top of page

University of Bergen

4.png

Bergen

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Bergen
University of Bergen

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

11 závěrečných zpráv

49

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Osobně jsem měla rozhozené předměty do tří fakult UiB, které se mi všechny líbily. Každá fakulta byla něčím jiná. Na právnické fakultě se mi líbilo to, že se fakulta nacházela u přístavu, kde byl nádherný výhled. Humanitní fakulta se mi líbila tím, že v posledním patře ve všech budovách se nacházely prostorné místnosti na studium. A v poslední řadě jsem navštěvovala fakultu muziky, kam jsme se dostali jen pomocí školní karty a v druhém patře byl stolní fotbálek, to bylo super!

Jakub

průměrné hodnocení je 4 z 5

Studium informatiky je tady výrazně méně náročné než na matfyzu. Studentovi stačí splnit tři předměty za semestr, každý zpravidla za 10 kreditů, předměty samotné jsou typicky méně náročné co se týče počtu úkolů a zkoušky. Výuka je kvalitní, jen předpokládá mnohem menší vstupní znalosti, a to i u magisterských předmětů. Univerzitní prostory jsou víceméně moderní budovy, nic vyjímečného. V porovnání s Malou Stranou je ale málokterý prostor zajímavý.

Martin

průměrné hodnocení je 2 z 5

Komparativně směšná akademická úroveň, byrokracie a občas i absurdnost centrálně řízeného systému. Prostory byly OK.

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Letní semestr začíná již na začátku ledna, tudíž jsem měla zkouškové na Karlovce, které jsem si mohla udělat na dálku a zároveň začátek školy v Bergenu. Univerzita se nachází přímo v centru města a fakulty jsou od sebe v docházkové vzdálenosti. Prostory univerzity byly obdobné, jak je známe z našeho prostředí. Velmi mě ale překvapil fakt, že seminární místnosti byly také velmi často v podzemních prostorech. Každá fakulty měla svoji knihovnu, studovnu a zároveň cafeterii/menzu, kde bylo možné si dát teplý oběd za studentkou cenu!

Václav

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita je rozlezlá po celém centru města, které je ale velmi dobře průchozí pěšky a během pár minut jste prakticky kdekoliv. Sice jsem měl každou přednášku jinde, ale aspoň byl důvod si protáhnout nohy.

Co se týče vybavení a prostorů, tak bych nepovažoval univerzitu za ničím vyjímečnou. Ano, oproti našim Českým pohledům je tam toho spousta nového a moderního. Ale zároveň to není v tomto případě velmi do očí bijící rozdíl.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Oproti MFF UK mi přišly požadavky na studenty poměrně mírné, ovšem můj pohled může být zkreslený výběrem předmětů. Ohledně fakultní budovy si vybavím velké akvárium ve studovně, příjemné prostředí a množství míst uzpůsobených k samostudiu.

Julie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Bergen má moc hezkou univerzitní čtvrť přímo v centru města. V podstatě jsem semináře a přednášky měla pouze ve dvou učebnách biologického centra hned vedle moře, s velkými okny s výhledem na druhou stranu zálivu. Což byla výjimečná lokalita i na bergenskou univerzitu, ale obecně by se dalo říct, že mají pěkné moderně vybavené budovy. Pokud má člověk předměty z různých fakult, tak se dá pohodlně přeběhnout do jiné budovy. A snad každá fakulta má nějakou jídelnu a kavárnu.

Kamila

průměrné hodnocení je 5 z 5

Přátelské prostředí pro studenty. Obrovský kampus v centru Bergenu plný studoven, kaváren, míst pro setkávání studentů a student friendly prostředí k tvorbě společných projektů a společnému učení

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

Moderní vybavená univerzita připravená k přijímání jak místních tak zahraničních studentů.

Nikola

průměrné hodnocení je 5 z 5

Samotná universita se podobá Karlově. Je rozdělena na různé obory a její jednotlivé fakulty se pak nacházejí po celém městě. K universitě také patří různé studentské spolky a organizace, kam se jako student můžeš přihlásit a následně čerpat výhody. Jelikož jsem studovala sociologii, tak se vybavení moc nelišilo od toho, co máme v Praze. Klasické přednáškové místnosti s velkou kapacitou, které se střídají s menšími a osobnějšími prostory pro semináře. Část mojí výuky také probíhala v místním kině, kde se konaly některé přednášky. Nejsem si však jistá, jestli to je standard či pouze důsledek pandemie.

Barbara

průměrné hodnocení je 5 z 5

- Fadderuke - seznamovací týden, kde jsme byli začleněni mezi místní studenty
- Sportovní možnosti v rámci univerzity - bazén, posilovny, běhací skupinka,...
- Norština - možnost se rychle naučit cizí jazyk v dobré úrovni
- přístup vyučujících
- krásné moderní prostory

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Oslo and Akershus University College of Applied Sciences

Oslo

FTVS

detail

Inland Norway University of Applied Sciences

Hamar

FTVS

detail

University of Oslo

Oslo

FHS, FSV, PF, FF

detail

Oslo and Akershus University College

Oslo

PedF

detail

Western Norway University of Applied Sciences

Bergen

FTVS, 1.LF, 3.LF

detail

University of Southeastern Norway

Kongsberg

PedF, FTVS

detail

Norwegian School of Sport Sciences

Oslo

FTVS

detail

VID Specialized University

Oslo

ETF

detail

Nord University

Bodø

FF

detail

University of Agder

Kristiansand

FSV, FF, FTVS

detail

Norwegian School of Theology

Oslo

ETF

detail

Jar Ishockezklubb

?

FTVS

detail
bottom of page