top of page

Umeå University

4.png

Umeå

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Umeå University
Umeå University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

32

Průměrné hodnocení univerzity:

4.57

Teo

průměrné hodnocení je 4 z 5

Co se mi na Umei fakt líbilo (obzvlášť v porovnání s některými tristními prostory Karlovky), byl obrovský, studentsky velmi přívětivý kampus, který evidentně byl postaven a navrhnut přesně pro účely, kterým slouží. Ať už je to plno místností s desítkami mikrovlnek na ohřátí oběda, dobrá dostupnost zásuvek v učebnách, levná a dobrá káva na každém rohu nebo mnoho chillovacích prostorů (venku i vevnitř). Pobyt ve škole pak byl uplně jiný, než například pobyt ve starých, nezrekonstruovaných Jinonicích.

Markéta

průměrné hodnocení je 5 z 5

Umeå mi poskytlo skvělé zázemí na půl roku. Kampus je velice kompaktní, kolej jsem měla 15 minut pěšky / 5 minut na kole od univerzity. Centrem kampusu je velká knihovna, kde člověk vždy najde místo, kam si sednout. Navíc si může zabookovat některou místnost pro skupinovou práci nebo i pro sebe. Nacházejí se zde i tiché místnosti pro studium. Ocenila jsem i to, že v každé budově byla nějaká kuchyň se spoustou mikrovlnek (klidně i 20) na ohřev oběda. V letních měsících spousta studentů sedává před budovami na lavičkách, i na venkovní prostory je myšleno. Na louce v kampusu je i hřiště, kde Švédi například trénují brännboll.

Michaela

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita měla skvěle organizovanou výuku. Nejednalo se pouze o přednášky, ale také o semináře, skupinové práce, vymýšlení vlastních výzkumů apod. Tím pádem se látka mnohem lépe zapamatovala, protože byla doprovázena praktickým cvičením. Profesoři byli více než milí, odpovídali na emaily obratem, byli ochotní látku vysvětlit individuálně. Na studenty nebyl vyvíjen žádný tlak!! Prostory byly moderní, k dispozici bylo stovky studijních místností, veliká knihovna, kavárna.

David

průměrné hodnocení je 5 z 5

Umea University je dle mého názoru výborná univerzita. Ve všem mi vždy vyšli vstříc a celkově vysokoškolské vzdělání ve Švédsku má trochu jinou povahu než tady u nás. Ale o tom se asi rozepíšu ve větším detailu níže.

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Umeå University je velmi moderní a příjemná. Nachází se v malém městě na severu Švédska asi 400 km od severního polárního kruhu. Umeå je je opravdu malé město, které žije především ze studentů a univerzita a její kampus jsou tak hlavními dominantami města.

Na kampus mám opravdu moc hezké vzpomínky, jelikož byl příjemný jak v zimě, tak v létě. Uvnitř budovy je všude dost prostoru pro sezení a studium, ať už v tichých nebo hlučnějších zónách. Univerzita má hezkou knihovnu, kde se také dá v různých částech učit. A také se ve všech fakultách nachází kavárny a bufety, kde je moc fajn trávit čas.
Co se týká menzy a občerstvení, je zde dost příležitostí (na kampusu se nachází i asijská restaurace, oficiální menza apod.), ale cenově je to trochu dražší (10 euro za jídlo cca, což není na obědvání každý den). V létě je pak kampus překrásný a je zde možnost sedět všude možně venku, ať už na lavičkách, u malých stolků, na trávníku nebo třeba u jezera.

Co jsem moc ocenila, když jsme přijela v půlce ledna je, že kampus je připravený a vybavený pro dlouhou zimu - budovy jsou například propojené zasklenými mosty, taktéž jsou pořád vytápěné (na můj vkus někdy až přetopené) a mnoho dalších skvělých vychytávek.
Je pravdou, že budova humanitní fakulty byla docela bludiště (a nejen ta), ale člověk se časem naučí hledat (v tomto ohledu velmi doporučuju aplikaci MazeMap, která usnadňuje orientaci uvnitř budovy). Zároveň všechny čtvrti s ubytováním jsou v docházkové vzdálenosti ke kampusu (některé i jen 15 minut, jiné pak 45 minut) a není potřeba pokaždé jezdit autobusem (o drahé mhd v Umeå viz níže).

Rozhodně musím konstatovat, že kampus mé zahraniční univerzity byl krásný a užívala jsem si, že jsou všechny fakulty společně na jednom místě, oproti tomu, jak to máme na Karlově Univerzitě. Bylo příjemné tak trávit čas, ať už učením nebo jen povídáním. Na druhou stranu je třeba se připravit na to, že je to opravdu moderní instituce a tudíž z budov nedýchá takové to kouzlo, co mají některé fakulty UK.

Na všechny potřebné informace ohledně pobytu zahraničních studentů se dá dostat z této stránky: https://www.umu.se/en/education/student-services--support/student-guide/.
Jinak pak web univerzity je velmi přehledný a časem se tam prokliknete na všechno (https://www.umu.se).

Hynek

průměrné hodnocení je 3 z 5

Prostory univerzity byly velmi moderní, taktéž koleje byly nesrovnatelně lepší.
Kromě vybavení, mi však příliš vyjímečná nepřišla.

Martin

průměrné hodnocení je 5 z 5

Moderní, velká, hodně míst k učení, plně vybavené učebny, krásný park u univerzity, volně přístupné fotbalové hřiště

4.29

město hodnotili 7 studenti

2.86

finance hodnotili 7 studenti

3.86

ubytování hodnotili 7 studenti

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Malmö University

Malmö

FTVS

detail

Södertörn University

Huddinge

FSV, FHS, PřF

detail

LloydsApotek Malmö, Karinelund

Malmö

LFHK

detail

Czech Centre Stockholm

Stockholm

FF, FSV

detail

Dalarna University

Falun

FSV

detail

Linköping University

Linköping

FF, FTVS, FSV

detail

Stockholm University

Stockholm

FSV, PřF, FF, MFF, PF

detail

Uppsala University

Uppsala

PedF, FHS, PřF, FSV, PF, FF

detail

University of Gothenburg

Gothenburg

FHS, FSV, PřF, MFF, FaF, LFHK

detail

Lund University

Lund

FF, FSV, PF

detail

Karolinska Institutet

Stockholm

1.LF

detail

Mälardalen University

Västerås

MFF

detail
bottom of page