top of page

Södertörn University

4.png

Huddinge

Södertörn University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

27

Průměrné hodnocení univerzity:

4.5

Miroslava

průměrné hodnocení je 5 z 5

Södertörn Högskola byl můj první kontakt se skutečným studentským kampusem. Protože v Praze přebíhám mezi redakcí a Hollarem, bylo pro mě strašidelné být "jednom" studentem. Švédská univerzita mě však přesvědčila o tom, že se to opravdu vyplatí. Měla jsem možnost potkat se se skvělými profesory, kteří se nezajímají o svá témata pouze jako učitelé, ale sami se účastní nejrůznějších výzkumů a mají zkušenosti z mnoha zemí po celém světě. Díky času, který jsem mohla škole věnovat, jsem se opravdu posunula ve studovaných předmětech. Celý komplex je velice moderní, studenti mohou využít několik pater nádherné prosklené knihovny, ve které lze najít všechnu literaturu a články, které jsou zrovna potřeba. Nejdůležitější osobou, co se organizace týče, je studijní referent, za kterého jsem z celého srdce vděčná. Odpověď na jakýkoliv e-mail mi přistála ve schránce do dvaceti minut a nic nebyl problém. Další výhodou je, že univerzita dokáže zajistit studentům ubytování jen kousek od kampusu v nádherné přírodě nebo nejrůznější studentské slevy prostřednictvím aplikace Mecenat.

Martina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Jako první mě při pomyšlení na hostující vysokou školu vždy napadá, že jsme stejně staré. Dozvěděla jsem se, že je považovaná za takovou "hippies" školu, studují se zde různé obory, ale známá je pro své programy v pedagogice, kde aplikuje progresivní přístup. Škola je veskrze malá, celá se vejde do jedné budovy, která je architektonicky zajímavá a třídy jsou pestré a vybavené na vše potřebné, moderní a uživatelsky příjemné. Má skvělou knihovnu propojenou s budovou podzemní chodbou (což se v zimě velmi hodí) a skvělé zázemí pro studující.

Kristýna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita je poměrně mladá, takže kampus i jeho vybavení je velmi moderní. Vše je v jednom areálu blízko studentského ubytování, vlakového nádraží a několika autobusových zastávek - cesta do Stockholmu od univerzity trvá příměstským vlakem přibližně 20 minut a je v rámci ceny MHD. V kampusu se nachází také dvě restaurace a kavárny a studentská hospoda.

Marek

průměrné hodnocení je 4 z 5

Södertorn Högskola je jedna z nejmladších univerzit ve Švédsku a podle toho taky vypadá. Budova školy je moderní, laděná do šedo-žluta, nabízí učebny pro pár lidí i velké posluchárny pro stovky studentů. Obrovskou výhodou je přístup do všech tříd i o víkendu, stačí mít u sebe studentskou kartičku a znát svůj přístupový kód. Je to perfektní způsob, jak se sejít se spolužáky ve volném čase a pracovat společně, aniž byste se museli mačkat v knihovně nebo někde v kavárně. Ke škole patří samozřejmě velká moderní knihovna. Otevřeno má v pracovní dny od rána do osmi večer, o víkendu myslím do pěti. Najdeš tam individuální i skupinové studovny. Nikdo tu neočekává, že v knihovně budeš mlčet a číst, u stolků sedí většinou skupinky lidí, co pracují na společných projektech. Pro čtenáře-samotáře existuje "tyst-zon," neboli tichá zóna, která fakt slouží jen pro učení. Nikdo tedy nepřijde zkrátka. Jako student z Hollaru jsem celý semestr tiše záviděl, jak moderní prostředí mají studenti na SH k dispozici. Jestli ale studuješ na Jinonicích, myslím, že ti místní prostředí bude povědomé :) Mají tu taky super menzu, kde se dá najíst asi za 160 korun (našich, na SEK je to 75.) Za ty peníze mnohem víc muziky než na Karlovce.

Martin

průměrné hodnocení je 5 z 5

Södertörn University je hezká moderní univerzita 20 minut místním vlakem od centra Stockholmu. Oficiálně spadá oblast pod municipalitu Huddinge. Budova je větší než na co jsem byl zvyklý v centru Prahy, ale mezi světovými kampusy se řadí k menším. Prostory jsou skvěle vybavené, dvě jídelny chutné a naproti hlavní budově je velká krásná knihovna se spoustou míst k sezení, tichých i společných, a dokonce si můžete zarezervovat skupinové kanceláře až pro 6 lidí.

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita byla vybavena velmi dobře, byla moderní a vše potřebné bylo v její blízkosti.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

4.17

6 hodnocení

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Umeå University

Umeå

LFP

detail

University of Gothenburg

Gothenburg

FHS, FSV, PřF, MFF, FaF, LFHK

detail

LloydsApotek Malmö, Karinelund

Malmö

LFHK

detail

Czech Centre Stockholm

Stockholm

FF, FSV

detail

Malmö University

Malmö

FTVS

detail

Linköping University

Linköping

FF, FTVS, FSV

detail

Stockholm University

Stockholm

FSV, PřF, FF, MFF, PF

detail

Umeå University

Umeå

MFF, PřF, FHS, FSV

detail

Dalarna University

Falun

FSV

detail

Lund University

Lund

FF, FSV, PF

detail

Karolinska Institutet

Stockholm

1.LF

detail

Uppsala University

Uppsala

PedF, FHS, PřF, FSV, PF, FF

detail
bottom of page