top of page

University of Bologna

4.png

Bologna

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Bologna

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Jana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Bolognská universita je velmi podobná Karlově universitě z hlediska organisace a prostor. Universita je "zvyklá" na erasmus studenty a s organizací pobytu tak nebyl žádný problém.

Michaela

průměrné hodnocení je 4 z 5

Studovat na nejstarší univerzitě bylo skvělé. Prostory byly perfektně vybavené i pro studenty, kteří studovali online.

Jan

průměrné hodnocení je 3 z 5

Universita di Bologna je jednou z nejstarších evropských univerzit a ráda se tím pyšní. Město je neodmyslitelně spjato se studenty, kterých ve opravdu plné, takže číní velký nepoměr vůči zbytku obyvatel. Škola má nesčetně budov rozesetých po celém městě, většina je v historickém centru, ale některé protory jsou ve zrekonstruovaných či zcela nových budovách. Tím, že na univerzitě studuje enormní množství studentů (a to i skrze Erasmus), tak je přístup univerzity poměrně odměřený a anonymní. Kvůli covidu veškerá administrace probíhá online a kromě předmětů se s nikým ohledně studia nepotkáte.

Lukáš

průměrné hodnocení je 4 z 5

Prostory boloňského Institute of political sciences připomínaly spíše muzeum či galerii umění - to je jednoznačně první dojem, který jsem získal při první návštěvě školy. Člověka oopravdu nadchnou zdobené stropy, sochy a malby. Nejen můj ale i ostatní instituty sídlí v "palazzo's" což jsou staré a historické budovy, které však stále slouží svému účelu - tedy univerzitě a výuce. Studijní a vyučovací prostředí je tedy opravdu nádherné.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png