top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Barbora Nádvorníková

Autor(ka):

fakulta:

Barbora

Nádvorníková

Filozofická fakulta

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Barbora je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Barbora

Filozofická fakulta

logotyp fakulty rgb1 (3).png

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Barbora hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je null z 5

ubytování

průměrné hodnocení je null z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Jako první mě napadá vřelé prostředí, krásné studijní místo. Také se mi líbilo průběžné informování o situaci výuky a jiných věci souvisejících s univerzitou.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Rozhodně bych Erasmus na Univerzitě v Padově vřele doporučila dalším studentům. Byl to pro mě skvělý zážitek. Na univerzitě se ke mně chovali jako k jedné z vlastních studentek. Na začátku jsme ovšem byli proškolení v jejich systému a přihlašování ke zkouškám, které se od našeho systému a přihlašování liší. Vše bylo předem vysvětleno a dostali jsme i kontakty na studenty, kteří s námi v případě dotazů komunikovali.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
V Padově funguje skvělý studentký spolek, který se o zahraniční studenty skvěle staral. I přes složitou pandemickou situaci se snažil přijít na způsoby, jak nám pobyt zpříjemnit. Prohlídky města, plánované výlety a nabídky možností, jak trávit v městě čas. V rámci pobytu nám byly nabídnuty i kurzy o italském jazyce, kuchyně,víně a kulturních odlišnostem.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Výuka probíhala v angličtině, takže její znalost byla zásadní. Univerzita ovšem nabízela i kurzy italštiny pro přijíždějící zahraniční studenty, které jsem využila a které byly velmi výhodné, co se týče každodenních interakcí s tamními "domorodci" (Např. V obchodě či na ulici), kteří moc anglicky nemluví (spíš výjimečně).
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Padova je nádherné historické místo s dobrou dostupností do okolí (30 minut do Benátek), které je značně studijním městem. V centru je spousta možnosti, restauraci a kaváren planých studentů a mladých lidí. Město je poměrně rušné, ale se spoustou možnosti úniknutí do přírody na jeho okrajích.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium pokryje většinu základních výdajů, ale pouze pokud se držíte tamních kolejích, na které je poměrně těžké se dostat kvůli velkému zájmu. Řekla bych, že je dostatečné pro základ (bydlení a nějaké základní potraviny a potřeby). Na zbytek jako učebnice potřebné na výuky jazyka na univerzitě, jídlo mimo domov a výlety je potřeba mít připravené vlastní peníze. Moje výdaje stipendium pokrylo tak z poloviny.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Samozřejmě je možné najít si místa studentsky příznivá. S tím poradili studenti z organizaci pro přijíždějící studenty. Hlavním úsporným řešením bylo bydlení na koleji.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Sama jsem zvolila ubytování na kolejích, neboť bydlení na sdílených bytech je o dost dražší a vlastně pohltí veškeré stipendium. Na druhou stranu, studenti na bytech se více společně socializovali. Na kolejích byl život dost uzavřený, ale tento fakt se dal kompenzovat na univerzitě a na akcích pro přijíždějící studenty. Na koleji byly k dispozici buňky. Samostatný pokoj se sdílenou koupenou s druhým pokojem. Kuchyňky a prádelny byly potom pro každé patro sdílené.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Využila jsem možnosti, jak jen bylo v pandemické situaci možné. Rozhodně bych doporučila Benátky, Bassano del Grappa, výlety k Lago di Como a dalším jezerům v okolí. Rozhodně bych se podívala i na letenky, neboť jsou po Itálii poměrně levné a dá se tak podívat i na jih na pláže.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Výuka probíhala v angličtině, takže její znalost byla zásadní. Univerzita ovšem nabízela i kurzy italštiny pro přijíždějící zahraniční studenty, které jsem využila a které byly velmi výhodné, co se týče každodenních interakcí s tamními "domorodci" (Např. V obchodě či na ulici), kteří moc anglicky nemluví (spíš výjimečně).

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Padova je nádherné italské město s dobrou propojeností po celém severu Itálie a dostupnosti do hor. Krásné výlety a zážitky s italskou kulturou jsou k nezaplacení. V Benátkách jsem byla asi pětkrát a rozhodně tam hodlám znova zavítat.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Deku. Toť vše. Celkově bych méně balila.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Je třeba znát alespoň základy italštiny a připravit si více peněz na poznávání Itálie a rozhodně není potřeba brát si tolik oblečení a potřeb do domácnosti. Většina kuchyňských potřeb a jiných potřeb do domácnosti se koupi za pár € v obchodech. Větší investice je ptoom polštář a deka, které na koleji nebyly dostupné. Možná spíš deku, protože na kolejích ani na jiných ubytování se moc netopí.
Nejvíc mě překvapilo, že...
Italové jsou neuvěřitelné dvorní. Na ulici vás muži zastavují a skoro skládají serenady, i když člověk nepatří mezi supermodelky. Někdy je to až nepříjemné. Důležité je, že je Itálie nádherné místo, které stojí za to poznat.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Komunikace s lidmi mimo univerzitu, neboť angličtinu tu nikdo neuznává, ani co se týče úřadu a organizací. Na poště je to obzvlášť těžké.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu undefined

zpět na katalo zpráv