top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Jakub Hradečný

Autor(ka):

fakulta:

Jakub

Hradečný

Přírodovědecká fakulta

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jakub je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Jakub

Přírodovědecká fakulta

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Barcelona

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Jakub hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 3 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Fakulta je komplex hezkých, relativně nových (pár deítek let) budov. Vytkl bych jen nedostatek zásuvek (v posluchárnách nejsou vůbec) a velmi nepohodlné židle (na což jsme z Přf zvyklí..). Velmi se mi líbila knihovna. Nemají až tak velký výběr knih, ale jako studovna je velmi příjemná, plus jsou tam i oddělené odhlučněné boxy pro přípravu skupinových prací, což je velice příjemné.. Jinak je fakulta dobře přístupná (přímo u stanice metra, které projíždí centrem i hlavními přestupními stanicemi), a hned přes ulici je velký příjemný park. Vybavení laboratoří mi přišlo srovnatelné s UK, a myslím že bylo dostačující pro potřeby výuky.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Na Bc. studiu je systém víceméně stejný (zkoušky až na konci semestru), na Mgr. jsou předměty rozděleny do bloků a zkoušky jsou tedy rozprostřeny během semestru. Navíc většina předmětů hodnotí nejen závěrečnou zkoušku, ale součástí hodnocení je i například skupinový projekt, prezentace, aktivita v hodině.. tyto informace je možné dohledat na webu (je to rozepsáno v Plan docente), u každého předmětu. Přístup ke studentům mi přišel velmi vstřícný. Jak pedagogové tak administrativa byli ochotní (problém jsem měl jen s uznáním předmětů, protože během covidu přestala fungovat nějaká paní sekretářka, co mi měla uznat předměty, a tudíž mne málem vyhodili z uni.. ale nechci odrazovat :D) jinak ale všechno probíhalo hladce a rychle.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
V průběhu semestru se pořádají různé akce (největší je jarní Biofesta, na které spolu soupeří jednotlivé Bc. obory). Pro Erasmus studenty pořádal náš koordinátor několik akcí, což bylo super. Nějaké spolky tam možná jsou, ale do těch jsem nepronikl..
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Výuka většiny předmětů je ve španělštině (katalánštině - občas je potřeba učitelům připomenout, že jim catala nerozumíte.. ale většinou bez problému přejdou do šj.). Několik předmětů je i v Aj (ale většinou s tak silným přízvukem, že je lepší to mít v šj)
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Barcelona je fantastická. Je to hodně velké, rušné a kosmopolitní město, pořád se tam něco děje.. ale vždycky jde nasednout na vlak a za hodinu je člověk buď v horách nebo u moře. Město samo má hodně co nabídnout, spousta památek, parků, výhledů..

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Barcelona je drahá. Ubytování pod 350 eur/měsíc lze sehnat stěží, a potraviny jsou o něco málo dražší než v čr. Stipendium se liší oproti studijnímu pobytu a stáži - se studijním se dá cca vyjít (měl jsem 450 eur na měsíc, ubytko za 340), pokud člověk příliš neutrácí za blbosti.. ale je lepší mít alespoň 10 000 rezervu.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Bydlení jde nejlépe sehnat přes server idealista.es, určitě se vyvarujte stránkám jako Uniplaces, ti vás akorát oškubou... Nakupovat se vyplatí nejvíc v Mercadoně (i kvalita je lepší..), ostatní obchoďáky jsou lehce dražší (například Bonpreu), nebo h´jsou nastejno s M. ale kvalita je horší (Consum). Jinak určitě je lepší na cestování používat tříměsíční lístek, pokud budete bydlet v Barceloně, tak stačí 1. zóna, a pak to vyjde dost levně.. (já jsem chvíli bydlel v Mataró, tam jsem pak musel mít více zón). Jinak moc asi uspořit nejde..
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Koleje tam jsou drahé, určitě doporučuji vyhledat ubytování přes idealista.es., vyvarovat se Uniplaces... Na idealistě se dá sehnat pokoj ve sdíleném bytě, nabídky se pohybují pd 250 eur (vzácně) výš (většína od 350 eur).

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Určitě se podívat na Costa bravu, na Montserrat, pak třeba města jako Girona a Tarragona.. Dá se podívat na plameňáky do delty řeky Ebro.. míst k výletům je tam spoustu a i kousek za městem je nádherná mediteránní příroda a spousta hor/skal. Taky se dá velmi levně doletět třeba na Mallorcu.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Výuka většiny předmětů je ve španělštině (katalánštině - občas je potřeba učitelům připomenout, že jim catala nerozumíte.. ale většinou bez problému přejdou do šj.). Několik předmětů je i v Aj (ale většinou s tak silným přízvukem, že je lepší to mít v šj)

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Barcelona

Další zprávy z regionu Španělsko

bottom of page