top of page

University of Hamburg

4.png

Hamburg

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Hamburg
University of Hamburg
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Daniel

průměrné hodnocení je 5 z 5

Hamburská univerzita se až na výjimky nachází v centru města, tudíž není složité se k ní dostat. Já jsem většinu času na univerzitě trávil právě v této oblasti na hlavním kampusu. Pár praktických výhod, co mě ihned napadne, je velké množství menz na hlavním kampusu, kde se člověk může v jedné z nich stravovat plně nejen vegetariánsky, ale dokonce i vegansky. Dále mě napadá také velké množství knihoven na hlavním kampusu, člověk tedy nikdy nemá problém si někam "zalézt" a soustředit se na studium apod. Nedaleko univerzity je zároveň úžasný park Planten un Blomen, kde lze (především v létě) trávit pauzy mezi hodinami či celé odpoledne se spolužáky.
Co se samotné univerzity týče, v hlavní a historické budově jsem byl jen jednou, jinak jsem čas trávil převážně v budově, které se říká WiWi-Bunker. Studiu a vyučování místo dle mého plně vyhovuje (až na některé místnosti, které jsou bez oken, což jsem sám zažil, ale nijak extrémně mě to netrápilo), přičemž naplno bylo možnost využít i hybridní výuky. Asi to nebude úplně styl pro všechny, já sám znám hezčí univerzity. Ale když poznáte Hamburg jako takový a lidi, kteří v něm žijí, tak Vám univerzita do celého města úplně krásně zapadne a nedokážete si ji pomalu představit jinak.

Eliška

průměrné hodnocení je 5 z 5

Skvělá zkušenost. Moderní škola a perfektní přístup jednotlivých profesorů. Nejvíce se mi líbilo, že jednotlivé učebny, knihovny a menzy byly v jednom kampusu v centru města.

Josef

průměrné hodnocení je 2 z 5

Asi nejvíc charakteristickou zkušeností s Univerzitou v Hamburku byla pomalá a v některých případech až chaotická komunikace ze strany administrativy školy.

Univerzita v Hamburku má poměrně příjemný, nicméně nevzhledný kampus, kde velkou výhodou bylo několik jídelen a kaváren. Bohužel, většinu přednášek jsem strávil v učebnách bez oken a s velmi špatnou ventilací, což bylo v přípaě tříhodinových přednášek velmi únavné.

Jan

průměrné hodnocení je 2 z 5

Velká a velmi internacionální univerzita, moderní vybavení, avšak ohyzdné budovy připomínající spíš bunkr (ano, skutečně tomu tak i říkají), než školu.
Velká výtka se týká covidových restrikcí (což je vina univerzity pouze částečně). Nutnost používání respirátorů ve třídách, chvíli výuka úplně on-line, neustálé kontroly při vstupu do budovy apod. To bylo velmi skličující.

Kristýna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Jako první, co mne napadne, když se řekne Universität Hamburg, je klidné prostředí v centru města, komplex několika moderních i historických budov, kde se potkávají studenti různých fakult i oborů a to ať už zahraniční či místní. Budova Právnické fakulty patří k nejmodernějším budovám v areálu, celá je prosklená a vytvarovaná do kvádru. Uvnitř se kromě učeben a přednáškových sálů nachází i knihovna s mnoha svazky. Výjimečnost jsem spatřovala především v umístění, které, jak už jsem psala výše, bylo v centru města, a nacházelo se v okolí jiných fakult. V areálu bylo kromě univerzitních budov i spousta menz či kaváren, kde se dalo posadit a případně se i učit nejen v čase oběda. Vybavení Právnické fakulty bylo standardní. Vzhledem k tomu, že naprostá většina studentů používá notebook při výuce, ocenila bych více zásuvek v učebnách. Jinak si myslím, že učebny byly velmi pěkné, jednoduché, ale zároveň se v nich studenti cítili komfortně.

Klára

průměrné hodnocení je null z 5

Univerzita Hamburg je velice dobře organizovaná i přátelská. Na Právnické fakultě je velice dobře vybavená a moderní knihovna. V celém kampusu je více menz, knihoven a míst ke studiu i odpočinku.

Beata

průměrné hodnocení je 5 z 5