University of Vienna

4.png

Vídeň

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Vienna

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

13 závěrečných zpráv

50

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kateřina

4.0average rating is 4 out of 5

Ocenit musím výbornou komunikaci místního "zahraničního oddělení" s přijíždějícím studentem. Chodily podrobné emaily s jednotlivými kroky, které je potřeba kdy udělat, a ani toho univerzita nechtěla po studentovi tolik (co se týče materiálů k odevzdání), jako jiné univerzity.

Univerzita je veliká, má tudíž několik budov, já jsem navštěvovala hlavní budovu, kam jsem chodila na historické přednášky a také pro organizační záležitosti (byla v ní trošku horší orientace, protože je obrovská), hlavně jsem ale navštěvovala budovu centra translatologie, která byla po technické stránce velmi dobře vybavená, například tlumočnické kabiny apod.

Ela

4.0average rating is 4 out of 5

Rozsiahla inštitúcia, kde študujú študenti z celého sveta. Lokácia univerzitných budov po celom meste, hlavne v historickom centre. Skvele vybavené knižnice a študijné miestnosti.

Jana

average rating is 0 out of 5

Budovy, které jsem navštívila se nacházely zejména v centru města - krásná příležitost seznámit se s Vídní.

Anna

5.0average rating is 5 out of 5

Vídeňská univerzita má dlouholetou tradici. Kromě monumentální historické budovy disponuje i dalšími objekty včetně příjemného kampusu nebo moderní budovy v Kolingasse. Vybavení učeben je na vysoké úrovni. Personál je milý a ochotný. Komunikace se zahraniční kanceláří je výborná. Prostředí univerzity na mě obecně působilo příjemně, jen orientace na hlavní budově je trochu složitější.

Simona

5.0average rating is 5 out of 5

Hlavní budova Vídeňské Univerzity je velmi kvalitně a moderně vybavena. Biologie (a také Antropologie) byly přesunuty do nové budovy na podzim roku 2021.

Adéla

4.0average rating is 4 out of 5

Katedra spojuje tři obory, takže se na přednáškách potkáváte s velkou spoustou studentů. Vybavení se mě nijak zvláště netýkalo, někteří pedagogové využívali projektor pro prezentace nebo ukázky.

Jiří

4.0average rating is 4 out of 5

Dle mého jsou IT systémy, užívané na UniWien dosti nepřehledné a zmatečné, zlatý SIS! Hlavní budova UniWien je sama o sobě nádherná, v centru Vídně, navíc je zjevně zrekonstruovaná, takže odpovídá současným nárokům od studenta: hodně zásuvek, nově vypadající vybavení, vkusné "relax zóny" pro trávení času na univerzitě mezi přednáškami. Její další výhodou je, že leží na jednom z uzlů MHD, takže doprava k ní je pohodlná. Nelze také nezmínit neporovnatelně kvalitnější knihovnu.

Jan

5.0average rating is 5 out of 5

Hezkaá univerzita, krásné prostory, dlouhá tradice

Miroslav

4.0average rating is 4 out of 5

Univerzita byla super, sice několikrát byrokracie nepracovala, tak jak bych si přál, ale ještě to bylo v normě. Bohužel část mého pobytu vyplnil přísný lockdown, takže výuka probíhala online, ale velmi jsem ocenil otevřené univerzitní knihovny (pro výdej knih), takže jsem tam alespoň pořádal pravidelné výpravy. Nejvíc času jsem trávil v hlavní budově vídeňské univerzity, která pochází z konce 19. století a trochu se podobá našim právnické nebo filozofické fakultě, jen je prostě větší a velkolepější. Ostatní místa, jenž jsem navštívil jsou až na trochu bludištní kampus Altes AKH dost zapadlé.

Adriana

4.0average rating is 4 out of 5

Výuka byla v době mého pobytu distanční (online), z tohoto důvodu nemohu prostory ani jejich vybavení posoudit.

Zuzana

3.0average rating is 3 out of 5

Moje štúdium prebiehalo dištančnou formou.

Martina

4.0