top of page

University of Eastern Finland

4.png

Kuopio

University of Eastern Finland

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

34

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Tomáš

průměrné hodnocení je 4 z 5

Moderní a skvěle umístěný kampus. Ten se nachází přímo na břehu jezera a je docela kompaktní, rozdělený na 2 části, které jsou od sebe zhruba 300 m. Vše je dobře dostupné a autobusy staví hned na dvou zastávkách pár metrů od univerzity. Budovy kampusu jsou celkově velmi udržované, takže stále působí nově a nabízejí vše, co může student potřebovat. Jsou zde 4 menzy, kafeterie, knihovny (dokonce s možností vstupu 24/7), studovny a i mimo učebny obecně spousta pohodlných míst k sezení.
Univerzitní menza překvapila především dobrými cenami, které se pohybovaly mezi 1,7-2,6€. Výběr jídel se liší v každé menze, ale všechny vždy nabízí 3 až 4 pokrmy včetně vegetariánského.

Martin

průměrné hodnocení je 5 z 5

Studium na University of Eastern Finland je jiný vesmír, chvílemi jsem si připadal jako Alenka v říši divů. Klade se velký důraz na "student well-being" a fakulta vám nabízí všechno co ke studiu potřebujete. Během semestru jsem nepociťoval ani poloviční stres jaký zažívám během studia v ČR. Předměty začínají různě během semestru a stejně tak nezávisle na sobě i končí. Zkoušky proto skládáte rozloženě během semestru a studenti nezažívají to na co jsme zvyklí v ČR, kdy na konci semestru se stuent zavře na dva měsíce na pokoji a světlo vidí jen když jde vynést koš s odpadky. Nemusíte se bát nikoho zeptat, všichni se mi snažili vyjít vstříc. Očekává se aktivní přístup a je na vaší zodpovědnosti chtít se vzdělávat. Razí se názor, že se učíte pro sebe a ne pro získání zápočtu.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Moderní, studentsky přívětivá, živá. UEF ve městě Joensuu má svůj kampus, což je nová zkušenost pro každého studenta UK. Kampus, tedy všechny budovy univerzity včetně jídelny a knihovny pohromadě, má mnoho výhod. Zejména tím pro mě byla možnost rychlého přesunu mezi kurzy a skvělá příležitost potkávat se s výměnnými studenty mnoha oborů. Prostory jsou obecně moderně vybavené a univerzita disponuje velkým množstvím odpočinkových/pracovních prostor pro studenty (mezi jinými zejm. knihovna/budova Metla).

Kampus se nachází 10 minut pěšky od centra města, tedy ne na okraji, a Joensuu je opravdu univerzitní město.

Adéla

průměrné hodnocení je 5 z 5

Finsko má obecně velmi vysokou úroveň školství a musím uznat, že na mé univerzitě (UEF) tomu nebylo jinak. Je složena z několika budov, v areálu univerzity je i jezero a celkově se z jedné části na druhou dostanete v rámci pár minut. Ze začátku na mě areál působil trošku jako bludiště, ale vše je hezky popsané a první týden vás provedou studenti, takže se není čeho bát :). Já zde vypracovávala diplomovou práci, takže jsem čas trávila jen v laboratořích, s předměty jako takovými zkušenost nemám. Samostatné vybavení v laboratoři však bylo nadstandardní a já se naučila mnoho nových metod. Na univerzitě jsou 2 kantýny, cena pro studenty za oběd je necelých 2 euro a na výběr jsou 2 možnosti - masový a vegetariánský oběd včetně výběru salátů a neomezeného chleba s humusem/máslem. Menší tip - pokud se vám nabídka nebude líbit v jedné budově, v druhé je vždy něco jiného. Obědy jsou něco, na co jsme se vždycky se spolužáky těšili, vážně je o co stát :D.

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Bezvadný univerzitní kampus s příjemným zázemím pro studenty (knihovna, PC místnosti s tiskárnou - urč. počet kopií zdarma, kavárna, houpačky před menzou :) ). Na kampusu jsou 4 menzy s podobným výběrem jídel (vždy 1× vegetariánské). Cenově paráda - oběd vč. salátu, pití a pečiva s pomazánkou vycházel kolem 1,7e za vege jídlo a 2,6e za masité jídlo.
Klinika pro studenty stomatologie je nadstandardně vybavená, stejně tak i fantomárna - několik druhů plastových zubů, různé dentální materiály, možnost tréninku na pravých zubech a také Simodont - 3D virtuální trenažér. Oblečení pro studenty je zajištěno klinikou, každý den čisté.

Michala

průměrné hodnocení je 5 z 5

Zázemí pro studenty bylo nesrovnatelné s tím, co máme u nás na univerzitě. Studentské restaurace byly skvělé, studijní prostory byly veřejně dostupné téměř všude. Vše bylo v jednom kampusu, což šetřilo spoustu času. Vybavení bylo nové a všechno vždy fungovalo, jak má. K dispozici bylo spoustu místností s hudebními nástroji, což pro můj obor je velmi důležité. U nás na fakultě v Praze toto vůbec není. Knihovna/studovna byla mnohem větší, než jako máme my, počítačů bylo k dispozici mnohem více. Vše se celkově zdálo na mnohem vyšší úrovni. Školství je ve Finsku velmi váženým oborem a to se odráží i v pohledu veřejnosti. Na obor Učitelství pro 1. stupeň je přijímáno 5-10% uchazečů, jedná se tedy o velmi prestižní obor.

Lucie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Ze studia na University of Eastern Finland jsem byla naprosto nadšená. Univerzita má překrásný kampus. Navíc se nejedná o příliš velkou univerzitu, takže všude panuje přátelská a rodinná atmosféra.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Tampere University

Tampere

FF

detail

Diaconia University of Applied Sciences

Helsinki

ETF

detail

University ofJyväskylä

Jyväskylä

PedF, FF, FSV, FTVS

detail

Savonia University of Applied Sciences

Kuopio

FTVS

detail

College Alkio-Opisto

Korpilahti

FF

detail

Arcada University of Applied Sciences

Helsinki

FSV

detail

Kajaani University of Applied Sciences

Kajaani

FTVS

detail

Lahti University of Applied Science

Lahti

FHS, FTVS

detail

Hanken School of Economics

Helsinki

FSV

detail

HAAGA-HELIA University of Applied Sciences

Helsinki

FTVS

detail

Humak University of Applied Sciences

Helsinki

FF

detail

University of Oulu

Oulu

FF, PedF, PřF, 1.LF

detail
bottom of page