top of page

University of Porto

4.png

Porto

University of Porto

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

11 závěrečných zpráv

49

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kristýna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Studovala jsem na sportovní fakultě Univerzity Porto. Budova sportovní fakulty je sice trochu starší a s opravami střechy (když hodně pršelo, kýblů na odkapávající vodu nebylo málo :D ) a jiných věcí si tam moc hlavu nedělají :D, ale je plně vybavena všemi potřebnými sportovišti pro výuku (atletický ovál, bazén, gymnastická tělocvična,...). Takže nemusíte kvůli výuce dojíždět na jiná místa. Vše probíhá na jednom místě. První den mě i překvapili místní záchody, které byly jen mísy bez prkýnek, ale nebojte, všude jinde po Portugalsku už najdete záchody normální. Je zde i menza, kde je pro studenty levná strava v podobě hlavního chodu (výběr ze 3 jídel), polévky a zákusku či ovoce. Do menzy můžete jít také jako studenti Univerzity v Portu i do jakékoliv jiné fakulty této školy. Přímo v budově školy není žádné ubytování, ale v blízkém okolí jsou jak studentské koleje tak i levné soukromé ubytování. V prostorách školy je také spousta míst k sezení se stoly a mimo jiné také knihovna, kde je možné studovat a půjčit si knihy. Pozor, zapůjčení knihy je zde pouze na týden s možností 2x výpůjčku prodloužit na další týden. Na chodbě jsou také dvě mikrovlnky, takže si můžete ohřát svoje vlastní jídlo.

Kristýna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Čistá a vybavená universita

Viktor

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita byla opravdu skvělá. Lokalizována v překrásném historickém městě Porto. Čas jsem trávil v laboratořích, jejichž vybavení bylo na velké úrovni a personál univerzity velmi nápomocný.

Natálie

průměrné hodnocení je 5 z 5

FEUP byl krásný velký a moderní komplex, kde jsem velmi ráda trávila čas. K dispozici bylo více jídelen a student si tak vybral, kde chce jíst a vše bylo za velmi dostupnou cenu (pro studenty dané fakulty za 2,45 euro). Jediné, co bych vytkla je platba pouze v hotovosti a menu, které bylo vždy v portugalštině i přes velký počet zahraničních studentů. Poblíž byl velký market Continente, kam si studenti chodili též kupovat oběd, svačinu či si dali kávu v mezipauze. Mimo to, komplex fakulty disponoval kavárnami a automaty na jídlo a pití. FEUP vlastní velkou cca šestipatrovou knihovnu, kde se velmi dobře pracuje, ale zejména ve zkouškovém období bývá problém najít místo. Studenti i učitelé byli velmi přátelští, nápomocní a ochotní. Spíše než autority se prezentovali milým a přátelským přístupem, což nám, jakožto zahraničním studentům usnadnilo adaptaci na nové prostředí a systém.

Lucie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory fakulty byly poměrně moderní, poněkud zbytečně složité co se architektonické stránky týká a na stěnách i dlažbě byl znát vysoký stupeň opotřebování. Všechny učebny však byly vybaveny projektory, které vyučující aktivně využívali. Oceňuji také přehledné značení jednotlivých místností, protože vím, že to nebývá samozřejmostí. U fakulty se nachází velká jídelna s možností zakoupení jídla i o víkendech a ve večerních hodinách. Kromě toho disponuje budova také snackbarem, velkou knihovnou a odpočinkovou místností, kam mají ale studenti omezený přístup.

Iveta

průměrné hodnocení je 5 z 5

První, co mě na univerzitě překvapilo, byla skvělá organizace. Všichni mi říkali, že v Portugalsku mám očekávat neorganizovaný přístup, hodiny pouze v portugalštině a ignoraci ze strany vedení, ale opak byl pravdou. Už při zasílání potřebných dokumentů rychle komunikovali přes e-mail. Po příjezdu bylo připraveno oficiální přivítání všech erasmáků na fakultě, byl nám představen harmonogram roku a taky nám bylo sděleno, že na nás budou kladeny nároky stejné jako na místní studenty. Na fakultě je jedna pracovnice, která se výhradně stará o erasmáky a se vším pomůže.
Univerzita má tři hlavní oblasti, kde se sdružují fakulty, naše fakulty byla mimo centrem, ale dostupná pár minut metrem. Fakulta sídlí v nově postavené budově. Některé učebny jsou jako posluchárny, většina učeben však vypadá, jak jsme zvyklí na středních školách, díky čemuž se lépe zapojíte do výuky a komunikace s učitelem.

Vojtěch

průměrné hodnocení je 5 z 5

Největší rozdíl v prostředí jako takovém byl určitě v tom, že narozdíl od UK v Praze je spoustu fakult koncentrováno v jednom velkém areálu univerzitních budov, takže je to taková univerzitní čtvrť na okraji centra Porta. Vnitřní prostory se ničím extra nevyjímají, ale velice praktické mi přišlo velké množství stolů s místy k sezení na chodbách a před učebnami, kde je možné samostatně studovat, ale také se třeba najíst nebo jednoduše pokecat s ostatními. Příjemným bonusem je také "kafeterie" přímo v budově fakulty, která nabízí spoustu menších snacků, ale také výběr z více hlavních jídel v době oběda.

Eliška

průměrné hodnocení je 5 z 5

Fakulta byla situovaná vedle rozsáhlého parku, nedaleko centra Porta. Byla poněkud méně vybavená než FaF v Hradci Králové. Během studijního pobytu jsem se dostala i do laboratoře a podílela se na výzkumu. Měla jsem svůj vlastní prostor ve společné místnosti pro PhD studenty a pregraduální studenty. Všichni jsme vzájemně spolupracovali a profesoři byli neustále k dispozici.

Natália

průměrné hodnocení je 3 z 5

Univerzita v Porte je na tom kvalitou horšie než tá naša na Karlovke (v obore ekonomie, ostatné neviem porovnať). Čo je výhoda, tak to je veľký výber predmetov v angličtine avšak ak sa predmety zaplnia a nemajú vôbec veľké kapacity pri zvyšujúcom sa počte erasmus študentov, musia si študenti vybrať iné predmety, ktoré zostali. Častokrát došlo k tomu, že študenti si museli dať predmety, ktoré ich vôbec nezaujímali.
Čo sa týka budovy, je to siva podlhovastá budova s červenými dekoráciami, vyzeralo to trošku zvláštne.

Lucie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita byla veliká, rozdělená do několika budov a pater, ale vše bylo přehledně popsáno. Veškeré prostory, ve kterých jsem se pohybovala, byly nové včetně vybavení.

Lucie

průměrné hodnocení je 3 z 5

Studovala jsem na University of Porto Science Faculty, kde se jednotlivé budovy, kde sídlily departmenty, velice lišily. Já studovala převážně v chemické budově, která byla starší a bylo znát, že i vybavení není již odpovídající dnešním moderním potřebám. Každopádně na kvalitě kurzů, které jsem na této univerzitě vykonávala, se starší vybavení neodráželo. Laboratoře byly stroze vybavené, ale obsahovaly vše důležité. Některé budovy, které jsem měla možnost navštívit, byly nové nebo nově zrekonstruované. Bohužel v celém kampusu byla jen jedna velmi malá studentská jídelna, která byla velice přeplněna. celkově na mě univerzita nepůsobila moc příjemně, ale vše potřebné se zde nacházelo.

0

11 hodnocení

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Trás-os-Montes and Alto Douro

Vila Real

PřF

detail

University of Évora

Évora

PřF

detail

Catholic University of Portugal

Lisbon, Braga Porto and Viseu

FSV, PF

detail

Institute of Education and Sciences

Lisbon

PedF

detail

University of Coimbra

Coimbra

FSV, PřF, 1.LF, 3.LF, FTVS, FaF, LFP, FF

detail

University of Algarve

Algarve

FSV

detail

Nova University of Lisbon

Lisbon

FSV, PřF, PedF, PF, 2.LF, FF, LFP

detail

Higher School of Nursing of Lisbon

Lisbon

3.LF

detail

Universidade da Beira Interior

Covilhã

FTVS

detail

Surf Travel s.r.o. - Sucursal em Portugal

?

FHS, FTVS

detail

Polytechnic Institute of Lisbon

Lisbon

PedF

detail

University of Lisboa

Lisbon

FSV, PřF, MFF, 2.LF, PF, FTVS, FF, LFP

detail
bottom of page