University of Strasbourg

4.png

Strasbourg

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Strasbourg

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

3 závěrečných zpráv

12

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Magdaléna

4.0average rating is 4 out of 5

Faculté des Sciences Sociales (budova Patio V) se nachází v příjemné studentské čtvrti Esplanade s nemálem hospůdek, pekáren a dokonce i jedním kostelem. Prostory fakulty jsou prosvětlené a klidné. V moderním a aktuálně i rekonstruovaném kampusu je vše blízko sebe (nebo v dochozí vzdálenosti): knihovny a kupříkladu i sportovní centrum, kde si z úžasně široké nabídky můžete zapsat až pět sportovních aktivit, kredity za ně sice neobdržíte, ale o to méně vás bude tížit, když zrovna vynecháte hodinu. Budovy jsou rozestavěny kolem rozlehlých travnatých ploch, kde při hezkém počasí (které je krom zimy v podstatě pravidlem), po 120-180 minutových přednáškách, rychle načerpáte energie. Skoro denně přede dveřmi obdržíte letáček informující vás o stávce či protestu a asi tak jednou měsíčně narazíte na studenty připravující crêpes.
Jediné, co vás snad může překvapit je chlad v zimních měsících a pravidelně nefungující dámské toalety, kdy se pak z pánských stávají sdílené.

Kateřina

4.0average rating is 4 out of 5

Moderní univerzita s trochu chaotickým systémem fakult, škol, institutů, ústavů apod v různém hiararchickém vztahu. Prostory záleží dle fakulty, ale většina v modreních budovách, některé zrovna v rekonstrukci. Velmi příjemný kampus kousek od hostorického centra města. Systém fungování velmi složitý, vše se zařizuje spíše přes individuální domluvu a pochůzky.

Barbora

4.0average rating is 4 out of 5

Nestudovala jsem přímo na Université de Strasbourg, ale na přidružené vysoké škole Sciences Po. Budova Sciences Po, kde probíhala veškerá výuka, byla nově zrekonstruovaná. Všude byly cedule s plánem budovy, takže jednotlivé třídy a posluchárny se daly docela dobře najít. V přízemí navíc fungovala recepce, kde byli vždy nápomocní. Výuka samotná byla kvalitní.
Organizace občas pokulhávala, především co se týkalo rozvrhů. Často jsem nebyla informována o tom, že byla přednáška zrušena nebo přesunuta do jiné učebny.
Paní, která měla na starosti zahraniční studenty a všechny jejich potřeby, byla nápomocná a rychle odpovídala na emaily ohledně jakýchkoliv dotazů.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University Paris 13

Paris

MFF, FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail

National Institute of Oriental Languages and Civilizations

Paris

FF

detail

Muséum national d´histoire naturelle

Paris

PřF

detail

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

Paris

FF, FSV

detail

École Normale Supérieure

Paris

FF, FSV

detail

ESCE International Business School

Paris

FSV

detail

ISIT - Institute of Intercultural Management and Communication

Paris

FF

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

National School of Palaeography and Archival Studies

Paris

FF

detail

University of Marne-la-Vallée

Paris

FF

detail

Institut Protestant de Théologie

Paris

ETF

detail