University of Hamburg

4.png

Hamburg

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Hamburg

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Daniel

5.0average rating is 5 out of 5

Hamburská univerzita se až na výjimky nachází v centru města, tudíž není složité se k ní dostat. Já jsem většinu času na univerzitě trávil právě v této oblasti na hlavním kampusu. Pár praktických výhod, co mě ihned napadne, je velké množství menz na hlavním kampusu, kde se člověk může v jedné z nich stravovat plně nejen vegetariánsky, ale dokonce i vegansky. Dále mě napadá také velké množství knihoven na hlavním kampusu, člověk tedy nikdy nemá problém si někam "zalézt" a soustředit se na studium apod. Nedaleko univerzity je zároveň úžasný park Planten un Blomen, kde lze (především v létě) trávit pauzy mezi hodinami či celé odpoledne se spolužáky.
Co se samotné univerzity týče, v hlavní a historické budově jsem byl jen jednou, jinak jsem čas trávil převážně v budově, které se říká WiWi-Bunker. Studiu a vyučování místo dle mého plně vyhovuje (až na některé místnosti, které jsou bez oken, což jsem sám zažil, ale nijak extrémně mě to netrápilo), přičemž naplno bylo možnost využít i hybridní výuky. Asi to nebude úplně styl pro všechny, já sám znám hezčí univerzity. Ale když poznáte Hamburg jako takový a lidi, kteří v něm žijí, tak Vám univerzita do celého města úplně krásně zapadne a nedokážete si ji pomalu představit jinak.

Eliška

5.0average rating is 5 out of 5

Skvělá zkušenost. Moderní škola a perfektní přístup jednotlivých profesorů. Nejvíce se mi líbilo, že jednotlivé učebny, knihovny a menzy byly v jednom kampusu v centru města.

Josef

2.0average rating is 2 out of 5

Asi nejvíc charakteristickou zkušeností s Univerzitou v Hamburku byla pomalá a v některých případech až chaotická komunikace ze strany administrativy školy.

Univerzita v Hamburku má poměrně příjemný, nicméně nevzhledný kampus, kde velkou výhodou bylo několik jídelen a kaváren. Bohužel, většinu přednášek jsem strávil v učebnách bez oken a s velmi špatnou ventilací, což bylo v přípaě tříhodinových přednášek velmi únavné.

Jan

2.0average rating is 2 out of 5

Velká a velmi internacionální univerzita, moderní vybavení, avšak ohyzdné budovy připomínající spíš bunkr (ano, skutečně tomu tak i říkají), než školu.
Velká výtka se týká covidových restrikcí (což je vina univerzity pouze částečně). Nutnost používání respirátorů ve třídách, chvíli výuka úplně on-line, neustálé kontroly při vstupu do budovy apod. To bylo velmi skličující.

Kristýna

5.0average rating is 5 out of 5

Jako první, co mne napadne, když se řekne Universität Hamburg, je klidné prostředí v centru města, komplex několika moderních i historických budov, kde se potkávají studenti různých fakult i oborů a to ať už zahraniční či místní. Budova Právnické fakulty patří k nejmodernějším budovám v areálu, celá je prosklená a vytvarovaná do kvádru. Uvnitř se kromě učeben a přednáškových sálů nachází i knihovna s mnoha svazky. Výjimečnost jsem spatřovala především v umístění, které, jak už jsem psala výše, bylo v centru města, a nacházelo se v okolí jiných fakult. V areálu bylo kromě univerzitních budov i spousta menz či kaváren, kde se dalo posadit a případně se i učit nejen v čase oběda. Vybavení Právnické fakulty bylo standardní. Vzhledem k tomu, že naprostá většina studentů používá notebook při výuce, ocenila bych více zásuvek v učebnách. Jinak si myslím, že učebny byly velmi pěkné, jednoduché, ale zároveň se v nich studenti cítili komfortně.

Klára

average rating is 0 out of 5

Univerzita Hamburg je velice dobře organizovaná i přátelská. Na Právnické fakultě je velice dobře vybavená a moderní knihovna. V celém kampusu je více menz, knihoven a míst ke studiu i odpočinku.

Beata

5.0average rating is 5 out of 5

UKE je veľmi moderná, či už nemocnica alebo campus samotný. Všetko sa nachádza v jednom obrovskom areáli takže počas dňa v škole človek nachodí kľudne 10tisíc krokov ale nikam nemusí cestovať, čo je výhoda oproti 1.LF v Prahe. Všetko funguje na čipovú kartu (dochádzka, jedáleň, odomykanie, bufet).

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

University of Koblenz-Landau

Koblenz

FF, PřF

detail

Catholic University of Applied Sciences of North Rhine Westphalia

Köln

FF

detail

Leipzig University

Leipzig

FSV, PřF, MFF, 3.LF, PF, FTVS, ETF, FF

detail

Klinikum Chemnitz GmbH

Chemnitz

1.LF

detail

University of Cologne

Cologne

PedF, FF, 1.LF, FSV

detail

Eurozyto GmbH

Königstein im Taunus

LFHK

detail

Spinnerei Betriebsgesellschaft mbH

Leipzig

KTF

detail

Zittau/Görlitz University of Applied Sciences

Zittau

PřF, FF, FHS