top of page

damo

mobility database at Charles University

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

author

Sára Koutná

Sára

Koutná

faculty

2. Lékařská fakulta

academic year of the stay

2023/2024

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

email:

Sára is available on social networks:

2.png
4.jpg
Návrh bez názvu (37).png

Návrh bez názvu (26).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

author

Sára

faculty

2. Lékařská fakulta

academic year of the stay

logotyp fakulty rgb1 (3).png

2023/2024

traineeship

study stay

short-term mobility

other

Schon Klinik Bad Aibling

How does Sára rate their stay?

university

average rating is 5 out of 5

city

average rating is 4 out of 5

accommodation

average rating is 3 out of 5

financial demands

average rating is 3 out of 5

about university

What made your university special? What were the facilities where you studied and the university equipment like?
Schön Klinik v Bad Aiblingu je jedním z největších center neurorehabilitace ve střední Evropě. Zaměřuje se na neurorehabilitaci u těžce postižených pacientů, jak v rámci intenzivní péče, tak i v časné a následné fázi. Dalším zaměřením je diagnostika a terapie poruch rovnováhy, hybnosti, pádů, závratí, závratí a poruch oční hybnosti. Jde o moderní pracoviště, které disponuje nejmodernějšími technologiemi, včetně robotických přístrojů. Unikátní je vědecký tým, který je součástí kliniky.
What is the first thing that comes to mind when you think about your "adoptive" university? What made it special? What were the premises where you studied and the university facilities like?
Přístup i přijetí bylo velmi přátelské. Vědecký i terapeutický tým je složen z mladých lidí a celková atmosféra na klinice byla velmi příjemná. V rámci mého působení jsem měla pocit, že jsem jeho platnou součástí. Ze stran vedoucích týmů jsem vnímala velmi pozitivní přístup a velkou snahu předat mi co nejvíc informací a praktických zkušeností.
What is student life like at university?
praktická stáž
Did you study in English or in the language of the host country? What language requirements does the university have?
Z 90% jsem komunikovala v angličtině. V prostředí fyzioterapeutů a pacientů, kde občas nebyla dostatečná jazyková úroveň, jsem se snažila oprášit svou němčinu.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

about the city

What was your impression of the city? How would you describe it? What is interesting to see here?
Bad Aibling je malé lázeňské město v Bavorsku. Jde o velmi klidné místo, které je dobře propojeno vlakovými spoji s většími městy - např. Mnichov, nedaleký Rosenheim. Samotné město se již nachází nedaleko od hranic s Rakouskem, takže je možné užívat si výhledů na zasněžené vrcholky. Ve městě určitě stojí za to navštívit lázeňský areál se saunovým komplexem, řadu kaváren nebo třeba místní pivovar. Mým nejoblíbenějším místem byl KurPark, jak pro odpočinek, tak i sportovní vyžití. Moc příjemná byla cyklostezka podél řeky mezi Bad Ablingem - Kolbermoorrem - Rosenheimem, jak pro běh tak i na kolo. Kolo je tady obecně velmi oblíbený dopravní prostředek.

about finances

In your experience, how far does the scholarship go? What percentage of your expenses did it cover? What is your opinion on prices in the country in general?
Útrata je hodně individuální záležitost. Co se týká základních výdajů nemyslím si, že jsou výrazně větší než u nás v Česku. Potraviny v obchodě byly naopak často levnější než u nás. Dražší bylo např. cestování vlakem - tady by byla určitě možnost využít místních zvýhodněných kupónů. Restaurační zařízení a jiné zábavy vycházely podobně jakou nás, ale samozřejmě to záleží na osobních preferencích a standardech.
Please advise your classmates on how to save money—Where to shop? What services can be used to save money?
Návrh bez názvu (42).png

about accommodation

What type of accommodation did you choose? Would you recommend it to others? If not, what type of accommodation do you think is best based on your experience (dormitory, private apartment, private dormitory, shared room, etc.)?
Pokud je volná kapacita je možné ubytovat se v apartmánech, které vlastní klinika. Většinou jde o spolubydlení 2 až 4 osoby. Pokoj samostatný nebo po dvou. Některé jsou více vzdálené jiné blíž ke klinice. Podle toho se odvíjí i cena. Ubytování nebylo na nejlepší úrovni. Měla jsem milou spolubydlící z Gautemaly, vybavenost ani úroveň úklidu však nebyla zrovna nejlepší.

about experiences

Did you use Erasmus stay to travel around your country/Europe? What are your best travel experiences? What would you not recommend?
Ano, v Rakousku. Jinak výlety po okolí, jezera, hory, města.
Language and culture: what cultural differences did you notice? How did you cope with the national language? Was it also the language of your studies? Do you feel that your language skills improved during your stay?
Myslím, že vůči Němcům máme ve skutečnosti více předsudků, než si zaslouží :) Byla jsem velmi mile překvapena. Mají i smysl pro humor. Obdivuji jejich smysl pro organizaci a řád, jsou velmi pracovití. V němčině mě to určitě posunulo.

final rating

Why here? What makes this location special? Why would you send your friends to your country/city?
Z odborného hlediska jde o pracoviště na velmi vysoké úrovni, které je unikátní nejen pro nás, ale i v samotném Německu. Pokud člověk hledá klidné místo v podhůří, které nabízí celou řadu možností kam se podívat a zároveň chce vidět komplexní rehabilitační péči spolu s výzkumem na velmi vysoké úrovni, určitě stojí za to se sem podívat.

live-saving tips

If I went again, I would definitely remember to pack...
king charles-03_edited_edited.png
Before leaving, I would like to know that...
What surprised me most was that...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
The hardest thing for me was...

gallery

Návrh bez názvu (41).png

Did this survey help you? Like it and move it up the list!

0

Rate this survey!

How would you rate the report?

rate this survey

Check out reports from other authors about:

More reports from undefined

back to damo catalogue

ERASMUS+

INTER-UNIVERSITY AND FACULTY AGREEMENTS

4EU+ ALLIANCE

OTHER MOBILITY PROGRAMMES

image_preview.png

Have a question or comment? Write to us!

​Thank you for your message, we will get back to you soon :)

The project is carried out under the auspices of the International Relations Office

at Charles University

info@charlesabroad.cz

You can also write to us on socials: facebook or instagram

UK-logo-specialni-EN_hd.jpg
bottom of page