top of page

Ludwig Maximilians University Munich

4.png

Munich

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Ludwig Maximilians University Munich
Ludwig Maximilians University Munich
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

8 závěrečných zpráv

37

Průměrné hodnocení univerzity:

4.63

Hanka

průměrné hodnocení je 4 z 5

LMU je poměrně vysoko hodnocená univerzita, má krásný historický kampus v centru města, kolem kterého je vždycky živo. Institut komunikačních věd má ale sídlo v jiné budově, ne tak moc hezké, ale nacházející se uprostřed obrovského parku. :)

Jan

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita sídlí v historické budově, ale vnitřek je moderní a příjemné prostředí.

Eliška

průměrné hodnocení je 5 z 5

LMU je nádherná univerzita a stejně jako Karlovka je rozsetá do několika budov. Budovy najdeš převážně v univerzitní čtvrti v centru města (Univiertel). Fakulta komunikačních studií, kde jsem byla já, se nachází v původní budově Radia Svobodná Evropa, odkud dokonce proběhlo první vysílání, a to v češtině! Budova se nachází v Englischer Garten, obrovským parku, který je přes léto obsypaný mladými lidmi. Pretajká jím také řeka, kterou studenti využívají místo tobogánu. Po přednášce si nezapomeň vzít nafukovací kruh a nech se taky svézt. Pro adrelinovější zážitek můžeš naskočit na umělou surfařskou vlnu!
Každá fakulta má svoji knihovnu, já jsem je prozkoumala všechny a nejvíc se mi líbilo v Historicum. Ale pozor, do knihoven nesmíš s batohem a neprůhlednou flaškou. Svoje věci necháváš v uzamykatelných skříňkách (nezapomeň si coins!) a do knihovny vstupuješ jako do supermarketu s nákupním košíčkem. Jestli tě to štve, vyzkoušej knihovny technické univerzity TUM, kde si na tohle nehrajou. Přístup máš taky zdarma, jen si necháš udělat kartičku. Budova TUM je od hlavní budovy nedaleko. Anebo si kup tzv. BibBag, průhlednou plastovou tašku, se kterou tě do knihovny pustí.
Bohužel jsem neměla žádné přednášky v obrovských aulách v hlavní budově, ale vypadají jako koncertní síně. Naše fakulta měla trochu nemocniční vibe, přednášky spíše komorní.

Emma

průměrné hodnocení je 5 z 5

Priateľskí vyučujúci, veľmi ochotný neakademický personál, moderné vybavenie školy, dobrá dostupnosť dochádzania. Univerzita s históriou, kvalitnou výukou a dobrým menom na svete. Budova môjho inštitútu bola moderná a dobre vybavená, dokonca aj s väčším bufetom. Hlavná budova univerzity v centre mesta bola historická budova, ktorá mala svoje čaro.

Marek

průměrné hodnocení je 4 z 5

Na univerzitě se mi líbila široká škála různých předmětů a víceméně do všech se výměnní studenti můžou zapsat. Skvělé je tu jazykové centrum, kde se vyučují všechny jazyky, na které si člověk vzpomene. Já jsem se zapsal do kurzu švédštiny.

Lukáš

průměrné hodnocení je 5 z 5

Mnichovskou univerzitu (LMU) jsem navštívil pouze jednou. Konkrétně se jednalo o Historický seminář. Budova byla moderní s knihovnou. Na chodbách okolo knihovny se nacházely posluchárny a kabinety. Okolí bylo výstavní. Ulice byla živá, ale nikoliv hlučná.

Jan

průměrné hodnocení je 5 z 5

Ludwig-Maxmilians Uni v Mnichově je rozhodně jednou z nejlepších univerzit na kontinentě a tato skutečnost se samozřejmě promítá i do "fyzického" charakteru samotné instituce. Ačkoliv mohu mluvit jen za část humanitních oborů - tj právo a jazyky, jedná se o skvělé akademické pracoviště se vším vybavením. Přednášky nejsou organizovány na jednou místě, ale v různých prostorech cekého starého kampusu univerzity, tzn., že o jednotlivé místnosti se dělí třeba i několik fakult.

Pokud bych měl vybrat jeden kritický bod na univerzitě, vadilo mi, že neexistuje centrální knihovna pro jednotlivé fakulty, tzn. např. právnická knihovna má své fondy rozmístěny v několika prostorech (katedrách) a neexistuje centrální místo, kdy by byla veškerá literatura umístěna.

Milan

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory univerzity jsem neviděl, jelikož výuka probíhala pouze v distančním režimu. Areál university je však velmi působivé místo.

4.5

město hodnotili 8 studenti

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Paracelsus Medizinische Privatuniversität (PMU)

Salcburk

1.LF

detail

Leipzig University

Lipsko

1.LF, FaF, FF, FSV, ETF, MFF, FTVS

detail

University of Münster

Münster

FF, KTF, FTVS, 2.LF, FSV, ETF, PF

detail

Martin Luther University Halle-Wittenberg

Halle

PřF, FF, PedF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Goethe Universität Frankfurt am Main

Frankfurt am Main

FF, PF, FSV, PřF, MFF

detail

Leipzig University

Lipsko

FF, FSV, FTVS, PF, PřF, MFF, ETF, 3.LF

detail

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Universität Hamburg

Hamburg

detail

Stuttgart Media University

Stuttgart

FF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

FF, FHS, LFP, MFF, FTVS, 3.LF, HTF, 2.LF, LFHK, KTF, PedF, PF, PřF, 1.LF, FSV, FaF, ETF

detail

Klinikum Chemnitz GmbH

Chemnitz

1.LF

detail
bottom of page