top of page

University of Maribor

4.png

Maribor

University of Maribor

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

23

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

David

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Mariboru má velké množství fakult z nichž některé sídlí mimo samotný Maribor. Já konkrétně studoval na Filozofické fakultě, která je na kraji města (cca 15-20 minut pěšky od centra). Budova sice nepatří k nejmodernějším, ale vybavená a pohodlná je. Budova rektorátu se nachází v centru města. Budova je sice historické, ale její interiér je velice moderní.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Jako první mě asi napadne krásná lokalita univerzity. Rektorát byl umístěn v příjemném malém parčíku a fakulta vedle řeky s výhledem na město. Obě budovy byly moc pěkné a ve vzájemném kontrastu. Do hlavní budovy univerzity jsem chodila na hodiny angličtiny, zevnějšek byl udržovaný s nádechem historie, vnitří část budovy zjevně prošla nedávnou rekonstrukcí. Budova fakulty byla zrekonstruována v roce 2014, a tak má moderní vzhled. Vybavení od spojovacího podzemního tunelu s nemocnicí až po laboratoře bylo naprosto super. Líbila se mi "rodinná" atmosféra fakulty ve srovnání s 1. LF, pan správce na recepci znal všechny studenty, tak bylo vždy milé si popřát dobré ráno při příchodu do školy.

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Nemocnice v Mariboru byla co se týče vybavení a stáří docela srovnatelná s většinou pražských nemocnic. Co se mi moc líbilo, že doktoři nemusí psát dokumentaci ručně, ale nadiktují údaje na kazetu a tím šetří velké množství času.

Magdaléna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Fakulta medicíny je krásná moderní budova s velmi dobrým zázemím pro studenty. Ale jako erasmus student v ní úplně moc času nepobudete, protože i když pojedete na studijní pobyt, vše probíhá formou praktické stáže, takže jste většinu času v nemocnici.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Studovala jsem na Faculty of Health Sciences, což byla malá fakulta především pro budoucí zdravotní sestry a nutriční terapeuty. I tak jsem tam našla pár předmětů, které by zapadaly do mého studijního plánu. Vzhledem k tomu, že Erasmus studentů nebylo na této fakultě mnoho, většina předmětů probíhala na individuální domluvě a na fakultě jsem netrávila moc času. Všichni profesoři a další pracovníci univerzity byli velmi vstřícní a přátelští a ochotni se vším nám pomoct.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Primorska

Koper

MFF, PřF, PedF, FF

detail

Faculty of Organisation Studies in Novo Mesto

Nova Gorica

FSV

detail

University of Ljubljana

Ljubljana

FHS, FSV, PřF, PedF, MFF, 1.LF, PF, FTVS, KTF, FaF, FF

detail

Polymer Technology College

Maribor

PřF

detail
bottom of page