top of page

University of Turku

4.png

Turku

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Turku

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

20

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

University of Turku na mě udělala dojem už od samotného začátku. Na jejich stránkách jsem se ještě v Česku dozvěděla o nádherných prostorách školy. Univerzita se opravdu pyšní svými moderními studovnami a knihovnami. V knihovně najdete i místo, kde se můžete po několika hodinách shrbení u počítače protáhnout a zacvičit si. Každý si zde najde místo v pohodlném křesle nebo u pracovního stolu s počítačem.
Také bych chtěla zmínit organizaci CampusSport, která na univerzitě působí. Za 48 euro nabízí pro studenty na jeden semestr mnoho sportovních lekcí jako například sportovní tanec, kruhové tréninky, lekce zumby, jógy a mnoho dalších.
Jak lekce sportů, tak i knihovny, studovny, jídelny, univerzitní kavárny se nacházeli na jednom místě, v prostorách univerzitního kampusu. To mělo mnoho výhod. Z hodin jsem tak mohla zabrouzdat rovnou do knihovny, nebo na šálek výborné kávy a na něco sladkého. Při tom jsem vždy potkala někoho známého, takže jsem se nikdy necítila sama.
Společně s ostatními zahraničními studenty jsme si nemohli vynachválit finské menzy. Za necelé 3 eura jste dostali opravdu velkou porci hlavního jídla a zeleniny a ovoce jste si mohli nabrat, kolik jste chtěli. I třeba do krabičky na svačinku. U zeleniny jste našli i různé saláty, zálivky, oříšky a pečivo.

Adam

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Turku je poměrně specifická a oproti českému prostředí i značně odlišná. Celkově lze říct, že prostředí celé univerzity je více neformální a interaktivní. Turku je skutečně studentské město, kde studenty uvidíte v parcích, v rámci velkého kampusu univerzity, na večírcích a vůbec všude možně. Celá univerzita je pak velmi moderní a pokroková a to od učeben, přes knihovnu až po menzu a sportoviště.

Tomáš

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory celé univerzity byly velmi moderní, když jsem poprvé přišel na studijní měl jsem spíše pocit, že se nacházím někde v kavárně. Všude byly odpočívací pytle a křesla na sezení, takže při vyřizování změny Learning agreement nebo shánění potvrzení o studiu, si mohl člověk klidně zdřímnout!

Tomáš

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory byly moc pěkné a čisté. Obzvláště mě příjemně překvapily malé "tělocvičny" a "odpočívárny" rozmístěné po celém areálu, které může student mezi i během výuky využít. Učebny jsou opatřené také speciálními vysokými stolky, aby člověk při výuce nemusel sedět, ale mohl stát :-)

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Tampere University

Tampere

FF

detail

Diaconia University of Applied Sciences

Helsinki

ETF

detail

University ofJyväskylä

Jyväskylä

PedF, FF, FSV, FTVS

detail