University of Porto

4.png

Porto

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Porto
University of Porto
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

26

Průměrné hodnocení univerzity:

4.33

Natália

3.0

Univerzita v Porte je na tom kvalitou horšie než tá naša na Karlovke (v obore ekonomie, ostatné neviem porovnať). Čo je výhoda, tak to je veľký výber predmetov v angličtine avšak ak sa predmety zaplnia a nemajú vôbec veľké kapacity pri zvyšujúcom sa počte erasmus študentov, musia si študenti vybrať iné predmety, ktoré zostali. Častokrát došlo k tomu, že študenti si museli dať predmety, ktoré ich vôbec nezaujímali.
Čo sa týka budovy, je to siva podlhovastá budova s červenými dekoráciami, vyzeralo to trošku zvláštne.

Lucie

5.0

Univerzita byla veliká, rozdělená do několika budov a pater, ale vše bylo přehledně popsáno. Veškeré prostory, ve kterých jsem se pohybovala, byly nové včetně vybavení.

Lucie

3.0

Studovala jsem na University of Porto Science Faculty, kde se jednotlivé budovy, kde sídlily departmenty, velice lišily. Já studovala převážně v chemické budově, která byla starší a bylo znát, že i vybavení není již odpovídající dnešním moderním potřebám. Každopádně na kvalitě kurzů, které jsem na této univerzitě vykonávala, se starší vybavení neodráželo. Laboratoře byly stroze vybavené, ale obsahovaly vše důležité. Některé budovy, které jsem měla možnost navštívit, byly nové nebo nově zrekonstruované. Bohužel v celém kampusu byla jen jedna velmi malá studentská jídelna, která byla velice přeplněna. celkově na mě univerzita nepůsobila moc příjemně, ale vše potřebné se zde nacházelo.

Natálie

5.0

FEUP byl krásný velký a moderní komplex, kde jsem velmi ráda trávila čas. K dispozici bylo více jídelen a student si tak vybral, kde chce jíst a vše bylo za velmi dostupnou cenu (pro studenty dané fakulty za 2,45 euro). Jediné, co bych vytkla je platba pouze v hotovosti a menu, které bylo vždy v portugalštině i přes velký počet zahraničních studentů. Poblíž byl velký market Continente, kam si studenti chodili též kupovat oběd, svačinu či si dali kávu v mezipauze. Mimo to, komplex fakulty disponoval kavárnami a automaty na jídlo a pití. FEUP vlastní velkou cca šestipatrovou knihovnu, kde se velmi dobře pracuje, ale zejména ve zkouškovém období bývá problém najít místo. Studenti i učitelé byli velmi přátelští, nápomocní a ochotní. Spíše než autority se prezentovali milým a přátelským přístupem, což nám, jakožto zahraničním studentům usnadnilo adaptaci na nové prostředí a systém.

Lucie

5.0

Prostory fakulty byly poměrně moderní, poněkud zbytečně složité co se architektonické stránky týká a na stěnách i dlažbě byl znát vysoký stupeň opotřebování. Všechny učebny však byly vybaveny projektory, které vyučující aktivně využívali. Oceňuji také přehledné značení jednotlivých místností, protože vím, že to nebývá samozřejmostí. U fakulty se nachází velká jídelna s možností zakoupení jídla i o víkendech a ve večerních hodinách. Kromě toho disponuje budova také snackbarem, velkou knihovnou a odpočinkovou místností, kam mají ale studenti omezený přístup.

Iveta

5.0

První, co mě na univerzitě překvapilo, byla skvělá organizace. Všichni mi říkali, že v Portugalsku mám očekávat neorganizovaný přístup, hodiny pouze v portugalštině a ignoraci ze strany vedení, ale opak byl pravdou. Už při zasílání potřebných dokumentů rychle komunikovali přes e-mail. Po příjezdu bylo připraveno oficiální přivítání všech erasmáků na fakultě, byl nám představen harmonogram roku a taky nám bylo sděleno, že na nás budou kladeny nároky stejné jako na místní studenty. Na fakultě je jedna pracovnice, která se výhradně stará o erasmáky a se vším pomůže.
Univerzita má tři hlavní oblasti, kde se sdružují fakulty, naše fakulty byla mimo centrem, ale dostupná pár minut metrem. Fakulta sídlí v nově postavené budově. Některé učebny jsou jako posluchárny, většina učeben však vypadá, jak jsme zvyklí na středních školách, díky čemuž se lépe zapojíte do výuky a komunikace s učitelem.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Coimbra

Coimbra

FSV, PřF, 1.LF, 3.LF, FTVS, FaF, LFP, FF

detail

University of Algarve

Algarve

FSV

detail

Nova University of Lisbon

Lisbon