databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png

University of Konstanz

Návrh bez názvu (26).png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Barbora Bělohlávková

Autor(ka):

fakulta:

Barbora

Bělohlávková

Fakulta humanitních studií

rok výjezdu:

2021/2022

email:

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Barbora je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg
Návrh bez názvu (37).png

@dlouhy_jmeno

Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Barbora

Fakulta humanitních studií

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jak Barbora hodnotí svůj pobyt?

univerzita

5.0

město

4.0

ubytování

4.0

jak lze vyjít se stipendiem

4.0

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita je velmi přátelské a respektující místo, kde jsem se cítila dobře. Budova je hodně zajímavá a menza je také moc fajn. Z pěti jídel mají vždy minimálně jedno veganské a jedno vegetariánské :)
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Semestr začíná mnohem později (listopad) a také později končí (zkouškové období končí na konci března). Kurzy byly mnohem komunikativnější, než na mé domovské fakultě. Místo bych určitě doporučila, byla jsem spokojená.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Život na univerzitě může být aktivní i pasivní, podle toho, jak moc se chce člověk zapojit. Já jsem se do žádného spolku nezapojila, ale vím o tom že nějaké fungují. Dobře funguje také zdejší ESN. Volitelných předmětů přibližující jazyk a kulturu je také dostatek. V nabídce je také mnoho sportovních kurzů, které jsou placené, ale pro studenty mají poměrně výhodnou cenu. Co se týče volnočasových aktivit nějaké akce na univerzitě také proběhly.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Bohatě vám stačí angličtina, požadují potvrzení o úrovni B2.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město je spíše klidné, ale všichni říkají, že v letním semestru je to úplně jiné (já byla v zimním). Je to spíše studentské město a také zde žije mnoho seniorů. Kolem je krásná příroda. Dá se dojít pěšky do Švýcarska a občas jsou krásně vidět Alpy. Také jezero je moc krásné. Já si město užila i v zimě, ale všichni doporučují spíše letní semestr.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Bádensko-Wüttembersko je dražší oblast a Kostnice je na hranici se Švýcarskem, takže je zde poměrně draho. Já jsem ale se stipendiem nakonec nějak vyšla.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
V Kostnici existuje možnost bydlení zdarma pro české studenty v tzv. Palmenhausu, který patří České republice. Já jsem se o této možnosti dozvěděla až v Kostnici a to už jsem měla nájemní smlouvu s univerzitou. Pokud chcete tuto možnost využít kontaktujte agnieszka.vojta@uni-konstanz.de s co největším předstihem.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolila jsem ubytování zdejší korporace Seezeit, která organizuje všechno ubytování pro studenty v Kostnici. V Kostnici je těžké sehnat bydlení, takže to nenechávejte na poslední chvíli. Bydlela jsem sama a bylo to v pohodě.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?