top of page

University College Cork

4.png

Cork

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University College Cork

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Filip

průměrné hodnocení je 5 z 5

Na universitě jsem bohužel studoval pouze online. Nicméně i online výuka byla dost odlišná od české. Studenti byli celkem aktivní, učitelé velmi ochotně odpovídali na otázky, odepisovali na emaily a obecně se snažili být nám nápomocní. Také samotná výuka mi přišla zajímavě podaná, řešilo se hodně praktických příkladů, semináře krásně navazovaly na přednášky a témata seminářů byla známa dopředu. Zkoušení pak bylo buď písemné, nebo formou esejů, které jsme psali během semestru, často s praktickými otázkami. Zkrátka, přišlo mi, že mě universita v Corku dost naučila, byť byla celá výuka online.

Michaela

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita V Corku je dle mého názoru typický univerzitní kampus "západního typu", kdy je mix historických i moderních budov rozmístěn na poměrně velkém pozemku. Hlavní historická budova, která slouží v převážné míře administrativnímu aparátu univerzity je jako ze světa Harryho Pottera, ale většina učeben, knihovna,.....se nachází spíše v budovách novějších. Dále je v hlavním kampusu kaple, několik obchodů, menzy,.... Některé univerzitní budovy jsou však i mimo hlavní kampus (velká sportovní aréna, některé učebny,...) - většinou do 10 min chůze od bran hlavního kampusu.

Natálie

průměrné hodnocení je 3 z 5

Na UCC byli všichni velmi přátelští. Studenti jsou zde obecně mladší než u náš, protože VŠ začínají dříve a většinu oborů mají pouze na tři roky. Celá univerzita je soustředěná v rámci jednoho komplexu včetně knihovny, takže se dá vše snadno najít. Vzhled prostor je podobný jako u nás (PF UK).

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Trinity College Dublin

Dublin

FF, FSV, PřF, MFF, PF

detail

National University of Ireland, Galway

Galway

PF, FF

detail