top of page

University of Vienna

4.png

Vídeň

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Vienna
University of Vienna

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

18 závěrečných zpráv

72

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Šárka

průměrné hodnocení je 5 z 5

Vídeňská univerzita byla velká, docházela jsem na několik míst včetně do krásné historické hlavní budovy. Zentrum für Translationswissenschaft, kde jsem měla výuku nejčastěji, je relativně moderní se skvělým zázemím zejména pro tlumočníky.

Viktor

průměrné hodnocení je 4 z 5

Z univerzity mi hneď napadne kvalita. Hoci moja výuka neprebiehala v historickej univerzitnej budove, z univerzity si mal vo všeobecnosti dobrý pocit. Hlavne úroveň výuky bola veľmi vysoká. V areále univerzity však chýbala nejaká solídna možnosť lacnejšieho stravovania a spoločné študijné priestory v mojej budove bývali hlučnejšie, preto som na štúdium využíval menšie katedrálne knižnice, ktoré však mali obmedzené otváracie hodiny. Vo všeobecnosti musím uznať, že preferujem organizáciu a priestory Karlovej univerzity.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Ocenit musím výbornou komunikaci místního "zahraničního oddělení" s přijíždějícím studentem. Chodily podrobné emaily s jednotlivými kroky, které je potřeba kdy udělat, a ani toho univerzita nechtěla po studentovi tolik (co se týče materiálů k odevzdání), jako jiné univerzity.

Univerzita je veliká, má tudíž několik budov, já jsem navštěvovala hlavní budovu, kam jsem chodila na historické přednášky a také pro organizační záležitosti (byla v ní trošku horší orientace, protože je obrovská), hlavně jsem ale navštěvovala budovu centra translatologie, která byla po technické stránce velmi dobře vybavená, například tlumočnické kabiny apod.

Ela

průměrné hodnocení je 4 z 5

Rozsiahla inštitúcia, kde študujú študenti z celého sveta. Lokácia univerzitných budov po celom meste, hlavne v historickom centre. Skvele vybavené knižnice a študijné miestnosti.

Jana

průměrné hodnocení je null z 5

Budovy, které jsem navštívila se nacházely zejména v centru města - krásná příležitost seznámit se s Vídní.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Vídeňská univerzita má dlouholetou tradici. Kromě monumentální historické budovy disponuje i dalšími objekty včetně příjemného kampusu nebo moderní budovy v Kolingasse. Vybavení učeben je na vysoké úrovni. Personál je milý a ochotný. Komunikace se zahraniční kanceláří je výborná. Prostředí univerzity na mě obecně působilo příjemně, jen orientace na hlavní budově je trochu složitější.

Michaela

průměrné hodnocení je 5 z 5

Hlavní budova Vídeňské univerzity je nádherná. Když do ní vstoupíte, máte pocit, že jste v muzeu a dýchá na vás historie. Hned první týden jsem byla v hlavní knihovně - tam jsem si zase připadala jak v Harry Potterovi. Moje fakulta byla naopak velmi moderní šestipatrová budova s výhledem na kostel Votivkirche a nacházela se asi pět minut od hlavní budovy. Fakulty Vídeňské univerzity se obdobně jako Karlovka nacházely po celém městě a hodně z nich bylo v historickém centru. Univerzita má taky rozsáhlý kampus, kde se nacházejí různé instituty, knihovny i prostor pro trávení volného času.

Veronika

průměrné hodnocení je 3 z 5

Do Vídně jsem jela vypracovávat diplomovou práci. Tu jsem dělala v laboratoři prof. Studenika, která se nachází mimo hlavní budovu univerzity. Celá výzkumná skupina mluví anglicky.

Jiří

průměrné hodnocení je 4 z 5

Dle mého jsou IT systémy, užívané na UniWien dosti nepřehledné a zmatečné, zlatý SIS! Hlavní budova UniWien je sama o sobě nádherná, v centru Vídně, navíc je zjevně zrekonstruovaná, takže odpovídá současným nárokům od studenta: hodně zásuvek, nově vypadající vybavení, vkusné "relax zóny" pro trávení času na univerzitě mezi přednáškami. Její další výhodou je, že leží na jednom z uzlů MHD, takže doprava k ní je pohodlná. Nelze také nezmínit neporovnatelně kvalitnější knihovnu.

Jan

průměrné hodnocení je 5 z 5

Hezkaá univerzita, krásné prostory, dlouhá tradice

Miroslav

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita byla super, sice několikrát byrokracie nepracovala, tak jak bych si přál, ale ještě to bylo v normě. Bohužel část mého pobytu vyplnil přísný lockdown, takže výuka probíhala online, ale velmi jsem ocenil otevřené univerzitní knihovny (pro výdej knih), takže jsem tam alespoň pořádal pravidelné výpravy. Nejvíc času jsem trávil v hlavní budově vídeňské univerzity, která pochází z konce 19. století a trochu se podobá našim právnické nebo filozofické fakultě, jen je prostě větší a velkolepější. Ostatní místa, jenž jsem navštívil jsou až na trochu bludištní kampus Altes AKH dost zapadlé.

Adriana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Výuka byla v době mého pobytu distanční (online), z tohoto důvodu nemohu prostory ani jejich vybavení posoudit.

0

město hodnotili 18 studenti

3.06

finance hodnotili 18 studenti

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Austrian Academy of Sciences, Institute for Oriental and European Archeology

Vídeň

FF

detail

FH JOANNEUM University of applied Sciences

Graz

FF

detail

Medical University of Graz

Gratz

1.LF, 3.LF, 2.LF, LFHK

detail

Innsbruck Medical University

Innsbruck

1.LF

detail

Central European University

Vídeň

FSV, FHS, FF

detail

University of Graz

Gratz

FHS, FF, FSV, PedF, PřF

detail

University of Innsbruck

Innsbruck

FF, PřF

detail

University of Klagenfurt

Klagenfurt

FSV, MFF

detail

University of Leoben

Leoben

MFF

detail

Graz University of Technology

Gratz

MFF

detail

MCI Management Center Innsbruck

Innsbruck

PF

detail

IMC University of Applied Sciences Krems

Krems

PřF

detail
bottom of page