top of page

Stockholm University

4.png

Stockholm

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Stockholm University
Stockholm University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

10 závěrečných zpráv

45

Průměrné hodnocení univerzity:

4.5

Filip

průměrné hodnocení je 5 z 5

Otevřené a komfortní badatelské prostředí, milé přijetí. Možnost interdiciplinární konzultace a rozvíjení vlastního tématu. Kampus Stockholm University nabízí nejen domácí ústav tutora (ústavní knihovna aj.), ale též společnou univerzitní knihovnu. Vybavení moderní. Kampus Uppsala University na Gotlandu (Visby) taktéž plně vybavený, tamní Ústav pro dějiny umění otevřený spolupráci a neformálním konzultacím.

Tereza

průměrné hodnocení je 3 z 5

Univerzita ve Stockholmu má skvělou polohu, není daleko od centra města, je to jen pár stanic metrem, ale zároveň se nachází ve velkém kampusu, který je součástí národního městského parku. Kromě šesti výškových budov, které jsou hlavním centrem kampusu, je tam tedy také spousta přírody, nedaleko je jezero, z knihovny je výhled přímo do zeleně (případně v zimě na hromady sněhu venku).

Jan

průměrné hodnocení je 5 z 5

Stockholmská univerzita je skvělé místo, kde se potkává mnoho studentů. Má také velkou a moderní knihovnu.

Lucie

průměrné hodnocení je 4 z 5

Hlavní kampus Stockholmské univerzity, Frescati, se nachází uprostřed národního parku a pár kroků od botanické zahrady Bergianska trädgården, hned po odchodu z přednášky či semináře se tedy můžete projít krásnou přírodou. Ve všech budovách jsou na každém rohu k dispozici místa k sezení se stoly, kde studenti mohou pracovat nebo posedět s kamarády. Po celém kampusu jsou rozmístěny kavárny a bufety, nechybí studentský dům či obchod s knihami a učebnicemi z druhé ruky. Chloubou univerzity je také moderně vybavená prostorná knihovna.

Daniel

průměrné hodnocení je 4 z 5

SU je relativně nová, respektive ne historická univerzita, nejstarší budovy jsou cca ze 70. let. Vybavení je absolutně adekvátní, moderní učebny, možnost rezervovat si vlastní místnost, na druhou stranu zde nebylo nic extra speciálního. Hezké přírodní/zelené prostředí nabízel kampus.

Daniel

průměrné hodnocení je 4 z 5

Fakultní koordinátorka na chemické sekci je opravdu velmi milá, vždy jsem se tak dozvěděl to, co jsem potřeboval, a necítil jsem se nikdy na univerzitě ztracený. Skvělé sociální prostředí v rámci kampusu a nedalekých kolejí dále vytváří skoro nekonečné možnosti, jak strávit den, nejde tedy jen o systém vzbudit se, najíst se, učit se, jít spát.

Jediné, co je nutno podotknout je to, že celý kampus univerzity byl postaven v sedmdesátých letech minulého století. Pokud se tedy těšíte na procházení se historickými budovami, kudy prošli hrdinové vědy jako Svante Arrhenius, budete velmi zklamáni. Namísto toho dostanete znamenitou porci brutalistické architektury, pyšnící se betonem, kovem a linoleem. Každá budova je navíc postavena se zcela odlišnými prvky a v jiných barvách, než ty okolní, a tudíž je kampus, který je z přírodního hlediska nádherný, z architektonického hlediska spíše nevábný.

Evelina Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Moc se mi líbil kampus. Stockholmská univerzita má kampusy dva - Frescati, starší, je v parku, mají tam domečky studentské spolky, je tam farma, velikánská knihovna, kam jsem se chodila učit a spousta prostorů, kam jsem chodila třeba na hodiny švédštiny.
Taky se mi vybaví Studenthuset, místo na setkávání.
Druhý kampus, modernější Albano je o 5 minut dál autobusem. Tam jsem měla všechny své přednášky. Jestli je Frescati jako z amerických filmů, Albano je jako z katalogů. Všechny místnosti jsou plně funkční, všude jsou promítačky, zásuvky. Každá místnost je trochu jiná, ale všechny jsou praktické. A stejné je to i s prostory na chodbě. Všude se dá učit, sejít, najíst -- další věc, která se mi totiž vybaví jsou mikrovlnkové místnosti. Ve Švédsku si totiž skoro všichni připravují vlastní obědy.

Eliška

průměrné hodnocení je 5 z 5

Na rozdíl od českých univerzit má Stockholm University vlastní kampus, který je velice příjemným prostředím pro studenty. Takové městečko několika fakult, mezi nimi velké zelené plochy, spousta míst na zaparkování kola, studentské kluby a hospody, a i restaurace a kavárny. Přírodovědecká fakulta je velmi dobře vybavena pro studium, ale i pro trávení volného času, např. je zde knihovna, "tichá místnost" na práci, a jídelna, kde je možné si ohřát vlastní jídlo.

Petra

průměrné hodnocení je 5 z 5

Příjemné prostory, mnoho místa pro setkávání studentů například při obědě mezi přednáškami přímo v budově fakulty, ale i ve studentských klubech mimo budovu fakulty kde se konaly různé události. Dobrý výběr jídla v místních stravovacích zařízení, na výběr bylo několik.

Hana

průměrné hodnocení je 5 z 5

Strávila jsem svůj zahraniční semestr na Stockholm University. Momentálně staví novou budovu školy, je velká a krásná - katedra psychologie se tam už stačila přestěhovat. Je tam spoustu míst, kam si můžete sednout, učit se, psát práce atd. Zároveň je skvěle vybavená, učebny mají všelijaké vymoženosti a jsou prostorné. Hodně jsem ocenila spoustu mikrovlnek, kde si můžete ohřát oběd, mají tam kavárnu se studentskými slevami. Tato nová budova je asi 15 minut chůze přírodou od starého kampusu, kde je univerzitní knihovna, ve které se skvěle studuje, mají spoustu knih v angličtině (kartičku na půjčování dostanete automaticky zdarma při registraci ve škole).

000

město

2.9

finance hodnotili 10 studenti

4.3

ubytování hodnotili 10 studenti

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Umeå University

Umeå

LFP

detail

University of Gothenburg

Gothenburg

FHS, FSV, PřF, MFF, FaF, LFHK

detail

Lund University

Lund

FF, FSV, PF

detail

Czech Centre Stockholm

Stockholm

FF, FSV

detail

Malmö University

Malmö

FTVS

detail

Södertörn University

Huddinge

FSV, FHS, PřF

detail

LloydsApotek Malmö, Karinelund

Malmö

LFHK

detail

Umeå University

Umeå

MFF, PřF, FHS, FSV

detail

Dalarna University

Falun

FSV

detail

Linköping University

Linköping

FF, FTVS, FSV

detail

Karolinska Institutet

Stockholm

1.LF

detail

Uppsala University

Uppsala

PedF, FHS, PřF, FSV, PF, FF

detail
bottom of page