top of page

University of Barcelona

4.png

Barcelona

University of Barcelona

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

18 závěrečných zpráv

74

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Tadeáš

průměrné hodnocení je 4 z 5


Obecně Univerzita ničím moc nevynikala. Není tak moderní jako FSV v Jinonicích, ale vše je dostačující.

Kristýna

průměrné hodnocení je 2 z 5

Přímo u mého oboru bezpečnostních studií je smlouva uzavřena s Institutem bezpečnosti Katalánska, který je afiliován na Universitat de Barcelona, což je určitě dobré vědět dopředu. Institut má své prostory cca 25 minut vlakem od Barcelony v Parets del Valles a slouží především k přípravě budoucích hasičů a policistů na výkon služby. Budova Institutu je spíš starší, jedná se o celý areál, kde je i běžecký ovál a další vybavení. Pro vstup je nutná osobní karta, kterou každé ráno kontroluje uniformovaný policista. Prostory Universitat de Barcelona jsou pak v centru města v historické budově, hodiny tam ale mají především studenti jazyků a literatury.

Marie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Fakulta ekonomie a businessu je moderní, má plno poslucháren a učeben. Stará budova univerzity v centru města připomíná Bradavice, určitě se tam běžte podívat, i když budete mít fakultu jinde. Univerzita je podle mě byla vyjímečná tím, že dle zkušeností všech zahraničních studentů, se kterými jsem mluvila, je mimořádně jednoduché úspěšně projít všemi předměty (což je na Erasmu příjemné).

Adriana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita sídli v pekných historických budovách, konkrétne Farmaceutická fakulta sa nachádza v peknej modernej budove, v blízkosti veľkého nákupného centra, metra a veľkej záhrady pri komplexe vládnych budov.

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

Fakulta je komplex hezkých, relativně nových (pár deítek let) budov. Vytkl bych jen nedostatek zásuvek (v posluchárnách nejsou vůbec) a velmi nepohodlné židle (na což jsme z Přf zvyklí..). Velmi se mi líbila knihovna. Nemají až tak velký výběr knih, ale jako studovna je velmi příjemná, plus jsou tam i oddělené odhlučněné boxy pro přípravu skupinových prací, což je velice příjemné.. Jinak je fakulta dobře přístupná (přímo u stanice metra, které projíždí centrem i hlavními přestupními stanicemi), a hned přes ulici je velký příjemný park. Vybavení laboratoří mi přišlo srovnatelné s UK, a myslím že bylo dostačující pro potřeby výuky.

Natálie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Budova Právnické fakulty UB je rozdělena na staré budovy a novou. Nejvíce se mi ale líbila historická budova UB , ve které se nacházela fakulta komunikační a filologická s krásnou historickou knihovnou. Celkově je v Barceloně mnoho knihoven, kde se dá volně vejít a učit se třeba i celý den, většinou do 21:00. Líbil se mi jejich "SIS", měli přehledné webovky a aplikaci Campus Virtual. Bylo tam vše od zadání úkolů do seminařů po hodnocení (od 1-10).

Katarína

průměrné hodnocení je 3 z 5

- fakulta ďalej od centra
- veľa skupinovej práce
- rôznorodý kolektív
- možnosť jazykových kurzov
- štúdium v angličtine aj v španielčine

Thi Quynh Anh

průměrné hodnocení je 4 z 5

Diversity. At UB and also in Barcelona in general, I met students from everywhere in Europe, which is great for the acquisition of cultures. Also, the teachers and IO staff were super supportive

Pavla

průměrné hodnocení je 5 z 5

První pohled na barcelonskou univerzitu vám dozajista vyrazí dech. Z hlavní historické budovy máte pocit, že zde již stojí věky a zároveň krásně zapadá do studentské části města. V univerzitním kampusu jsou soustředěny většiny fakult a já jsem svou laboratoř měla v jedné z hlavních budov v centru kampusu. Po celém areálu jsou rozmístěny symboly připomínající historické události a milníky pro univerzitu. Ačkoliv okolí a budovy mají historický design, vybavení školy odpovídá vysokým moderním standardům.
Na univerzitu jsem dorazila až v říjnu, kdy už je školní rok v plném proudu. Bohužel jsem tak zameškala všechny welcome události pro Erasmus studenty, úvodní informační schůzky a podobně. I přesto se mě tamní studenti s vřelostí ujali a vysvětlili vše potřebné.

Martina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Překrásná univerzita v centru města, připomínající Bradavice z Harryho Pottera.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Universiad de Alicante

San Vicente del Raspeig, Alicante

FF

detail

Universitat Pompeu Fabra

Barcelona

FSV

detail

University of Málaga

Málaga

FSV, PedF, MFF, 3.LF, FTVS, FF

detail

University of the Balearic Islands

Palma

PedF, FaF

detail

University of La Laguna

San Cristóbal de La Laguna

PřF

detail

TraineeLand (AIAEM)

Madrid

FF

detail

University of Murcia

Murcia

FTVS, FF

detail

University of Navarra

Pamplona

FSV

detail

Universidad Fernando Pessoa Canarias

Las Palmas

FSV

detail

Institute for Agricultural and Food Research and Technology (CSIC-INIA)

Madrid

PřF

detail

University of Oviedo

Oviedo

1.LF, PřF

detail

Public University of Navarre

Pamplona

PF

detail
bottom of page