top of page

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

4.png

Paris

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)
Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

3 závěrečných zpráv

12

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Eliška

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita Sciences Po je vhodná zejména pro studenty oborů týkajících se mezinárodních vztahů či evropských studií. V tomto směru je univerzita řazena mezi celosvětovou špičku.

Samotná škola má hned několik kampusů v různých městech s tím, že hlavní se nachází v Paříži. V Paříži Sciences Po obývá hned několik budov, jež se nachází v centru. Univerzita má vlastní knihovnu, která nabízí přístup k e-zdrojům, je zde možnost tisknout a skenovat. Studenti dostávají od univerzity vysoký kredit, v rámci kterého mohou bezplatně tisknout.

Dále se v budovách nachází tzv. cafeterie, kde si lze koupit levnější teplé (nejčastěji těstoviny) a studené jídlo, které je nabízeno i ve vegetariánských verzích.

Lea

průměrné hodnocení je 3 z 5

Sciences Po is a very renowned university, especially with regards to politics and diplomatic studies. And spending a semester there comes with all the perks imaginable, a campus at the very posh but very beautiful rive gauche in Saint Germaine de Près.
The campus is just a short walk from the Louvre and the Musee d' Orsay, perfect for a visit after a lecture. The campus is close to the so popular café de flore were coco chanel and Pablo Picasso used to sit.

Despite the impressive buildings, and great location it is the people that make Sciences Po. The students as well as the professors. The students are dedicated and oriented, while enjoying the privileges that a university like Sciences Po provides. The university offers many student clubs, and more student events than you can imagine, a lot conferences, talks and career fairs, - be quick to sign up. The professors at that university are truly experts in their field. The university has many notable alumni and i believe that the majority of the french political elite goes through this university and at least the last three french Presidents. However, it is private french elite university.

Klára

průměrné hodnocení je 5 z 5

Sciences Po v Paříži za mě naplnila očekávání. První se mi vybaví budovy, které měla škola zařízené blízko sebe kolem bulváru Saint Germain – každá z nich krásná, jedna moderní, další ve starých, ale dobře zařízených budovách, které zapadaly do staré pařížské zástavby. Byly mi hrozně příjemné zahrady a dvorky, které škola v rámci budov má, kde se slézají studenti, jakmile vykoukne sluníčko:) Člověk se během pobytu hodně rychle setká s realitou mladých Francouzů, pro které je hrozně těžké se na na tuhle univerzitu dostat a o to víc si vážím toho, že jsem se tam mohla přes Erasmus podívat opravdu relativně jednoduše.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Reunion Island

Saint-Denis

FF

detail

University Paris-Est Creteil

Paříž

PřF, FSV, FF, PedF

detail

Polytech Grenoble

Grenoble

MFF, PřF

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

Université Paris Cité

Paříž

FF, FHS, PedF, 1.LF

detail

Paris Dauphine University

Paříž

FSV

detail

University of Évry Val d'Essonne

Essonne

FTVS

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paříž

FSV, FF

detail

Université Grenoble Alpes

Grenoble

detail

University Paris 13

Paris

MFF

detail

École Normale Supérieure

Paris

FF, FSV

detail
bottom of page