top of page
2D875264-F18A-4D52-90E4-0850FD673033.JPG

univerzita v Kodani

foto: Anička Matoušková
         Simona Stejskalová
Logo-4eu+.png
77b266fe80c8cf8d.png

stát

Dánsko

požadovaný jazyk

výše stipendia

angličtina

519

euro

(od ZS 20/21) 

studentů

%

zahraničních

doba jízdy/letu

postavení

v žebříčku QS 

rok založení

měna

38,324

18

15 hod. jízdy

81

1479

dánská

koruna

(DKK)

1:20 h

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Na kodaňské univerzitě nalezneme 6 fakult a téměř 100 kateder a výzkumných středisek. Studuje zde přibližně 40 000 studentů, přičemž 10 % z nich pochází ze zahraničí. Kodaňská univerzita je nejvýše hodnocenou univerzitou v Dánsku a často také v rámci celé Skandinávie. V mezinárodním měřítku se Kodaňská univerzita řadí mezi 1 % nejlepších univerzit na světě. Aktuálně jí náleží 81 příčka na žebříčku QS Global World Ranking.

 

Univerzita v Kodani nabízí v každém semestru širokou škálu individuálních kurzů vyučovaných v angličtině na bakalářském i magisterském stupni. Pro výměnné studenty navíc univerzita nabízí kurzy dánštiny (probíhají měsíc před začátkem

školního roku) a rovněž kurzy, představující zahraničním studentům dánskou kulturu a společnost, které jsou rovněž vyučovány v angličtině.

 

Univerzita nabízí kvalitní vzdělávání založené na výzkumu. Zaměřuje se na to, aby její studenti dokázali uvažovat kriticky, přistupovali analyticky k problémům a byli zvídaví. Umožňuje jim aplikovat teorii v praxi, pracovat samostatně i v týmech a připravuje je na budoucí kariéru.

 

Univerzita se nachází v dánském hlavním městě Kodani, které je bezpečné a pyšní se bohatým kulturním životem.

IMG_4573.JPG
foto: Anička Matoušková

DOPRAVA

Zaletět si domů můžete kterýkoli den v týdnu. Přímé lety z Prahy nabízí hned několik leteckých společností – Ryanair, Norwegain, ČSA či Smartwings. Cena zpáteční letenky se při včasném nákupu pohybuje kolem 1 500 Kč, kombinací výhodných termínů lze docílit i ceny kolem 900 Kč. Kodaň se také často objevuje v seznamech akčních destinací nízkonákladových aerolinek – pokud chcete cestovat domů častěji, je dobré je sledovat některý ze specializovaných portálů akčních letenek a volit termíny strategicky. Kolem Vánoc letí ceny vzhůru, proto je potřeba pořizovat vánoční letenky s velkým předstihem – i kvůli vysoké obsazenosti letů.

BLOGER TIP

Ušetřete na letenkách: Je možné -  a asi všichni Erasmáci, které jsem v Kodani poznala toho využili- založit si po příjezdu ESN kartu, díky které potom máte slevu 15% na všechny Ryanair letenky a k tomu velký kufr zdarma.

Sára

K cestování mezi Prahou a Kodaní Můžete využít i autobusové spoje, například u Flixbusu lze jízdenku s předstihem zakoupit za 749 Kč, při nákupu na poslední chvíli se cena pohybuje kolem 1100 Kč – přímé spoje jezdí několikrát týdně, cesta trvá téměř 15 hodin, většinou se však jedná o noční spoje – v osm opustíte Kodaň a v deset ráno jste v Praze. Lze využít i denních spojů s přestupem v Berlíně.