top of page

Sapienza University of Rome

4.png

Řím

Sapienza University of Rome

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Vladimír

průměrné hodnocení je 3 z 5

Nízká úroveň kurzů, chaos

Sára

průměrné hodnocení je 2 z 5

Sapienza nebo minimálně právnická fakulta je strašně dezorganizovaná, resp. asi nějaký systém má, ale ne na první pohled úplně zřetelný a strašně špatně tam funguje předávání informací, takže většinu podstatných informací vůbec nejsou schopni sdělit pořádně ani na vyžádání a člověk na vše přichází tak nějak za pochodu. Fakulta je v kampusu v centru města, v moc fajn čtvrti San Lorenzo, tedy v centru, ale stranou od turistů. Uvnitř kampusu je poměrně dost studoven, které nejsou sice nijak zvlášť moderní, ale na samostudium docela příjemné, na celém kampusu funguje v pořádku wifi.

Giorgia

průměrné hodnocení je 4 z 5

Sapienza má svůj vlastní kampus, kde se nachází převážná většina fakult, včetně právnické, na které jsem studovala. Součástí jsou i kavárny, menza a venkovní prostory na učení či třeba jen na posezení se spolužáky. Moc se mi líbilo, že každá fakulta měla svůj osobitý styl - jako například fakulta klasické literatury, která sloužila i jako muzeum, a tak chodby zdobily různé sochy napodobující své antické originály.

Sylvie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Účelem mého pobytu bylo studovat v univerzitní knihovně, která se skládá z dílčích knihoven jednotlivých fakult a jejich kateder. Knihovna římského práva, v níž jsem svůj pobyt strávila studiem literatury k přípravě své disertační práce je jedinečnou pro svůj rozsáhlý fond.

Anastasia

průměrné hodnocení je 3 z 5

Univerzita je velmi pěkná, i když jsou tam problémy s organizací. Musíte všechno zjišťovat sami a dost často trvat na tom, aby se Vám ten konkrétní referent věnoval, jinak Vás pošle za kolegou, ten za dalším kolegou atd atd...

Alice

průměrné hodnocení je 3 z 5

Sapienza pro mě byla výjimečná svým kampusem. Hlavní areál obsahuje téměř všechny fakulty, několik kaváren a menzu. Kavárna u hlavního vchodu je prvotřídní - širkoký výběr panini, levné kafe apod. Dále je Sapienza opravdu výjmečná svoji adminitrativou a organizací, ve špatném slova smyslu. Záleží na individuálních případech, ale většinou platí, co si člověk sám nezjistí, to nebude vědět. Kdyby nebylo tamních studentů, byla bych absolutně mimo, např. se zápisem předmětů v moodle, o kterém nám nikdo neřekl (nebylo to pouze mnou, na Sapienze se mnou byly další dvě studentky z PFUK a byly stejně ztracené). Co se týče helpcentra, z mé zkušenosti naprosto zbytečné, Erasmus law office funguje dobře, moc milý a přátelský personál.

Prostory Sapienzy jsou veliké, prostorné, mají jak obrovské posluchárny, tak menší učebny. Celkově hodnotím kladně.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Ferrara

Ferrara

1.LF

detail

Facoltà Valdese di Teologia

Řím

ETF

detail

Museo di Roma in Trastevere

Řím

KTF

detail

University of Siena

Siena

FF, PřF, FSV, PF

detail

University of Bergamo

Bergamo

MFF

detail

UniCamillus - Saint Camillus International University of Health and Medical Sciences

Řím

3.LF

detail

University of Salerno

Salerno

FSV

detail

Gesundheitsbezirk Brixen - Krankenhaus Sterzing

Sterzing

2.LF

detail

University of Padova

Padova

FSV, FF, PřF, FTVS, MFF, 2.LF, PedF, 1.LF

detail

Pontificio Collegio Nepomuceno

Řím

KTF

detail

University of Sassari

Sassari

2.LF, 3.LF, FaF, LFP

detail

University of Teramo

Teramo

PF

detail
bottom of page