top of page

University of Strasbourg

4.png

Strasbourg

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Strasbourg

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

3 závěrečných zpráv

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Magdaléna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Faculté des Sciences Sociales (budova Patio V) se nachází v příjemné studentské čtvrti Esplanade s nemálem hospůdek, pekáren a dokonce i jedním kostelem. Prostory fakulty jsou prosvětlené a klidné. V moderním a aktuálně i rekonstruovaném kampusu je vše blízko sebe (nebo v dochozí vzdálenosti): knihovny a kupříkladu i sportovní centrum, kde si z úžasně široké nabídky můžete zapsat až pět sportovních aktivit, kredity za ně sice neobdržíte, ale o to méně vás bude tížit, když zrovna vynecháte hodinu. Budovy jsou rozestavěny kolem rozlehlých travnatých ploch, kde při hezkém počasí (které je krom zimy v podstatě pravidlem), po 120-180 minutových přednáškách, rychle načerpáte energie. Skoro denně přede dveřmi obdržíte letáček informující vás o stávce či protestu a asi tak jednou měsíčně narazíte na studenty připravující crêpes.
Jediné, co vás snad může překvapit je chlad v zimních měsících a pravidelně nefungující dámské toalety, kdy se pak z pánských stávají sdílené.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Moderní univerzita s trochu chaotickým systémem fakult, škol, institutů, ústavů apod v různém hiararchickém vztahu. Prostory záleží dle fakulty, ale většina v modreních budovách, některé zrovna v rekonstrukci. Velmi příjemný kampus kousek od hostorického centra města. Systém fungování velmi složitý, vše se zařizuje spíše přes individuální domluvu a pochůzky.

Barbora

průměrné hodnocení je 4 z 5

Nestudovala jsem přímo na Université de Strasbourg, ale na přidružené vysoké škole Sciences Po. Budova Sciences Po, kde probíhala veškerá výuka, byla nově zrekonstruovaná. Všude byly cedule s plánem budovy, takže jednotlivé třídy a posluchárny se daly docela dobře najít. V přízemí navíc fungovala recepce, kde byli vždy nápomocní. Výuka samotná byla kvalitní.
Organizace občas pokulhávala, především co se týkalo rozvrhů. Často jsem nebyla informována o tom, že byla přednáška zrušena nebo přesunuta do jiné učebny.
Paní, která měla na starosti zahraniční studenty a všechny jejich potřeby, byla nápomocná a rychle odpovídala na emaily ohledně jakýchkoliv dotazů.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Reunion Island

Saint-Denis

FF

detail

University Paris-Est Creteil

Paříž

PřF, FSV, FF, PedF