top of page

Paul Sabatier University - Toulouse III

4.png

Toulouse

Paul Sabatier University - Toulouse III

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

17

Průměrné hodnocení univerzity:

4.25

Lucie

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita na mě působila, jako by nebyla úplně připravená na erasmáky. Nikdo mi úplně neřekl, jak to má fungovat s výberem předmětů, takže když jsem jim řekla, že jsem si vybrala předměty sama, tak jak se to děje u nás, tak z toho byli trochu překvapení, ale všichni byli moc milí a sanžili se vyjít vstříc, jen to občas trvalo dlouho, bylo to hrozně krkolomné a člověk se u toho dost nachodil :D
Kampus byl veliký, byly tam učebny jak moc pěkné, nové, tak starší. Jídelny byly výrazně bohatší než u nás, za 3,30€ jsme dostali předkrm, bagetku, hlavní jídlo (přílohu a hlavní jídlo na výběr zvlášť) a dezert. Já mám soustu potravinových omezení a vždycky byly všichni moc milí a dali si práci s tím najít mi něco, co bych mohla jíst.
Paul Sabatier mě překvapil počtem a šířkou nabídky mimoškolních aktivit. Jednak "tělocvik", který byl sice bez kreditů, ale zase jsme měli na výběr z aktivit jako rugby, cheerleading, párový tanec, lukostřelba a nespočet dalších. A druhak akce na podporu duševního i fyzického zdraví studentů, často třeba stánky s občerstvení organozované studenty za velice přívětivé ceny a spoustu dalších aktivit.

Nikol

průměrné hodnocení je 5 z 5

Můj pobyt v Toulouse, na jaře 2021, byl celou dobu provázen covidovými opatřeními tzv. třetí vlny. Původně jsem svému výjezdu nedávala ani více, jak 3 týdny. Moje doměnky z celé univerzity a tamní lékařské fakulty jsou tedy modifikovány těžkou dobou, ve které se celá Evropa nacházela. Výuka probíhala online, většinou po večerech a veškerý čas jsme trávili vesměs hlavně v nemocnici. Občas byla odpolední část stáže obohacena o seminář z daného kurzu. Ten ale probíhal v seminárních místnostech v opět v rámci budovy nemocnice.

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Strávila jsem 1 semestr (4 měsíce) na Université Toulouse III - Paul Sabatier, kde jsem studovala všeobecné lékařství. Lékařská fakulta se spolu s ostatními fakultami (přírodovědecky zaměřenými) nachází v univerzitním kampusu. Kampus je zmodernizovaný, přátelský a umožňuje mnoho aktivit. Nachází se tam koleje, několik jídelen, knihovna, sportovní areál a mnoho dalšího. Přestože univerzita je spíše na okraji města, není potíž s dostupností. Do centra cesta metrem zabrala asi 10 min, v areálu je možnost si zapůjčit sdílené kolo a do centra se člověk dostane za cca 15 min dle provozu. Navíc kampus s nemocnicí spojuje lanovka!

Kateřina

průměrné hodnocení je 3 z 5

Kampus univerzity Paul Sabatier - Toulouse III je velice rozlehlý, ale na pohled ne příliš hezký. Jsou v něm desítky budov různých fakult a institutů, studentských kolejí a ubytoven, kafeterií a jídelen, které jsou propojené asfaltovými silnicemi a zbarvené do šedé, betonové barvy. Na můj vkus tedy je na takhle obrovském prostoru zbytečně málo zeleně.

Jednou z dominant kampusu je obrovská knihovna, jedna z těch modernějších budov, částečně prosklená a se skvělým prostředím pro studium. Je tam, především v patře, rozlehlý prostor plný stolů (u zdí i se zásuvkami :)), kde se dá v naprosté tichosti a v klidu učit. Studenti zde mají i možnost po zařízení kartičky využívat copy centrum.

Po areálu kampusu je rozmístěno několik kafeterií, které fungují spíše jako rychlé občerstvení - můžete si tam dát kafe, něco sladkého nebo nějaký malý oběd do ruky (sendvič, malou pizzu, pasta box...). Ceny tam mají rozdělené na studentské a pro veřejnost a slevu získáte přiložením studentské kartičky. V srdci kampusu se nachází 1 velká jídelna (další, menší jídelna je ještě v areálu lékařské fakulty, mimo kampus přes ulici), kde máte na výběr z denního menu (3 jídla, jedno z toho vždy vegetariánské a přílohy se dají různě kombinovat) nebo z masového menu (1-2 jídla). Ke každému jídlu si můžete v ceně vybrat salát, dezert a malou bagetku. Základní cena je 3,30 euro, připlácíte si za případný luxusnější dezertík (tartaletku!!) nebo za pití v plechovce.

0

4 hodnocení

město

finance

3.75

4 hodnocení

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Reunion Island

Saint-Denis

FF

detail

University Paris-Est Creteil

Paříž

PřF, FSV, FF, PedF

detail

Polytech Grenoble

Grenoble

MFF, PřF

detail

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

Paris

FF, FSV

detail

Université Paris Cité

Paříž

FF, FHS, PedF, 1.LF

detail

Paris Dauphine University

Paříž

FSV

detail

University of Évry Val d'Essonne

Essonne

FTVS

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paříž

FSV, FF

detail

Université Grenoble Alpes

Grenoble

detail

University Paris 13

Paris

MFF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail
bottom of page