top of page

Polytechnic University of Catalonia

4.png

Barcelona

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Polytechnic University of Catalonia
Polytechnic University of Catalonia
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

12

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Dominik

průměrné hodnocení je 4 z 5

Fakulta mé univerzity se nacházela poblíž stadionu Camp Nou v severozápadním cípu Barcelony. Dostupná metrem i tramvají ale ostatně jako vše v Barceloně, nejlépe dostupná na kole. A já jezdil defacto jen na kole.
Uprostřed budovy je hezký prostorný dvorek/zahrada, kde lze trávit volný čas. Jsou tam i stolečky. Učebny jsou standardní, v patře se nachází knihovna, kde si člověk může pro sebe či skupinku rezervovat místnůstku (i s tabulí) pro studium.

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

UPC má většinu budov (včetně fakulty matematiky) v kampusu, který je na SZ Barcelony, asi hodinu pěšky z centra. Díky tomu jsem měla víc pocit studentského života než v Praze, kde je UK rozprostřená po celém městě. Do menzy to bylo kousek, všude se pohybovali studenti, nebylo problém potkat se s někým z jiné fakulty. Předměty z jiných fakult mi ale univerzita navštěvovat nepovolila.
I zázemí FME mi přišlo mnohem přátelštější ke studentům, než co jsem viděla na MFF: bufet v podzemí, úžasný dvůr, kde se dalo obědvat/pít kafe/jen tak vysedávat mezi hodinami, společenská místnost plná deskovek, s kytarami a pingpongovým stolem. V patře je knihovna, ale v té jsem se byla jen podívat. V kampusu je pak velká knihovna, kde se prý mimo jiné dají hrát počítačové hry pro odreagování od studia (vím jen z doslechu).
Na druhou stranu, učebny byly velmi obyčejné, záchody až ošklivé, často se ucpávaly a občas netekla voda, v zimě bylo ve škole docela chladno (jako skoro všude uvnitř, ve Španělsku obecně tolik neřeší těsnění oken a nemívají v budovách topení).

Jan

průměrné hodnocení je 3 z 5

Nijak znacne se nelisila od UK, snad jen architektonicky byla o neco modernejsi, ale stare budovy na Albertove maji preci jen vetsi kouzlo. Fanousci fotbalu oceni vyhled na Camp Nou, ti s temnejsi mysli zase na mistni hrbitov. Behem sveho pobytu jsem nic opravdu vyjmecneho nezaznamenal, snad jen koncentrace divokych kocek a lehkych dam byla v okoli moji fakulty opravdu nevidana.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

TraineeLand (AIAEM)

Madrid

FF

detail

University of Murcia

Murcia

FTVS, FF

detail

University of Navarra

Pamplona

FSV

detail

University of Salamanca

Salamanca

FF, PřF, FaF

detail

Institute for Agricultural and Food Research and Technology (CSIC-INIA)

Madrid

PřF

detail

University of Oviedo

Oviedo

1.LF, PřF

detail

Public University of Navarre

Pamplona

PF

detail

University of Santiago de Compostela

Santiago de Compostela

FHS, FSV, PřF, 2.LF, 1.LF, PF, FF

detail

University of Málaga

Málaga