top of page

University of Strasbourg

4.png

Strasbourg

University of Strasbourg

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

16

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Marie

průměrné hodnocení je 4 z 5

Lékařská fakulta sídlí ve starší budově ze šedesátých let, výuka probíhala v novější budově „Forum“ nebo v učebnách v areálu nemocnice Hôpital Civil. Nemocnice jsou ve Štrasburku dvě: Hôpital Civil (v centru města) a Hautepierre (dostupná tramvají).
První den stáže se vždy dostavte na sekretariát dané kliniky, kde vám vysvětlí, u koho přesně budete stážovat, vytvoří vám jmenovku, půjčí plášť a pomůžou vám s orientací na oddělení. Paní sekretářky byly velmi nápomocné.

Pár organizačních rad:
- Už cca dva dny před začátkem vaší první stáže si zažádejte o zaměstnaneckou kartu „carte sésame“, a to v Accueil sûreté v budově Bâtiment prévention, pokud začínáte stáž v Hôpital Civil nebo v Accueil sûreté hned vlevo u vchodu v nemocnici Hautepierre. Karta vám umožní pohyb po areálu nemocnice a platbu obědů. Nám tyto informace bohužel místní koordinátorka nesdělila, protože se nejedná o fakultní záležitost.
- Sledujte pečlivě online rozvrh, stávalo se, že nám zrušili teoretickou výuku těsně před začátkem hodiny.
- Ve Francii je normální v nemocnici pracovat i v sobotu dopoledne – je možné, že na některých stáží vás požádají ať přijdete.
- Požádejte první den stáže francouzské studenty, aby vás přidali do jejich FB/Whatsapp skupiny, kterou zakládají pro studenty stážující na stejném oddělení nebo klinice. Budete takto v obraze ohledně konání ranní výuky (kdy, kde, jaké téma), simulační výuky, seminářů pro celé oddělení. Paní sekretářky klinik mnohdy neměly e-mailové adresy Erasmus studentů a organizační informace jsme nedostávali.

Barbora

průměrné hodnocení je 4 z 5

Nestudovala jsem přímo na Université de Strasbourg, ale na přidružené vysoké škole Sciences Po. Budova Sciences Po, kde probíhala veškerá výuka, byla nově zrekonstruovaná. Všude byly cedule s plánem budovy, takže jednotlivé třídy a posluchárny se daly docela dobře najít. V přízemí navíc fungovala recepce, kde byli vždy nápomocní. Výuka samotná byla kvalitní.
Organizace občas pokulhávala, především co se týkalo rozvrhů. Často jsem nebyla informována o tom, že byla přednáška zrušena nebo přesunuta do jiné učebny.
Paní, která měla na starosti zahraniční studenty a všechny jejich potřeby, byla nápomocná a rychle odpovídala na emaily ohledně jakýchkoliv dotazů.

Magdaléna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Faculté des Sciences Sociales (budova Patio V) se nachází v příjemné studentské čtvrti Esplanade s nemálem hospůdek, pekáren a dokonce i jedním kostelem. Prostory fakulty jsou prosvětlené a klidné. V moderním a aktuálně i rekonstruovaném kampusu je vše blízko sebe (nebo v dochozí vzdálenosti): knihovny a kupříkladu i sportovní centrum, kde si z úžasně široké nabídky můžete zapsat až pět sportovních aktivit, kredity za ně sice neobdržíte, ale o to méně vás bude tížit, když zrovna vynecháte hodinu. Budovy jsou rozestavěny kolem rozlehlých travnatých ploch, kde při hezkém počasí (které je krom zimy v podstatě pravidlem), po 120-180 minutových přednáškách, rychle načerpáte energie. Skoro denně přede dveřmi obdržíte letáček informující vás o stávce či protestu a asi tak jednou měsíčně narazíte na studenty připravující crêpes.
Jediné, co vás snad může překvapit je chlad v zimních měsících a pravidelně nefungující dámské toalety, kdy se pak z pánských stávají sdílené.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Moderní univerzita s trochu chaotickým systémem fakult, škol, institutů, ústavů apod v různém hiararchickém vztahu. Prostory záleží dle fakulty, ale většina v modreních budovách, některé zrovna v rekonstrukci. Velmi příjemný kampus kousek od hostorického centra města. Systém fungování velmi složitý, vše se zařizuje spíše přes individuální domluvu a pochůzky.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Reunion Island

Saint-Denis

FF

detail

University Paris-Est Creteil

Paříž

PřF, FSV, FF, PedF

detail

Polytech Grenoble

Grenoble

MFF, PřF

detail

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

Paris

FF, FSV

detail

Université Paris Cité

Paříž

FF, FHS, PedF, 1.LF

detail

Paris Dauphine University

Paříž

FSV

detail

University of Évry Val d'Essonne

Essonne

FTVS

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paříž

FSV, FF

detail

Université Grenoble Alpes

Grenoble

detail

University Paris 13

Paris

MFF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail
bottom of page