top of page

University of Oslo

4.png

Oslo

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Oslo
University of Oslo

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

9 závěrečných zpráv

44

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Klára

průměrné hodnocení je 5 z 5

University of Oslo mě nadchla velikostí a možnostmi, které kampus nabízí. Pedagogové se ve studentech mimo jiné snaží vyvolat hlavně kritické myšlení a vlastní interpretaci získaných znalostí. Nestalo se mi, že bych si připadala hloupě nebo nepatřičně. Každý názor se vždy i během hodin bral v potaz. Mimo jiné jsem absolvovala šesti hodinovou zkoušku, kde byla za potřebí i dávka time managementu a psychické přípravy. I s tím byli pedagogové nápomocni. Bavil mě i princip jiný pedagog na seminář a jiný na přednášku. Kvalifikovaní doktoři nám vždy přednesli teorii a později jsme hloubkově řešili praxi na seminářích. Ačkoli byly předměty vysoce kreditově hodnoceny, každá přednáška byla zábavná a během prvních pár minut z každého studenta opadl stud.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Oslo disponuje krásným velkým kampusem, kde se nachází většina fakultních budov. V kampusu najdete venkovní posezení, několik různých studentských restaurací/kaváren, moderní knihovnu, knihkupectví a papírnictví, lékárnu, obchod s potravinami apod. - je to takové malé "město ve městě“. Velký dojem na mě udělala především hlavní knihovna - má několik pater a poskytuje řadu studoven a míst, kde lze v klidu pracovat s pěkným výhledem na kampus.

Martina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Universitetet i Oslo je úchvatná instituce, jež má jednak prostorově význačný, avšak kompaktní univerzitní kampus a pár krásných budov v centru. Každá fakulta má svou, vždy něčím výjimečnou knihovnu, kde je pokaždé možné najít místo pro studium. V rámci kampusu je také několik obchodů, kaváren a univerzitních klubů, které jsou po večerech provozovány studenty jednotlivých fakult, tedy jde o příjemné prostředí, s "levnějším" sortimentem. Univerzitní život a statut studenta má nejen díky UiO, ale také díky norskému přístupu ke vzdělávání má ten správný studentský vibe, který nejenom dodává motivaci pro učení, ale také pocit plnohodnotnosti ve společnosti.
S ohledem na fakt, že naprostá většina magisterských oborů ve Skandinávii je v angličtině, výjimečnou činí UiO také zahrnutí Erasmus studentů mezi běžné a i jiné international studenty, díky čemuž má člověk neomezenou zkušenost studovat opravdu tak, jak se v dané zemi studuje, nikoliv pouze skrze předem vybrané kurzy v angličtině určené výměnným studentům.

Kristýna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Otevřenost, důvěra a snaha pomoci. Celé univerzitní prostředí bylo výjimečné obrovskou přívětivostí a otevřeností. Přestože jsem přiletěla uprostřed koronavirové pandemie a celá země byla v lockdownu, na univerzitě se všichni maximálně snažili vycházet studentům vstříc a nic nebyl problém. Nestíháš odevzdat seminárku, protože máš deprese z lockdownu? Nevadí, termín posuneme, jen nám to dej včas. Nestihl jsi termín zápisu, protože pro tebe byl studijní systém nepřehledný? Nevadí, to nějak vyřešíme. Nikde jsem neviděla takovou upřímnou ochotu řešit strasti a trable studentů a opravdovou snahu jim pomoct studium ulehčit.

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Fakulta humanitních studií se spolu s dalšími několika fakultami nachází v univerzitním kampusu. Ten se skládá z budov s učebnami, ale najdeme zde i zeleň, spoustu laviček na sezení, několik kaváren, SKVĚLÉ studentské bistro (formou bufetu, každý si nandá, co chce a cena je podle váhy a na Norsko příjemná), obchod s potravinami nebo s učebnicemi. V suterénu některých budov je kavárna/bar. Přes den tam prodávají nejlevnější, ale dobré překápko (bylo za 5 norských korun!!) a další dobroty (jako třeba teplé vafle), v pátek večer a v noci funguje jako bar. Musí se ale zaplatit nějaký jednorázový poplatek, díky kterému pak máte volný vstup do všech těchto univerzitních barů. Někdy kolem začátku semestru je jeden večer bez tohoto poplatku, takže můžete vyzkoušet.

Natálie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzitní kampus byl poměrně rozsáhlý, vždy upravený, čistý a z určité části o nově vybudovaný a moderní. Měl spoustu studoven, vlastní obchody i lékárnu.

Tereza

průměrné hodnocení je 4 z 5

První, co mě napadne, je určitě jak hezky zorganizované všechno měli. Předtím než jsem odjela, tak jsem si na stránkách našla veškeré informace, co jsem potřebovala - například co se zápisu předmětů týče, kredity, koleje atd. Když jsem potřebovala s něčím pomoct, byli velmi ochotní a odepisovali rychle.
Pokud se jedná o prostředí univerzity, tak školní kampus je krásný a z města velmi snadno dostupný. Jezdí tam metro skoro každých 5 minut a z některých kolejí (jako například z té mojí) je pěšky asi 20 minut chůzí.

Anna Mária

průměrné hodnocení je 5 z 5

Mne najviac vyhovovalo, že všetko bolo na jednom mieste. Kampus je veľký a nájdeš tam všetko, čo potrebuješ. Je tam kancelária, ktorá rieši ubytovanie, veľká knižnica, obchod, lekáreň, kníhkupectvo aj školská jedáleň. Osobne som mala lekcie v auditóriu, kde sa zmestí cez 100 ľudí, ale aj semináre v miestnosti, kde sme boli 7 aj s učiteľom.

Vavřinec

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Oslo má výborné zázemí a přívětivé pedagogy a další zaměstnance, kteří jsou všichni velmi ochotní pomoci zahraničním studentům. Právnická fakulta sídlí v reprezentativní budově na třídě Karla Johana (hlavní ulice v Oslo, kde se nachází i parlament a královský palác). Během mého studia (školní rok 2019/2020) pak otevřela zbrusu novou budovu nedaleko od té původní, kde je na jednom místě vše, co člověk ke studiu potřebuje: skvěle vybavené učebny, knihovna, menza, místa k odpočinku. Vše v moderním skandinávském designu. Univerzita má navíc velký kampus na Blindern, přístupný všem studentům. Tam se vyučují například kurzy norštiny.

4.67

město hodnotili 9 studenti

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Oslo and Akershus University College of Applied Sciences

Oslo

FTVS

detail

Nord University

Bodø

FF

detail

University of Agder

Kristiansand

FSV, FF, FTVS

detail

Oslo and Akershus University College

Oslo

PedF

detail

University of Bergen

Bergen

FSV, FHS, PřF, MFF, FF, PF

detail

Inland Norway University of Applied Sciences

Hamar

FTVS

detail

Norwegian School of Sport Sciences

Oslo

FTVS

detail

VID Specialized University

Oslo

ETF

detail

Western Norway University of Applied Sciences

Bergen

FTVS, 1.LF, 3.LF

detail

University of Southeastern Norway

Kongsberg

PedF, FTVS

detail

Norwegian School of Theology

Oslo

ETF

detail

Jar Ishockezklubb

?

FTVS

detail
bottom of page