top of page

University of Aarhus

4.png

Aarhus

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Aarhus
University of Aarhus

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

8 závěrečných zpráv

37

Průměrné hodnocení univerzity:

4.63

Dan

průměrné hodnocení je 4 z 5

Samotná Aarhus University je jistě na vysoké úrovni. Bohužel je ale partnerský smlouva uzavřena s fakultou Aarhus University, která neleží ve městě Aarhus. BSS Aarhus - Campus Herning, kde jsem měl během svého studia studovat, se nachází více než 3 kilometry od malinkého města Herning, uprostřed polí a kravínů, 80km od města Aarhus.
Nerozumím tomu, proč nelze vyjet na studijní pobyt přímo do města Aarhus.
Sám bych doporučit ukončit tuto partnerskou smlouvu, nebo na tuto skutečnost aspoň výrazně upozornit případné zájemce!

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Studovala jsem na VIA University College v Aarhusu, kde jsem byla na studijním pobytu. Samotná univerzita je moc hezky moderně vybavená se spoustou učeben, aul, ale i meeting rooms, kde si sami studenti mohou zpracovávat úkoly, seminární práce a tak podobně. Kampus má i svou cozy knihovnu na dvou patrech, kde je k dipozici podcast space, kde si studenti mohou nahrát podcast, pokud třeba sami techniku nemají. Vzpomínám na krásné světlé prostory se spoustou míst na učení, ale i relax. Velmi hygge!

Alena

průměrné hodnocení je 5 z 5

Pro dánské akademické prostředí je charakteristická rovnost mezi profesory a studenty. Studenti vyučující oslovují zásadně křestním jménem, na tituly si nikdo nepotrpí. Kampus Aarhus Universitet je nádherný, žebříčkem TImes Higher Education (2018) byl zařazen mezi 10 nejkrásnějších v Evropě. Hlavní kampus (kde se nachází mimo jiné právnická fakulta) tvoří velký park s jezery, po kterém jsou rozeseté budovy ze žlutých cihel, v nichž probíhá výuka. Interiér je minimalistický a funkční. Dominantu hlavního kampusu tvoří knihovna (Det Kongelige Bibliotek), která disponuje nejen obrovskou databází materiálů k vypůjčení a studijními místnostmi, ale též zázemím k trávení volného času a k odpočinku (např. stolní tenis, fotbálek, boxovací pytel, masážní křesla). V přízemí knihovny se nachází menza, která nabízí občerstvení nejen v pracovní dny, ale též sobotní brunche. Kampus tak tvoří centrum studentského života.

Lea

průměrné hodnocení je 5 z 5

První věc, co mě při pomyšlení na mou "adoptivní" univerzitu napadne je otevřenost. Univerzita v Aarhusu je jednou z nejstarších v Dánsku a honosí se tím, že tam svého času studovala i dánská královna, každopádně vše je velmi moderní a pokrokové, ačkoli je to založené na tradici. Z pohledu studenta se jedná o velmi inspirativní prostředí plné neuvěřitelně milých lidí, akademiky počínaje a administrativními pracovníky konče, každý je ochotný poradit a pomoci. Všichni mají velmi otevřený přístup a velmi plochou hierarchii. Kampus univerzity v Aarhusu je jeden z nejkrásnějších, jaké jsem měla možnost vidět, a má i výbornou lokalitu (teda alespoň pro nás jako studenty medicíny, kampus je uprostřed města a dá se snadno dojet jak do nemocnice, tak do centra).
Samostatná budova nemocnice, ve které také výuka probíhala, je velmi moderní, vše zde má své logické uspořádání a je to velmi příjemné prostředí jak pro pacienty, tak pro zde pracující personál. Areál je hodně rozlehlý a občas není úplně snadné se orientovat, každopádně s tím počítají a mají aplikaci na usnadnění pohybu po budovách.

Ondřej

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory Aarhuské univerzity nejsou kdovíjak supermoderní a popsal bych je jako dánsky skromné. Technické vybavení je ale na vysoké úrovni. Hlavní kampus má spoustu zeleně a jídlo ve všech kantýnách/jídelnách je super.

Martina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Tato univerzita patří mezi 100-150 nejlepších univerzit na světě, o čemž svědčí vybavení univerzity, prostory jako knihovny, bufety, studovny aj., ale také skvělá organizace a ochota od jakéhokoliv pracovníka. Vzhled bezchybný, v hlavní knihovně je pro ilustraci celé jedno patro pro relax, kde je možné hrát fotbálek aj., ale je zde také prosklený strop, takže uprostřed knihovny je minizahrada a kantýna s veganskými možnostmi každý den.

Václav

průměrné hodnocení je 4 z 5

Do Aarhusu jsem přijel koncem srpna, bylo krásné počasí a na dánské poměry i relativně vysoké teploty. Stále mám živou vzpomínku na opravdu velký kampus, který byl uprostřed parku s jezírky. Univerzitní budovy měly klasickou dánskou architekturu, tedy všechny měly fasádu z cihel a velká okna. Co se týče vybavení učeben tak nebylo špatné, ale nebylo nějak super moderní. Mé hodiny se odehrávaly pouze ve dvou učebnách z toho se na jednom předmětu stávalo, že byl problém s místem, tedy podobná situace jako u nás na FSV. Nejvíc ohromen jsem byl ale z místní knihovny, která byla neskutečně prostorná a moderní. Zároveň v ní byla i jeden ze studentských menz. Nikdy jsem nestrávil v knihovně tolik času jako při mém pobytu v Dánsku. Knihovny zde ve velkém fungují i jako prostor pro socializaci, neboť velká část aktivit jak v seminářích tak i mimo seminář byla koncipována jako práce ve skupinách. Typickým prvkem jsou pak tzv. studijní skupiny, kdy člověk se připravuje na semináře ve skupině a typicky takovou přípravou je prodiskutování zadaných otázek k četbě na příští hodinu. Hodně mi pomohl suprově zorganizovaný uvítací týden, který je ještě před začátkem semestru. Je to de facto takový seznamovák, neboť od rána do večera je možnost zapojit se do různých aktivit (procházka, běh, deskovky a mnoho dalšího) a poznat tak co nejvíce lidí, protože během semestru už je to o dost obtížné. Většinu času jsem trávil s kamarády, které jsem právě poznal během uvítacího týdne.

Pavla

průměrné hodnocení je 4 z 5

Velká, moderní univerzita s krásným kampusem a univerzitním parkem.

0

město hodnotili 8 studenti

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Aalborg University

Aalborg

FF, MFF, FSV, PřF

detail

IT University of Copenhagen

Copenhagen

MFF

detail

VIA University College

Risskov

PedF, FF

detail

Danish School of Media and Journalism

Aarhus

FSV

detail

Czech school without borders - česká škola Kodaň

Copenhagen

FF

detail

Roskilde University

Risskov

FSV, PedF

detail

University of Copenhagen

Copenhagen

PedF, FTVS, LFHK, FF, 1.LF, HTF, FHS, ETF, KTF, 3.LF, MFF, PřF, PF, FSV, LFP

detail

University of Southern Denmark

Odense

FSV, FF, PřF

detail

University College Absalon

Sorø

PedF

detail
bottom of page