou kvalitou fyzioterapeutického týmu a mezioborovou spoluprací. Své kamarády bych sem tedy poslala vyzkoušet si jiný přístup fyzioterapie, než na jaké jsme zvyklí v ČR a vyzkoušet si práci v ambulanci. Také to vidím jako skvělou šanci zdokonalit si angličtinu v zemi, kde je tento jazyk jazykem úředním. Nejvíce obohacující však to, že si člověk vyzkouší žít sám v cizí zemi, poznává místní kulturu a odlišný životní styl i způsob myšlení.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
konektor do zásuvky
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
je zde opravdu špatná autobusová doprava
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
vypořádat se s nepříliš dobrým ubytováním

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Malta

zpět na katalo zpráv
bottom of page