top of page

University of Bologna

4.png

Bologna

University of Bologna

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

12 závěrečných zpráv

51

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Martin

průměrné hodnocení je 4 z 5

Přednášky probíhaly v krásných historických budovách boloňské univerzity. Výhodou bylo umístění v centru města.

Vojtěch

průměrné hodnocení je 5 z 5

Boloňa je podle mě nejvíc studentské město, které si člověk může představit. Všechno společenské a kulturní dění se točí okolo univerzity, která je po všech stránkách jednou z největších dominant města. Univerzita se rozkládá v podstatě po celém městě, ale nejvíce fakult sociálních věd je ve „Via Zamboni“, což bylo místo, které celý pobyt definovalo. Krásné historické domy, lemovány nekonečnými podloubími a moderně vybavené interiéry spolu tvořily dokonalou studentskou atmosféru.


Andrea

průměrné hodnocení je 4 z 5

L´amore. Alma mater. Boloňská univerzita je nejstarší v Evropě. Vyskytnout se tedy v jejích prostorech a docházet každý den na Piazza San Giovanni in Monte, obědvat se spolustudujícími na dvorku, koukat na krásné sloupy, starou studnu, nadýchávat středověkou atmosféru,...těžko se mi s tím loučilo.
Univerzita je rozprostřena po značné části centra Boloně. Má spoustu studoven a knihoven, kde se dá zašít. Po cestě je spousta kaváren, kde se dá zastavit na rychlé "un caffe". Město je relativně malé, takže za chvíli budete každý den potkávat nějaké své známé.

Mafalda

průměrné hodnocení je 4 z 5

Uni Bolo is a beautiful university most of the time. The classes you will take are most surely not from one institute only so you will walk through the city in between classes to then study in incredible buildings and beautiful halls.
I had 2 really really good professors and one was whatever. The examinations are quite easy if you are okay with oral exams. Mostly it's reading some books and then talking about it in relation to the course.
The administration is messy and sometimes unhelpful, so you have to come with patience.

Jana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Bolognská universita je velmi podobná Karlově universitě z hlediska organisace a prostor. Universita je "zvyklá" na erasmus studenty a s organizací pobytu tak nebyl žádný problém.

Michaela

průměrné hodnocení je 4 z 5

Studovat na nejstarší univerzitě bylo skvělé. Prostory byly perfektně vybavené i pro studenty, kteří studovali online.

Manuel

průměrné hodnocení je 5 z 5

First of all, Alma Mater Studorium Universita di Bologna is the oldest university in the world, the tradition and the history of its campuses and buildings is really unique. Not everyone has had the opportunity to say: I study at the oldest university in the world. And when you are there, in its classrooms, in its libraries and in the fascinating city of Bologna, you understand how it has endured all these centuries and has received students from all over the world. Many of the buildings that house the university institutes preserve the old style and architecture of the Renaissance, or some a little older, this contrasts with the more modern classrooms but in general all the places where you take classes and study have everything you need.

Klára

průměrné hodnocení je 5 z 5

Výborní vyučující, zajímavé předměty, nádherné prostory univerzity a celého města. Kampus plný studentstva, hromada menších a větších knihoven (ve kterých přesto občas nebývá místo, doporučuji přicházet brzy). Zároveň ale i předražené nájmy a hromada scamerů.

Jiří

průměrné hodnocení je 5 z 5

Krásné historické budovy, skvělý online systém

Nikola

průměrné hodnocení je 4 z 5

Je to nejstarší univerzita v Evropě. Postupy jsou veskrze italské, tedy samý zmatek, ale panující velmi srdečná a otevřená atmosféra. Univerzita sama o sobě má více i méně reprezentativní prostory, většina z nich není nijak moderní. Všude panuje nedostatek zásuvek.

Jan

průměrné hodnocení je 3 z 5

Universita di Bologna je jednou z nejstarších evropských univerzit a ráda se tím pyšní. Město je neodmyslitelně spjato se studenty, kterých ve opravdu plné, takže číní velký nepoměr vůči zbytku obyvatel. Škola má nesčetně budov rozesetých po celém městě, většina je v historickém centru, ale některé protory jsou ve zrekonstruovaných či zcela nových budovách. Tím, že na univerzitě studuje enormní množství studentů (a to i skrze Erasmus), tak je přístup univerzity poměrně odměřený a anonymní. Kvůli covidu veškerá administrace probíhá online a kromě předmětů se s nikým ohledně studia nepotkáte.

Lukáš

průměrné hodnocení je 4 z 5

Prostory boloňského Institute of political sciences připomínaly spíše muzeum či galerii umění - to je jednoznačně první dojem, který jsem získal při první návštěvě školy. Člověka oopravdu nadchnou zdobené stropy, sochy a malby. Nejen můj ale i ostatní instituty sídlí v "palazzo's" což jsou staré a historické budovy, které však stále slouží svému účelu - tedy univerzitě a výuce. Studijní a vyučovací prostředí je tedy opravdu nádherné.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Ferrara

Ferrara

1.LF

detail

Facoltà Valdese di Teologia

Řím

ETF

detail

Museo di Roma in Trastevere

Řím

KTF

detail

University of Siena

Siena

FF, PřF, FSV, PF

detail

University of Bergamo

Bergamo

MFF

detail

UniCamillus - Saint Camillus International University of Health and Medical Sciences

Řím

3.LF

detail

University of Salerno

Salerno

FSV

detail

Gesundheitsbezirk Brixen - Krankenhaus Sterzing

Sterzing

2.LF

detail

University of Padova

Padova

FSV, FF, PřF, FTVS, MFF, 2.LF, PedF, 1.LF

detail

Pontificio Collegio Nepomuceno

Řím

KTF

detail

University of Sassari

Sassari

2.LF, 3.LF, FaF, LFP

detail

University of Teramo

Teramo

PF

detail
bottom of page