top of page

Paul Sabatier University - Toulouse III

4.png

Toulouse

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
Paul Sabatier University - Toulouse III

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

2 závěrečných zpráv

8

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Nikol

průměrné hodnocení je 5 z 5

Můj pobyt v Toulouse, na jaře 2021, byl celou dobu provázen covidovými opatřeními tzv. třetí vlny. Původně jsem svému výjezdu nedávala ani více, jak 3 týdny. Moje doměnky z celé univerzity a tamní lékařské fakulty jsou tedy modifikovány těžkou dobou, ve které se celá Evropa nacházela. Výuka probíhala online, většinou po večerech a veškerý čas jsme trávili vesměs hlavně v nemocnici. Občas byla odpolední část stáže obohacena o seminář z daného kurzu. Ten ale probíhal v seminárních místnostech v opět v rámci budovy nemocnice.

Kateřina

průměrné hodnocení je 3 z 5

Kampus univerzity Paul Sabatier - Toulouse III je velice rozlehlý, ale na pohled ne příliš hezký. Jsou v něm desítky budov různých fakult a institutů, studentských kolejí a ubytoven, kafeterií a jídelen, které jsou propojené asfaltovými silnicemi a zbarvené do šedé, betonové barvy. Na můj vkus tedy je na takhle obrovském prostoru zbytečně málo zeleně.

Jednou z dominant kampusu je obrovská knihovna, jedna z těch modernějších budov, částečně prosklená a se skvělým prostředím pro studium. Je tam, především v patře, rozlehlý prostor plný stolů (u zdí i se zásuvkami :)), kde se dá v naprosté tichosti a v klidu učit. Studenti zde mají i možnost po zařízení kartičky využívat copy centrum.

Po areálu kampusu je rozmístěno několik kafeterií, které fungují spíše jako rychlé občerstvení - můžete si tam dát kafe, něco sladkého nebo nějaký malý oběd do ruky (sendvič, malou pizzu, pasta box...). Ceny tam mají rozdělené na studentské a pro veřejnost a slevu získáte přiložením studentské kartičky. V srdci kampusu se nachází 1 velká jídelna (další, menší jídelna je ještě v areálu lékařské fakulty, mimo kampus přes ulici), kde máte na výběr z denního menu (3 jídla, jedno z toho vždy vegetariánské a přílohy se dají různě kombinovat) nebo z masového menu (1-2 jídla). Ke každému jídlu si můžete v ceně vybrat salát, dezert a malou bagetku. Základní cena je 3,30 euro, připlácíte si za případný luxusnější dezertík (tartaletku!!) nebo za pití v plechovce.

000

město

4

finance hodnotili 2 studenti

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University Paris 13

Paris

MFF, FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail

National Institute of Oriental Languages and Civilizations

Paris

FF

detail

Muséum national d´histoire naturelle

Paris

PřF

detail

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

Paris

FF, FSV

detail

École Normale Supérieure

Paris

FF, FSV

detail

ESCE International Business School

Paris

FSV

detail

ISIT - Institute of Intercultural Management and Communication

Paris

FF

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

National School of Palaeography and Archival Studies

Paris

FF

detail

University of Marne-la-Vallée

Paris

FF

detail

Institut Protestant de Théologie

Paris

ETF

detail
bottom of page