top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Ladislava Adamová

Autor(ka):

fakulta:

Ladislava

Adamová

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Ladislava je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Ladislava

Fakulta sociálních věd

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Tandem Koordinierungszentrum Deutsch-Tschechischer Jugendaustausch

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Ladislava hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 5 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Tandem se věnuje česko-německé výměně mládeže. Pracuje tedy s mladými lidmi z Německa a České republiky. Stáž u této organizace mi nabídla věnovat se výhradně česko-německé tématice. Kancelář Tandemu se nachází přímo v centru města a je dostatečně veliká. Měla jsem k dispozici stůl s vlastním technickým vybavením.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
V Tandemu na vás není pohlíženo jako na stážistu, ale jako součást týmu. Ostatní zaměstnanci se ke mně chovali velmi mile a vstřícně. Na začátku mi vše ukázali a vysvětlili. Když jsem potřebovala radu, mohla jsem se obrátit na kohokoliv z kanceláře a ten mi ochotně pomohl. Toto místo bych rozhodně doporučila i ostatním.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
V organizaci jsem komunikovala německy. Řekla bych, že požadovaná úroveň jazyka je C1, aby stážista mohl stáž vykonávat bez jazykových problémů.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Regensburg je menší studentské město, které v letním semestru nádherně žije. Za zmínku stojí určitě centrum města, ale i spousta parků. Město je obklopeno přírodou vhodnou na procházky a také cestou na kolo podél Dunaje. Lidé rádi sedí na náplavce a povídají si do západu slunce. V parcích často lidé hrají hry. Kousek od Regensburgu se nachází památník Walhalla. Díky své poloze je Regensburg vhodný pro různé výlety po Bavorsku.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Se stipendiem se dalo vyjít. V Bavorsku jsou ceny nájmů dražší, proto je lepší sehnat si bydlení dopředu, např. na koleji. Pokud člověk peníze nerozhazuje, tak s penězi krásně vyjde. Ve větších městech, např. v Mnichově by peníze pravděpodobně nestačily.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Pokud pojedeš na stáž a ne na studijní pobyt, nedostaneš semestrální jízdenku. Je proto lepší koupit si kolo a pohybovat se po městě na něm. Je to levnější a v mnoha případech i rychlejší. Pokus se si najít místo k bydlení na koleji. Nájmy ve sdíleném bydlení jsou často mnohem dražší. Nakupuj si jídlo a vař si. Prodejna Edeka patří mezi ty dražší. Podívej se, jestli máš v blízkosti Netto nebo Aldi. Na univerzitě se dá taky dobře najíst. Nejlevnější jídla jsou za 2 eura.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Získala jsem ubytování na koleji Hiltnerheim. Je tam možnost mít vlastní jednopokojový byt s kuchyňkou a koupelnou nebo sdílet byt s dalšími třemi či čtyřmi lidmi. V Německu je normální, že má každý svůj vlastní pokoj. Kolej se nacházela blízko od univerzity a do centra to bylo jen 10 minut na kole. Kolej bych doporučila. Bylo v ní vše, co člověk potřeboval. Pokoje se vyznačovaly velkými okny a balkóny. Já jsem bydlela na bytě s dalšími třemi spolubydlícími. Bylo to super, protože to byly rodilí mluvčí. Také bylo super, že měl každý pokoj svoje vlastní umyvadlo (schované ve skříni), takže nebyl vůbec žádný problém s obsazováním společné koupelny. Fotografie ubytování je možno najít na webových stránkách koleje.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cestovala jsem po Bavorsku, navštívila různá města a byla v Alpách. Doporučila bych všechny možné výlety s jízdenkou Bayern Ticket. Nabízí možnost cestování na celý den vlakem za 25 euro za osobu. Pokud jedete ve skupině (až pěti osob) je jízdenka ještě levnější. Pokud jedete v pěti, vyjde jízdenka asi na 11,50 euro na osobu. Je super naplánovat si jednodenní výlety do okolí.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
V organizaci jsem komunikovala německy. Řekla bych, že požadovaná úroveň jazyka je C1, aby stážista mohl stáž vykonávat bez jazykových problémů.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Vyjet do Německa je super a Bavorsko je krásná spolková země. Regensburg je super jako menší město, po kterém se dá krásně jezdit na kole. Máte možnost navštívit i další větší města, aniž byste museli platit vysoký nájem. Město je opravdu studentské a žije. Člověk má možnost potkat spoustu super rodilých mluvčí. Řekla bych, že je to možná lokalita vhodná pro ty, kteří vyjíždí na zahraniční pobyt poprvé. Je to blízko České republiky s dobrým spojením vlakem do Prahy. Je to menší město, takže je také jednodušší se seznámit.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Nějakou dekoraci a vzpomínkové předměty z domova, které bych si mohla v pokoji vystavit. Pokoje jsou většinou vybavené jen nábytkem, tak ať se pokoj trochu zosobní. Ostatní si člověk vždy může koupit.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Ráda bych věděla, jak přesně můj pokoj vypadá. Bohužel jsem do příjezdu netušila, jak bude můj pokoj vypadat, až při předání klíčů. Tak to bohužel u některých kolejí je.
Nejvíc mě překvapilo, že...
bylo na pokoji umyvadlo pro každého.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Zvyknout si bydlení s novými lidmi. Člověk musí najít společný rytmus a snažit se, aby měl se spolubydlícími hezký vztah.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu undefined

zpět na katalo zpráv