top of page

University of Padova

4.png

Padova

University of Padova

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

25

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Mariana

průměrné hodnocení je 3 z 5

Padova je výjimečná jak architekturou tak lokalitou. Benátky jsou vzdálené jenom 35 min vlakem. Historické centrum Padovy je velice krásné.

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzitě v Padově je více než 800 let (byla založena 1222) a je tak pátou nejstarší univerzitou na světě. Historické prostory univerzity (zejména pak hlavní budova, Palazzo Bo), jsou pak překrásné, což oceníte i během hodin. Místnosti a knihovny jsou pak všechny vybavené wifi (klasicky eduroamem jako u nás v ČR) a klimatizací. O něco horší je to s dostupností zásuvek, ty nejsou bohužel k dispozici ve všech učebnách (popř. jen pomálu).
Jinak je však vybavení srovnatelné s ČR. Pokud by vás zajímala historie univerzity, UNIPD organizuje prohlídky zmíněného Palazzo Bo, takže si můžete projít všechny historické sály a místnosti, kde učil např. Galileo Galilei (a hromada dalších známých absolventů a učitelů univerzity). Další inspirující osobností spojenou s University of Padova je Elena Lucrezia Cornaro, první žena, která v historii získala univerzitní titul, a to právě v Padově. Má v Padově rovněž sochu a je tu pohřbená.

Anna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Padovská univerzita je jednou z nejstarších univerzit na světě. Fakulta politologie, mezinárodních vztahů a práva leží v nádherném historickém centru Padovy, bohužel je tak ale oddělená od univerzitního kampusu, který není přímo v centru. Budovy zvenčí vypadají zašle, uvnitř je ale naštěstí nové vybavení a technika. Po celé Padově je rozeseto několik studoven a krásných knihoven.

Ondřej

průměrné hodnocení je 5 z 5

Andrea

průměrné hodnocení je 4 z 5

Padovská univerzita je jedna z nejstarších na světě a studovat v budově, kde kdysi vyučoval i Galileo Galilei má své kouzlo, historie tu na vás dýchá z každého koutu. Jako studentka SPGI (Dipartamento di Scienze politiche, giuridiche e studi internazionali) jsem měla vyučování ve více budovách, záleželo na konkrétním předmětu – 2 ze tří jsem měla v nejstarší budově univerzity Palazzo Bo, 3. (a také jeden předmět, který jsem si následně vyměnila) v budovách nacházejících se v ulici Via del Santo (kde je také hlavní sídlo fakulty). Prostory univerzity jsou tedy dost rozmanité, někde učebna vypadá jako krásné muzeum, někde zas velmi moderně. Ve starších učebnách je často nevýhodou sezení na židlích, které nemají stolek/plochu na psaní či odložení notebooku.

Denisa

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita je dobře vybavená. Laboratoře jsou moderní.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Ferrara

Ferrara

1.LF

detail

UniCamillus - Saint Camillus International University of Health and Medical Sciences

Řím

3.LF

detail

University of Salerno

Salerno

FSV

detail

Gesundheitsbezirk Brixen - Krankenhaus Sterzing

Sterzing

2.LF

detail

University of Bergamo

Bergamo

MFF

detail

Pontificio Collegio Nepomuceno

Řím

KTF

detail

University of Sassari

Sassari

2.LF, 3.LF, FaF, LFP

detail

University of Teramo

Teramo

PF

detail

Facoltà Valdese di Teologia

Řím

ETF

detail

Museo di Roma in Trastevere

Řím

KTF

detail

University of Siena

Siena

FF, PřF, FSV, PF

detail

University of Turin

Turin

PřF, PedF

detail
bottom of page