top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Ema Tumová

Autor(ka):

fakulta:

Ema

Tumová

Filozofická fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Ema je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Ema

Filozofická fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Agifodent

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Ema hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
V Agifodentu jsem osobně byla jen na úplném začátku stáže na "pohovoru", mají normální kanceláře dostupné autobusem kousek za Granadou. Stáž jsem strávila na křesťanské ZŠ, kde na mě byli vyučující milí. Atmosféra ve škole byla dobrá, vyučující udržovali s dětmi někdy až přátelský vztah. Škola byla moderní, účastnila se různých projektů a pořádala akce.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Jednání ze strany Agifodentu bylo vstřícné. Před příjezdem trochu nepřesvědčivé, ale po příjezdu vše jasné a dobře zorganizované. Vyjednali se mnou moje preference, poskytli mi možnost ovlivnit, kde budu pracovat. Nebyl problém s proplácením jízdného (škola byla daleko od mého bytu), vždy platili včas. Při stáži jsem potom už s Agifodentem neměla potřebu moc komunikovat, pracovala jsem ve škole. První den mě přijal ředitel, vše ok, udržuje přátelský vztah s celým učitelským sborem.
Místo bych doporučila zájemcům o pedagogické směřování kariéry.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
-
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikace ve španělštině, vyučovala jsem EN a FR, ale bylo potřeba občas dovysvětlit něco španělsky.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Dá se většinou chodit pěšky, příjemné na procházky po městě i kousek do přírody. Je tam hodně studentů a Erasmus studentů (aktivní ESN komunita). V sezóně víc turistické. Pořád jsou nějaké akce, svátky, festivaly. Tapas - k pití dostanete něco malého k jídlu.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium na stáž je vyšší než na studium, dostala jsem na cca 4 měsíce 3150 eur. Pokrylo mi trochu nad polovinu výdajů. Jídlo a bydlení byly nejvyšší výdaje. Za nájem pokoje ve sdíleném bytě jsem platila 300 vč. poplatků, možná budu ještě doplácet. Dá se sehnat i levnější (podle toho, jestli chcete topení, prosvětlený byt...). Jídlo je trochu dražší než v Česku, v obchodech nebývají tolik slevy.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
V normálních supermarketech se moc neušetří, ale večer mívají třeba v Mercadoně ve slevě zbylé ovoce/zeleninu. Dá se nakoupit velký nákup v Alcampo (něco jako Kaufland), ale je daleko. Některé tapas bary jsou dost výhodné, k pití vám dají vlastně večeřovou porci jídla. V Granadě jsou fajn second handy.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
V Granadě je spousta sdílených studentských bytů, rovnou vybavených. Točí se tam hodně Erasmus studentů, takže nabídka je, ale ne vždy jsou byty hezké. Sehnala jsem sdílený byt na aluni.net, je to fajn, nabízí několik sdílených bytů v Granadě. První měsíc jsem bydlela jinde (dům s 15 dalšími lidmi, super, ale pořád to byl trochu pocit jako v hostelu). Na hledání ubytování jsem používala stránky idealista, doporučuji. Taky se dá přes fb skupiny. Ověřte si, že nechtějí "honorario" poplatek za zprostředkování (nejčastěji ve výši jednoho měsíčního nájmu).

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Je to hodina autobusem k moři i do hor. U moře jsem byla několikrát v Salobreni, hezká písečná i kamínková pláž. Dá se vyjet kousek do přírody (třeba s ESN) na celodenní túru. Erasmus studenti využívají levnější cestování po Španělsku i do Maroka/Portugalska ve skupinách s organizacemi Best Life Experience a Emycet, mě to nelákalo, slyšela jsem, že to někdy dělají jako party výlety s pitím.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikace ve španělštině, vyučovala jsem EN a FR, ale bylo potřeba občas dovysvětlit něco španělsky.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
V Granadě jsou lidé otevření a přátelští, pomůžou, rádi si popovídají. Andalusie je nádherná, slunečné počasí dodá dobrou náladu. Erasmus atmosféra je super, člověk si může i procvičit spoustu jazyků a poznat spoustu lidí z nejrůznějších koutů Evropy, pořád jsou nějaké Erasmus akce.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
sluneční brýle
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Španělsko