top of page

University of Portsmouth

4.png

Portsmouth

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Portsmouth

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

2 závěrečných zpráv

10

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Monika

průměrné hodnocení je 5 z 5

University of Portsmouth má moderně vybavené prostory, učebny a zákoutí, kde se dá studovat. Výjimečná byla určitě tím, že nabízela podporu studentů v průběhu celého akademického roku, ať už ve studijních problémech či těch spojených s žitím v jiné zemi.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

University of Portsmouth je skvělá v tom, že se nejedná o uzavřený kampus, ale jednotlivé budovy a fakulty jsou rozprostřené po celém městě, se středem v centru. Všechno je v pochozí vzdálenosti, takže docházení na přednášky je bez zdlouhavé cesty MHD a i s příjemnou procházkou.
Prostory jsou velmi moderně vybavené, možná i proto, že v Anglii není školství hrazeno státem, takže vysoké školy mají více peněz, které mohou investovat do vybavení. V sociologických předmětech jsme sice nechodili nikam na praxe, ale kamarádi z jiných oborů (biochemie, medicína, marine biology, computer science...) měli výuku plnou laboratorních prací, výletů atd.
Naprosto skvělá byla knihovna. Tři patra nabitá knihami rozdělená podle levelu hluku, který student preferuje. V knihovně jsou různé druhy sezení (uzavřené "boxy", dlouhé stoly, lavičky, sedačky, gauče...), mini kantýna, a z technologie různé velikosti tiskáren (až po tiskárny posterů), laptopy a počítače. Pokud kniha nebyla přístupná v knihovně fyzicky, tak byla často přístupná v online databázi knihovny, která je taky velmi, velmi velká.
Na víc místech po kampusu (čtyřech) je možné půjčit si notebook, maximálně teda na 24 hodin, ale když klekne elektronika, tak se bez problému dá půjčit náhrada.
Lidé. Lidé byli rozhodně obrovskou součástí celého zážitku. Jak zaměstnanci univerzity, tak i studenti a studentské spolky byli všichni neskutečně vstřícní, přátelští a ochotni pomoci.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

ISAJE (International Society of Addiction Journal Editors)

1.LF

detail

Staffordshire University

Stoke-on-Trent

FSV

detail

St Mary's University, Twickenham

Twickenham

ETF

detail

University of Wolverhampton

Wolverhampton

1.LF

detail

University of Hull