top of page

Dublin City University

4.png

Dublin

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Dublin City University
Dublin City University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

5 závěrečných zpráv

20

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Tadeáš

průměrné hodnocení je 4 z 5

První slovo, které mě napadne je "moderní". DCU má tři kampusy, ale já trávil čas pouze v jednom, v Glasnevin Campus. Ten je doopravdy moderně zařízený i postavený, se spoustou možností jak trávit volný i studijní čas. Je v něm sportovní komplex, výborná knihovna, obchod, několik cenově příjemných restaurací a jídelen a spousta klidných míst k sezení a studiu. Třídy byly dobré, většinou menší, ale pohodlné. Výjimečné na DCU bylo, že člověk dokázal opravdu trávit celý den v kampusu a našel tam vše, co potřeboval.

Viktorie

průměrné hodnocení je 4 z 5

byla velmi moderní, prostorná, několik budov na jednom fleku. Hned si vzpomenu na to, jak byla škola dělaná Pro studenty, spousta barev a studentských zázemí. Bar přímo ve škole, spousta studentských akcí, spousta studentských spolků.

Petra

průměrné hodnocení je 5 z 5

Dublin City University je velká, moderní univerzita. Univerzitní knihovna je skvěle vybavená nejen co do kvality a kvantity studijních materiálů, ale i možnostmi k individuálními či skupinovému studiu. Vyučující jsou velmi vstřícní. Výhodou je taky univerzitní Loop (obdoba našeho Moodlu), který je velmi přehledný a vyučující do něj zadávají všechny výukové materiály.

Michal

průměrné hodnocení je 3 z 5

Studoval jsem v Dublinu na Dublin City University (DCU). Ještě před odjezdem na zahraniční univerzitu jsem čelil obtížnostem týkajících se komunikace s univerzitou. Na emaily ze začátku odpovídali až po týdnu a někdy je nechali úplně nezodpovězené. Ve výsledku se ale nakonec vždy všechno vyřešilo a nebyly kvůli tomu žádné problémy.

Po příjezdu do Dublinu univerzita uspořádala online orientaci, kde nám vysvětlili pravidla studia a dali nám několik tipů ohledně pobytu v Dublinu např. jak se orientovat v hromadné dopravě. Po online orientaci následoval i off-line event, kde jsme se mohli lépe seznámit se spolužáky.

Všichni zaměstnanci DCU byli velmi milí a se vším rádi pomohli.

Prostředí kampusu je na první pohled velmi impozantní. Je velmi rozlehlé a působí přátelsky a moderně. Je zde velký výběr, co se týče občerstvení - ať už obědů nebo svačin. Na kampusu je také několikapatrová knihovna, lékárna, společenská hala a dokonce i bar, kde si člověk může dát asi nejlevnější Guiness v Dublinu.

Většina tříd, kde probíhala výuka, už ale neposkytovala takový komfort. Třídy byly oproti ostatním místnostem kampusu poměrně zastaralé s mnohdy velmi nepohodlnými židlemi.

Tereza

průměrné hodnocení je 4 z 5

Dublin City University je rozdělena na 3 kampusy: Glasnevin Campus, St Patrick's Campus a All Hallows Campus. Prostředí celé univerzity bylo velmi milé, profesoři i zbylý personál byli vstříní a ochotní se vším pomoci.
V rámci mého studia jsem navštěvovala všechny tři kampusy a každý byl pro něco speciální. Na Glasnevin kampusu to rozhodně nejvíce žilo: svou základnu zde měla většina studentských spolků, také se zde neustále konaly nejrůznější akce. St Patrick's kampus byl moderně zařízen, nebyl však tolik v centru dění. A All Hallows kampus svou historickou atmosférou připomínal Oxford či Cambridge a člověk si zde připadal jako na univerzitě kterou zná pouze z filmů.
Každý kampus měl také svou menzu i knihovnu a menší či větší společenské prostory ve kterých mohou studenti trávit svůj volný čas.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University College Cork

Cork

FF, PF

detail

National University of Ireland, Galway

Galway

PF, FF

detail

Maynooth University

Maynooth

PřF, FF

detail

Trinity College Dublin

Dublin

FF, FSV, PřF, MFF, PF

detail

St Patrick´s College Maynooth

Maynooth

KTF

detail

University College Dublin

Dublin

FSV, FF, PF

detail

University of Limerick

Limerick

FSV, FHS, FF, PřF

detail
bottom of page