top of page

University College Cork

4.png

Cork

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University College Cork
University College Cork

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

33

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

University College Cork je zvláštní kombinace všech představitelných stylů, jak architektonických tak studijních. Hlavní budova (na úvodním obrázku), která pamatuje královnu Viktorii, na vás dýchne potterovskou atmosférou Bradavic, kdežto Boolova knihovna naproti je moderní budova výbavou i architekturou a bohatou výbavou knih a hned vedle stojí moderní Studentské centrum, které má vše, co by student potřeboval kavárnou počínaje, bankou konče. Stejně tak se střídají výukové styly, kdy jednou máte klasickou přednášku ve velkém sále, podruhé osobní seminář v moderní učebně, jindy zas vyrazíte na archeologické naleziště. Výběr je pestrý. Stejně pestrý jako národnostní zastoupení pedagogického sboru: jednou vás učí hrdá Irka, pak Američan, váš kurz organizuje Švédka, učí vás Australan a celou fakultu řídí Skot, Po Brexitu je Irsko a zejména Cork skutečným "melting potem" Evropy.

Veronika

průměrné hodnocení je 5 z 5

Většina univerzitních budov se nachází v rámci kampusu, přibližně 10 minut od centra města. Z kampusu jsem byla nadšená, kromě tříd je zde obrovská knihovna se spoustou studijních prostor, několik kaváren a dokonce i bar. Kampus má výhodu v tom, že se zde velice jednoduše můžete sejít i s kamarády/erasmáky z jiných oborů a nemusíte se nahánět někde po městě jako my v Praze. Při UCC existuje něco přes 100 spolků (socities), které přes semestr pořádají od pondělí do čtvrtka velké množství akcí, často právě na kampusu. Pár minut od kampusu se nachází sportovní zázemí s několika posilovnami, tělocvičnou a bazénem. Sportovní kroužky jsou pro studenty UCC zadarmo a je jich opravdu dost (okolo 40), stejně tak posilovna a bazén.

Filip

průměrné hodnocení je 5 z 5

Na universitě jsem bohužel studoval pouze online. Nicméně i online výuka byla dost odlišná od české. Studenti byli celkem aktivní, učitelé velmi ochotně odpovídali na otázky, odepisovali na emaily a obecně se snažili být nám nápomocní. Také samotná výuka mi přišla zajímavě podaná, řešilo se hodně praktických příkladů, semináře krásně navazovaly na přednášky a témata seminářů byla známa dopředu. Zkoušení pak bylo buď písemné, nebo formou esejů, které jsme psali během semestru, často s praktickými otázkami. Zkrátka, přišlo mi, že mě universita v Corku dost naučila, byť byla celá výuka online.

Michaela

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita V Corku je dle mého názoru typický univerzitní kampus "západního typu", kdy je mix historických i moderních budov rozmístěn na poměrně velkém pozemku. Hlavní historická budova, která slouží v převážné míře administrativnímu aparátu univerzity je jako ze světa Harryho Pottera, ale většina učeben, knihovna,.....se nachází spíše v budovách novějších. Dále je v hlavním kampusu kaple, několik obchodů, menzy,.... Některé univerzitní budovy jsou však i mimo hlavní kampus (velká sportovní aréna, některé učebny,...) - většinou do 10 min chůze od bran hlavního kampusu.

Lucie

průměrné hodnocení je 5 z 5

UCC je skvělá univerzita s krásným kampusem.

Veronika

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory byly opravdu výjimečné, J.K. Rowling se prý jimi inspirovala při tvoření Bradavic, a tento pocit se promítal i do hlavní budovy školy. Na kampusu student našel opravdu vše, a téměř všechny budovy byly na jednom místě, včetně univerzitních spolků a sportovních klubů a univerzitního zdravotnického centra, kde jsme měli přístup ke zdravotní péči zadarmo, stačilo jen studentské číslo. Také jsme měli k dispozici zadarmo bazén a posilovnu.
Knihovna byla také super, nepřístupná veřejnosti, jelikož jsme potřebovali studentskou kartičku při vstupu.
Učebny byly vždy vybaveny projektorem a počítače, jediné, co mi chybělo, byly zásuvky pro studenty.

Natálie

průměrné hodnocení je 3 z 5

Na UCC byli všichni velmi přátelští. Studenti jsou zde obecně mladší než u náš, protože VŠ začínají dříve a většinu oborů mají pouze na tři roky. Celá univerzita je soustředěná v rámci jednoho komplexu včetně knihovny, takže se dá vše snadno najít. Vzhled prostor je podobný jako u nás (PF UK).

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Trinity College Dublin

Dublin

FF, FSV, PřF, MFF, PF

detail

National University of Ireland, Galway

Galway

PF, FF

detail

Maynooth University

Maynooth

PřF, FF

detail

University College Dublin

Dublin

FSV, FF, PF

detail

St Patrick´s College Maynooth

Maynooth

KTF

detail

Dublin City University

Dublin

FHS, FF, FSV, PřF, PedF

detail

University of Limerick

Limerick

FSV, FHS, FF, PřF

detail
bottom of page