top of page

University of Hamburg

4.png

Hamburg

University of Hamburg

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

8 závěrečných zpráv

29

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Viktorie

průměrné hodnocení je 5 z 5

University of Hamburg je moderní univerzita. Fakulty jsou blízko u sebe a téměř v centru města. Konkrétně sportovní fakulta byla dobře vybavená s několika laboratořemi.

Kristýna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Jako první, co mne napadne, když se řekne Universität Hamburg, je klidné prostředí v centru města, komplex několika moderních i historických budov, kde se potkávají studenti různých fakult i oborů a to ať už zahraniční či místní. Budova Právnické fakulty patří k nejmodernějším budovám v areálu, celá je prosklená a vytvarovaná do kvádru. Uvnitř se kromě učeben a přednáškových sálů nachází i knihovna s mnoha svazky. Výjimečnost jsem spatřovala především v umístění, které, jak už jsem psala výše, bylo v centru města, a nacházelo se v okolí jiných fakult. V areálu bylo kromě univerzitních budov i spousta menz či kaváren, kde se dalo posadit a případně se i učit nejen v čase oběda. Vybavení Právnické fakulty bylo standardní. Vzhledem k tomu, že naprostá většina studentů používá notebook při výuce, ocenila bych více zásuvek v učebnách. Jinak si myslím, že učebny byly velmi pěkné, jednoduché, ale zároveň se v nich studenti cítili komfortně.

Klára

průměrné hodnocení je null z 5

Univerzita Hamburg je velice dobře organizovaná i přátelská. Na Právnické fakultě je velice dobře vybavená a moderní knihovna. V celém kampusu je více menz, knihoven a míst ke studiu i odpočinku.

Beata

průměrné hodnocení je 5 z 5

UKE je veľmi moderná, či už nemocnica alebo campus samotný. Všetko sa nachádza v jednom obrovskom areáli takže počas dňa v škole človek nachodí kľudne 10tisíc krokov ale nikam nemusí cestovať, čo je výhoda oproti 1.LF v Prahe. Všetko funguje na čipovú kartu (dochádzka, jedáleň, odomykanie, bufet).

Daniel

průměrné hodnocení je 5 z 5

Hamburská univerzita se až na výjimky nachází v centru města, tudíž není složité se k ní dostat. Já jsem většinu času na univerzitě trávil právě v této oblasti na hlavním kampusu. Pár praktických výhod, co mě ihned napadne, je velké množství menz na hlavním kampusu, kde se člověk může v jedné z nich stravovat plně nejen vegetariánsky, ale dokonce i vegansky. Dále mě napadá také velké množství knihoven na hlavním kampusu, člověk tedy nikdy nemá problém si někam "zalézt" a soustředit se na studium apod. Nedaleko univerzity je zároveň úžasný park Planten un Blomen, kde lze (především v létě) trávit pauzy mezi hodinami či celé odpoledne se spolužáky.
Co se samotné univerzity týče, v hlavní a historické budově jsem byl jen jednou, jinak jsem čas trávil převážně v budově, které se říká WiWi-Bunker. Studiu a vyučování místo dle mého plně vyhovuje (až na některé místnosti, které jsou bez oken, což jsem sám zažil, ale nijak extrémně mě to netrápilo), přičemž naplno bylo možnost využít i hybridní výuky. Asi to nebude úplně styl pro všechny, já sám znám hezčí univerzity. Ale když poznáte Hamburg jako takový a lidi, kteří v něm žijí, tak Vám univerzita do celého města úplně krásně zapadne a nedokážete si ji pomalu představit jinak.

Eliška

průměrné hodnocení je 5 z 5

Skvělá zkušenost. Moderní škola a perfektní přístup jednotlivých profesorů. Nejvíce se mi líbilo, že jednotlivé učebny, knihovny a menzy byly v jednom kampusu v centru města.

Josef

průměrné hodnocení je 2 z 5

Asi nejvíc charakteristickou zkušeností s Univerzitou v Hamburku byla pomalá a v některých případech až chaotická komunikace ze strany administrativy školy.

Univerzita v Hamburku má poměrně příjemný, nicméně nevzhledný kampus, kde velkou výhodou bylo několik jídelen a kaváren. Bohužel, většinu přednášek jsem strávil v učebnách bez oken a s velmi špatnou ventilací, což bylo v přípaě tříhodinových přednášek velmi únavné.

Jan

průměrné hodnocení je 2 z 5

Velká a velmi internacionální univerzita, moderní vybavení, avšak ohyzdné budovy připomínající spíš bunkr (ano, skutečně tomu tak i říkají), než školu.
Velká výtka se týká covidových restrikcí (což je vina univerzity pouze částečně). Nutnost používání respirátorů ve třídách, chvíli výuka úplně on-line, neustálé kontroly při vstupu do budovy apod. To bylo velmi skličující.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Paracelsus Medizinische Privatuniversität (PMU)

Salcburk

1.LF

detail

Leipzig University

Lipsko

1.LF, FaF, FF, FSV, ETF, MFF, FTVS

detail

Stuttgart Media University

Stuttgart

FF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

FF, FHS, LFP, MFF, FTVS, 3.LF, HTF, 2.LF, LFHK, KTF, PedF, PF, PřF, 1.LF, FSV, FaF, ETF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Goethe Universität Frankfurt am Main

Frankfurt am Main

FF, PF, FSV, PřF, MFF

detail

University of Münster

Münster

FF, KTF, FTVS, 2.LF, FSV, ETF, PF

detail

Martin Luther University Halle-Wittenberg

Halle

PřF, FF, PedF

detail

Universität Hamburg

Hamburg

detail

Ludwig Maximilians University Munich

Munich

FF

detail

Leipzig University

Lipsko

FF, FSV, FTVS, PF, PřF, MFF, ETF, 3.LF

detail

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail
bottom of page