top of page

Polytechnic University of Catalonia

4.png

Barcelona

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Polytechnic University of Catalonia
Polytechnic University of Catalonia

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

5 závěrečných zpráv

20

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Lenka

průměrné hodnocení je 4 z 5

Hodně se mi líbily prostory pro studenty, třeba velká knihovna s místnostmi s tabulemi, které si člověk mohl zarezervovat, buď sám pro sebe nebo pokud se chtěl učit s kamarády. To mi přišlo supr. A taky, že měli prostory venku, kde se studenti mohli scházet na oběd nebo od jara se válet na travičce. Společenská místnost s pingpongem, deskovkami a kytarami byla též supr. Oproti Česku mi zas chyběly levné menzy a též koleje.

Dominik

průměrné hodnocení je 4 z 5

Fakulta mé univerzity se nacházela poblíž stadionu Camp Nou v severozápadním cípu Barcelony. Dostupná metrem i tramvají ale ostatně jako vše v Barceloně, nejlépe dostupná na kole. A já jezdil defacto jen na kole.
Uprostřed budovy je hezký prostorný dvorek/zahrada, kde lze trávit volný čas. Jsou tam i stolečky. Učebny jsou standardní, v patře se nachází knihovna, kde si člověk může pro sebe či skupinku rezervovat místnůstku (i s tabulí) pro studium.

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

UPC má většinu budov (včetně fakulty matematiky) v kampusu, který je na SZ Barcelony, asi hodinu pěšky z centra. Díky tomu jsem měla víc pocit studentského života než v Praze, kde je UK rozprostřená po celém městě. Do menzy to bylo kousek, všude se pohybovali studenti, nebylo problém potkat se s někým z jiné fakulty. Předměty z jiných fakult mi ale univerzita navštěvovat nepovolila.
I zázemí FME mi přišlo mnohem přátelštější ke studentům, než co jsem viděla na MFF: bufet v podzemí, úžasný dvůr, kde se dalo obědvat/pít kafe/jen tak vysedávat mezi hodinami, společenská místnost plná deskovek, s kytarami a pingpongovým stolem. V patře je knihovna, ale v té jsem se byla jen podívat. V kampusu je pak velká knihovna, kde se prý mimo jiné dají hrát počítačové hry pro odreagování od studia (vím jen z doslechu).
Na druhou stranu, učebny byly velmi obyčejné, záchody až ošklivé, často se ucpávaly a občas netekla voda, v zimě bylo ve škole docela chladno (jako skoro všude uvnitř, ve Španělsku obecně tolik neřeší těsnění oken a nemívají v budovách topení).

Martin

průměrné hodnocení je 4 z 5

Celá univerzita je dost velká a kromě hlavního kampusu má spoustu menších prostor po celém městě. Naopak samotná matematická fakulta je oproti MFF velmi malá, což se odráží na poměrně malém výběru předmětů, ale zároveň to dělá studium docela osobní. Oproti UK má univerzita opravdu skvělý systém knihoven s velmi příjemnými prostory na (společné) učení, dá se taky půjčit libovolné vybavení. Taktéž jsou velmi dobře udělané univerzitní prostory na trávení volného času a poznávání spolužáků.

Jan

průměrné hodnocení je 3 z 5

Nijak znacne se nelisila od UK, snad jen architektonicky byla o neco modernejsi, ale stare budovy na Albertove maji preci jen vetsi kouzlo. Fanousci fotbalu oceni vyhled na Camp Nou, ti s temnejsi mysli zase na mistni hrbitov. Behem sveho pobytu jsem nic opravdu vyjmecneho nezaznamenal, snad jen koncentrace divokych kocek a lehkych dam byla v okoli moji fakulty opravdu nevidana.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Universiad de Alicante

San Vicente del Raspeig, Alicante

FF

detail

Universitat Pompeu Fabra

Barcelona

FSV

detail

University of Málaga

Málaga

FSV, PedF, MFF, 3.LF, FTVS, FF

detail

University of the Balearic Islands

Palma

PedF, FaF

detail

University of La Laguna

San Cristóbal de La Laguna

PřF

detail

TraineeLand (AIAEM)

Madrid

FF

detail

University of Murcia

Murcia

FTVS, FF

detail

University of Navarra

Pamplona

FSV

detail

Universidad Fernando Pessoa Canarias

Las Palmas

FSV

detail

Institute for Agricultural and Food Research and Technology (CSIC-INIA)

Madrid

PřF

detail

University of Oviedo

Oviedo

1.LF, PřF

detail

Public University of Navarre

Pamplona

PF

detail
bottom of page