top of page

University of Lille

4.png

Lille

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Lille
University of Lille

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

2 závěrečných zpráv

9

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Anna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita v Lille je jedna z největších frankofonních univerzit. Má mnoho fakult, které jsou rozmístěny všude po Lille. Já jsem chodila na kampus Pont-de-Bois, kde sídlily humanitně založené obory. Jednalo se o obrovský betonový komplex, který zvenku naháněl spíše hrůzu, ale zevnitř byl barevný, zrekonstruovaný a dobře vybavený (na každém místě byly nějaké pohodlné gauče a automaty, kde se studenti mohli občerstvit). Univerzita byla tak velká, že bylo opravdu těžké najít svou učebnu. I po pár měsících jsem si přišla stále ztracená.

Líbilo se mi, že v kampusu mají vlastní kino a obrovskou sportovní halu. Jsou tam dvě kavárny, jídelna, třípatrová knihovna, spousta místa na učení a velký park uprostřed kampusu. Šlo tam najít úplně všechno, co student potřeboval: od studia po zábavu.

Také kvituji, že univerzita má na výběr obrovskou škály sportů a jazyků, které si člověk může zapsat. Domnívám se, že nabízí přes 25 jazyků a to včetně lekcí češtiny!!!!Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Kvůli Covidu jsem měla školu online, ale podařilo se mi několikrát školu navštívit osobně, konkrétně jsem navštěvovala kurz francouzštiny. Obecně Univerzita v Lille má několik velkých kampusů, které jsou po celém Lille. Já jsem naštěvovala campus Pont de Bois, kde byly hlavně humanitní předměty. Musím říct, že škola vypadá velmi moderně, má nádherné velké auly včetně univerzitního parku, tělocvičny a venkovního workout prostoru. Nejlepší jsou univerzitní menzy, kde jídlo stojí kolem 3eur a člověk si může vybrat hlavní jídlo a k tomu další 3 věci zdarma (např. jogurt, dezert, ovoce). Dále se mi líbily na chodbách univerzity stolečky a křesílka na posezení, kde si člověk může odpočinout mezi předměty a menší stánky a automaty, kde si člověk může koupit menší svačinu/občerstvení. Nejvíce mě překvapilo, že součástí školyje i kino, kde se promítají filmy za studentský poplatek. Je to obecně trošku těžší na orientaci, ale chce to čas.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Reunion Island

Saint-Denis

FF

detail

University Paris-Est Creteil

Paříž

PřF, FSV, FF, PedF

detail

Polytech Grenoble

Grenoble

MFF, PřF

detail

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

Paris

FF, FSV

detail

Université Paris Cité

Paříž

FF, FHS, PedF, 1.LF

detail

Paris Dauphine University

Paříž

FSV

detail

University of Évry Val d'Essonne

Essonne

FTVS

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paříž

FSV, FF

detail

Université Grenoble Alpes

Grenoble

detail

University Paris 13

Paris

MFF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail
bottom of page