top of page

Utrecht University

4.png

Utrecht

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Utrecht University
Utrecht University
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

17

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Tomáš

průměrné hodnocení je 5 z 5

Utrecht University je skvěle vybavená a veškerá organizace studia (komunikace se studijním oddělením či učiteli) byla naprosto bezproblémová a rychlá. Budovy školy se nacházely různě po Utrechtu, ale veškeré moje předměty se vyučovali v budovách v univerzitním kampusu - Science park, jenž se nacházel na východním okraji města.

Univerzitní prostory byly velmi dobře vybaveny, učebny moderní a čisté a orientace po budovách byla čitelná a jasná, takže nebylo momentu, kdy bych se cítil ztracený. Prostory doprovázely nejrůznější studentské výstavy, projekty nebo nástěnky informující o dění ve škole.

Kristýna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Prostory univerzity byly velmi moderní a hezké.

Růžena

průměrné hodnocení je 4 z 5

Jak s organizací, tak i z hlediska vybavenosti byla univerzita v Utrechtu velmi dobře zařízená. V rámci předmětů, kde byl třeba komerční software měli studenti k dispozici buď licenci nebo možnost přístupu ze vzdálené plochy.
Organizace byla velmi efektivní. Vzhledem k tomu, že na Utrecht univerzity je hojný počet studentů, jinak by to mohlo vyvolávat nepříjemné situace. Problém u mě bohužel nastal ale před pobytem, kdy jsem si zapsala předměty se zaměřením, které by pro mě bylo přínosné. Měsíc před nástupem na univerzity mi bylo řečeno, že nejsou k dispozici, a musela jsem si zvolit z předmětů, které mi nebyly moc blízké.
Co se ale týká organizace po příjezdu, tak vše šlo hladce. S tím, že veškeré dokumentace se preferuje v elektronické formě. Ale to není problém.

Markéta

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita má budovy hlavně na západě města, v části "Science park", ekonomické předměty byly ale vyučovány jinde, vzdálenost ale byla pouhých 10 minut na kole. Byl to malý univerzitní kampus, moc hezký a se stáním pro kola všude, kam se člověk podíval. Nějaké další fakulty byly přímo v centru Utrechtu. Univerzitní knihovny byly dvě, jedna právě v centru a druhá v Science parku. Knihovny jsou obě veliké, ta první zmíněná je trochu živější, klidnější na soustředění je ta druhá. Funguje tam od Covidu rezervovací systém, ale není těžké se s ním naučit a opravdu je spíše výhodou - nemusí se složitě hledat volná místa. V budovách, ve kterých já měla přednášky a semináře byly menší posluchárny, prakticky třídy a malé místnosti, kam si student mohl sednout o pauze a najíst se nebo studovat. Zkoušky se odehrávaly v jiných budovách ve velikých místnostech, kde jich probíhalo i více najednou, každý student seděl sám se zapůjčeným počítačem.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Amsterdam

Amsterdam

FF, PF, FSV, FHS, PřF

detail

Protestant Theological University

Amsterdam

ETF

detail

Avans University of Applied Sciences

's-Hertogenbosch

FTVS

detail

University of Groningen

Groningen

MFF, FF, PF, FSV, PřF

detail

VU University Amsterdam

Amsterdam

FSV, MFF, 1.LF, ETF, FF

detail

ABN AMRO Bank N.V.

Amsterdam

FSV

detail

Eindhoven University of Technology

Enschede

MFF

detail

Chrono@Work B.V.

Groningen

3.LF

detail

Amsterdam University of Applied Sciences

Amsterdam

PedF

detail

HAN University of Applied Sciences

Arnhem

PedF, PřF

detail

University of Twente

Enschede

FSV

detail

Provincie Zuid Holland

Nizozemsko

FSV

detail
bottom of page