top of page

University of Lisboa

4.png

Lisbon

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Lisboa
University of Lisboa
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Chaos - organizace a komunikace katastrofální, ze jedné kanceláře oddělené od druhé jedním schodištěm, nás posílali tam a zpět, kvůli studijnímu potvrzení, kde stačilo dát razítko. Trvalo jim to měsíc, během toho jsme platili dopravu každý den jedna jízda za 1,5€ s tím, že za měsíc nám to vyšlo cca na 90€. Jízdenka měsíční pro studenty stojí 30, pro ostatní 40.

Matyáš

průměrné hodnocení je 2 z 5

Univerzita s mnoha společnými akcemi. Budova jako taková ničím výjimečná nebyla, snad jen pouze tím, že se Ulisboa dělí na několik samostatných universit pod stejnou záštitou, tudíž velmi záleží na tom, jaký obor jedete studovat. Já studoval na ISCSP. Bohužel na bakalářském programu ISCSP nebyla možnost studovat v angličtině a úroveň cizích jazyků byla velmi nízká, připravte se proto na samostudium a dlouhé pobyty v obrovském parku Montesanto hned u university.

Soňa

průměrné hodnocení je 5 z 5

Universidade de Lisboa, Faculdade de Medicina

Väčšina výuky sa odohráva vo nemocnici Santa Maria, ktorá je v kampuse univerzity. Teoretické hodiny boli v novej budove za nemocnicou a praktické v nemocnici Santa Maria, niektoré z praktických hodín som mala v iných nemocniciach po Lisabone. V nemocnici a v kampuse je veľa študovní, kde sa dá učiť a kaviarní, kde sa dá stretávať so spolužiakmi.

Adéla

průměrné hodnocení je null z 5

Fakulta je součástí kampusu, jde o relativně moderní budovu (s naprosto skvělou studovnou - velikou a s jednou stěnou prosklenou, takže je tam přirozeně hodně světla) uprostřed univerzitního parku (s eukalypty!), hned na metru a blízko menzy.

Karolína

průměrné hodnocení je 4 z 5

Co se týče sportovišť, tak bylo vše v jednom areálu a některá sportoviště jako například plavecký bazén či atletický stadion slouží jako výcvikové středisko pro vrcholové sportovce. Celý park Jamor, který univerzita využívá je nádherné moderní místo, kam chodí sportovat všechny věkové kategorie. Vnitřní prostory lehce zaostávají za venkovními, ale svůj účel plní. Třídy a učebny jsou průměrné. Univerzitní koleje vypadají parádně. Jídelna je zařízením pěkná, chuť jídla už tolik ne.

Karin

průměrné hodnocení je 2 z 5

Budova univerzity je ďaleko od centra mesta. V okolí školy nie je takmer žiadne sociálne vybavenie. Je to nevýhoda v prípade, keď má študent/-ka väčšie prázdne miesta v rozvrhu počas dňa. Najesť sa dá ísť najbližšie do univerzitnej menzy, no keďže tá vydáva jedlo len okolo obeda, mimo tohto času je ťažšie sa niekde zasýtiť. Výhodou je veľmi pekný výhľad na most Ponte 25 de Abril a rieku Tajo z kopca. Hneď cez cestu je tiež veľký lesový park.

Barbora

průměrné hodnocení je 4 z 5

Filosofická fakulta univerzity Universidade de Lisboa je součástí takzvané "Cidade universitária", je tedy obklopená dalšími fakultami, jídelnou, rektorátem, bazénem a sportovišti. Atmosféra je vždy pohodová, většinu studentů najdete posedávat a popíjet kávu ve školních barech, na zahrádkách a v parcích. Fakulta má také k dispozici obrovskou knihovnu skvěle vybavenou k učení. Samotná výuka se mi nezdála příliš náročná, učitelé se snažili vyjít erasmákům vstříc a portugalští spolužáci byli vždy ochotní s čímkoliv poradit. Nejvíce jsme si s kamarády zamilovali školní jídelnu, kde vás obědové menu vyjde na 2.75 eur a kde si pak můžete posedět na kávě. Krom toho škola také nabízí měsíční vstupy do posiloven a bazénu, vstupné zahrnuje i skupinové lekce jako je jóga, cycling nebo HIIT.